ES pesticidų likučių stebėsena: maisto produktuose jų beveik nenustatoma

Europos maisto saugos tarnyba (EFSA) paskelbė naujausius pesticidų stebėsenos duomenis. Specialistų teigimu, europiečiai valgo maistą, kuriame beveik nėra pesticidų likučių arba šie likučiai neviršija nustatytų leistinų kiekių.

Europos Sąjungos mastu net 96 proc. tirtų įvairių maisto produktų mėginių pesticidų likučiai neviršijo leistinų normų, o 51 proc. mėginių iš viso nebuvo nustatyta pesticidų.

Lietuvoje pirmąjį šių metų pusmetį ištirti 243 maisto produktų mėginiai, iš jų 62 proc. mėginių pesticidų likučiai neviršijo leistinų normų, 38 proc. mėginių pesticidų likučių nebuvo nustatyta. Neatitikimų rasta dviejose siuntose: avietėse, užaugintose Lietuvoje, ir greipfrutuose iš Turkijos. Kasmet tiriami ne tik švieži vaisiai ir daržovės, bet ir kavos pupelės, alyvuogių aliejus, džiovinti vaisiai.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika pabrėžia, kad kiekvienais metais Lietuvoje ir visoje Europos Sąjungoje yra ištiriama tūkstančiai tonų maisto produktų. Tikrinama tiek Europos ūkininkų, tiek ir iš kitų šalių importuojama produkcija. Taip užtikrinama, kad būtų griežtai laikomasi ES teisės aktuose nustatytų leistinų pesticidų likučių koncentracijų.

„Tiek ne vienerius metus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos kaupiama statistika, tiek šis EFSA paruoštas pesticidų likučių stebėsenos rezultatų apibendrinimas patvirtina, kad sukurta pesticidų likučių kontrolės sistema veikia efektyviai ir leidžia užtikrinti, kad vartotojus pasiektų saugūs ir kokybiški maisto produktai“, - sakė D. Remeika.

Pesticidai - grupė cheminių medžiagų, kuriomis naikinami žemės ūkio ir miško kenkėjai, įvairios augalų ligos. Jie patenka į aplinką, nusėda dirvoje ar vandenyje. Nedideli jų kiekiai nepavojingi žmonių sveikatai, tačiau neteisingas naudojimas arba nustatytus leistinus kiekius viršijančios koncentracijos maisto produktuose ir vandenyje gali neigiamai paveikti sveikatą, sukelti alergines reakcijas arba turėti įtakos neinfekcinių susirgimų atsiradimui.NAUJAUSI KOMENTARAI

...užtai

...užtai portretas
Lietuvoje visi blaivėja, sveikai maitinasi ir sparčiai žengia į sveiką gyvenimo būdą.Tas svarbiausia.O ne nuodingas šlamštas parduotuvėse, nuolat teršiamas oras, vanduo, dirvožemis, kuriuos tikrina tų pačių paduotuvių ir teršėjų įkurtos agentūros su gerai apmokamais tikrintojais.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių