Elitas įtakingiausiu verslininku išrinko R. Dargį, visuomenė – A. Avulį

Penktus metus iš eilės įtakingiausiu Lietuvos verslininku šalies elitas išrinko Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentą Robertą Dargį.

Visuomenės nuomone, pirmoji pozicija šiame sąraše turėtų atitekti bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkui Arvydui Avuliui, skelbia portalas delfi.lt.

Kaip parodė žurnalo „Reitingai“ atlikta Lietuvos elito apklausa, tarp verslininkų ir ekonomistų šiuo metu įtakingiausias yra R. Dargis. Antrojoje vietoje – „MG Baltic“  prezidentas Darius Mockus, trečiojoje – „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis.

Toliau dešimtuke rikiuojasi ekonomistas, Lietuvos banko valdybos pirmininko pavaduotojas Raimondas Kuodis, pagrindinis „Vilniaus prekybos“" akcininkas Nerijus Numavičius, bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, bendrovės „GetJar“ įkūrėjas Ilja Laursas, bendrovės „Biotechpharma“ valdybos pirmininkas Vladas Algirdas Bumelis, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus, Lietuvos darbdavių konfederacijos vadovas Danas Arlauskas.

Lyginant su 2018 metais, elito išrinktame dešimtuke nebeliko Gitano Nausėdos, kuris pernai paliko SEB banką, o šiemet buvo išrinktas prezidentu. Jo vietą užėmė V. Sutkus.

Visuomenės nuomone, įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašas turėtų atrodyti taip: A. Avulis, D. Mockus, R. Dargis, N. Mačiulis, bendrovės „Kauno grūdai“ valdybos pirmininkas Tautvydas Barštys, „TonyBet“ ir „TonyResort“ savininkas Antanas Guoga, N. Numavičius, bendrovės „Lietuvos geležinkeliai“ vadovas Mantas Bartuška, „Vičiūnų“ įmonių grupės vadovas Šarūnas Matijošaitis, D. Arlauskas.

Lyginant su praėjusių metų visuomenės vertinimu, iš dešimtuko pasitraukė G. Nausėda, bendrovės „Vikonda“ valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentas Žilvinas Šilėnas ir R. Kuodis.

„Spinter tyrimų“ vadovas Ignas Zokas pažymėjo, kad šiemet visuomenės apklausai pateiktas pavardžių sąrašas buvo šiek tiek kitoks.

„Bendrai pozicijos yra nusistovėjusios. Aukštose vietose esantys verslininkai yra labiau matomi ir žinomi, labiau reiškiasi viešojoje erdvėje. Nebūtinai jie stiprūs versle, parodę gerus verslo rezultatus“ , – komentavo jis.

Vis dėlto I. Zokas svarstė, kad ateityje gali atsirasti „naujas Nausėda“.

Žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas priminė, kad šiemet apklausta gerokai daugiau žmonių.

„Buvo klausiama ne vien Vilniaus ar Kauno, bet iš visos Lietuvos. Mes elitą suprantame plačiai. T.y. apklausti buvo ir tarnautojai, ir politikai, ir verslininkai iš visų 60 savivaldybių. Merai, departamentų direktoriai, stambūs verslininkai irgi turi savo požiūrį“, – sakė jis.

Dėl to, G. Sarafino manymu, pavyzdžiui, V. Sutkus pakilo įtakingųjų sąraše.

„Jis dažniau susitinka su žmonėmis, nes konfederacijoms priklausančių asmenų darbas yra bendrauti su skirtingais verslo atstovais. Tuo metu pavieniai – kaip Mockus ar Numavičius – jie nesusitikinėja, tiesiog yra dideli banginiai“, – komentavo pašnekovas.

Jis pažymėjo, kad kitaip nei, tarkim, politikų, verslininkų ir ekonomistų sąraše pokyčių metai po metų nėra daug.

Penktus metus iš eilės įtakingiausiu elito nuomone išrinktas R. Dargis sakė, kad nežino, kas leidžia pasiekti tokio stabilumo.

„Mes nei kažkaip tai dirbame dėl to, nei ką. Manau, kad aš darau reikalingus darbus, kurie svarbūs verslo bendruomenei, keliu klausimus dėl struktūrinių reformų, valstybei svarbių reikalų ir tiek. Reitingams aš nedirbu“, – sakė jis.

G. Nausėdos vietą visuomenės akyse užėmęs A. Avulis sakė, kad dabartinis Lietuvos prezidentas dirbdamas ekonomistu sugebėdavo gauti labai daug dėmesio.

„Jis iš tikrųjų buvo tas žmogus, kuris, kaip ekonomistas, kalbėjo labai sklandžiai, labai aiškiai, buvo labai vertinamas visuomenėje. Sakyčiau, jo pasitraukimu galima paaiškinti mano rezultatą“, – sakė jis.

Kita vertus, A. Avulio vertinimu, jis, kaip ir anksčiau, taip ir dabar, yra pakankamai aktyvus, dalyvauja diskusijose apie nekilnojamąjį turtą, galimus šios rinkos pokyčius.

Žurnalas „Reitingai“ naujienų portalo delfi.lt užsakymu 2019 metų birželio 20-liepos 20 dienomis atliko Lietuvos elito nuomonės tyrimą, kurio metu apklausė 1013 asmenų. Tarp jų – 173 verslininkai, įmonių vadovai ir ekonomistai. „Spinter tyrimai“ reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą atliko liepos mėnesį.NAUJAUSI KOMENTARAI

emilija

emilija portretas
O elitas tai rita miliute su draugeliaiis?

kaunas

kaunas portretas
geda del tokiu veikeju,vergvaldziai...toki ir nustekeno lietuva...

Nuomone

Nuomone portretas
Mano nuomone jie ir priverte tie didieji vefrslininkai zmones emigruoti.Mokejo grasius.O ir atvykusiem svetimsaliam moka ne kokius uzdarbius.Verslininkai kalciausi ,kad lietuviai tuerejo palikti sali.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių