Ekologiškiems produktams ieškomos eksporto rinkos

Sparčiai auganti ekologiškų produktų rinka ir didesnė nei tikėtasi naujų gaminių sėkmė mūsų šalies bendroves skatina dairytis į eksporto rinkas. Nors ekologiškų produktų pardavimai ir Lietuvoje pernai vėl ūgtelėjo beveik 10 proc., didesni lūkesčiai siejami su didesnėmis šalimis.

Europoje – tikras ekologijos bumas

Iki krizės kelerius metus stabiliai augusi ekologiškų produktų rinka buvo susidūrusi su nemenkais iššūkiais. Sunkmečio prispausti gyventojai taupė visur, todėl, žinoma, pirko mažiau ekologiškų produktų. Jei krizės išvakarėse rinkos tyrimų agentūros SIC atlikta vartotojų apklausa rodė, kad 30 proc. pirkėjų yra linkę rinktis brangesnius ekologiškus produktus, tai 2012-aisiais šis skaičius nebesiekė 20 procentų.

Vis dėlto situacija sparčiai gerėja ir per pastaruosius metus ekologiškų produktų pardavimai, tarptautinės ekologinės žemdirbystės judėjimų federacijos IFOAM duomenimis, visoje ES vidutiniškai ūgtelėjo dešimtadaliu. Lietuvoje taip pat formuojasi sluoksnis pirkėjų, kurie neabejoja, kad už ekologiškus produktus verta mokėti daugiau.

Kai kuriose šalyse lyderėse, pavyzdžiui, Vokietijoje, tokių gaminių vartojimas tampa kone visuotiniu reiškiniu. Vokietijos ekologiško maisto pramonės asociacija BÖLW skaičiuoja, kad šios šalies parduotuvėse galima rasti per 50 tūkst. įvairių ekologiškų produktų.

Laimi konkursus ir ruošiasi eksportui

Pirmosios lietuviškos ekologiškos degtinės gamintojai taip pat jau dairosi į eksporto rinkas, nes pirmieji šio gėrimo pardavimai Lietuvoje viršijo jų lūkesčius. Nors šios degtinės žingsniai į rinką buvo palyginti nedrąsūs, rezultatai leidžia tikėtis, kad ši degtinė bus populiarus produktas.

„Iš pradžių nepardavinėjome šios degtinės masiškai, pabandėme keliose parduotuvėse, tačiau jau kovą pirmoji lietuviška ekologiška degtinė pasirodys visose parduotuvėse. Vartotojų susidomėjimas šia degtine yra tikrai didesnis nei tikėjomės“, – pasakojo pirmosios lietuviškos ekologiškos degtinės gamintojai.

Ekologiškos degtinės pardavimų Lietuvoje pradžiuginti šio gėrimo gamintojai dideles viltis sieja ir su eksporto rinkomis, ypač kaimyninėmis valstybėmis, kuriose ekologiškų produktų segmentas taip pat dar yra gana naujas, tačiau sparčiai augantis ir turintis daug potencialo.

„Mes į Lietuvą, Latviją ir Estiją žvelgiame kaip į bendrą šio gėrimo rinką. Taip pat daug tikimės iš Lenkijos“, – atskleidė pirmosios lietuviškos ekologiškos degtinės gamintojai.

Beje, pirmoji lietuviška ekologiška degtinė jau susilaukė sėkmės užsienyje. Rusijos konkurse „Geriausia degtinė 2014“ lietuviška ekologiška degtinė pelnė pirmąją vietą tarp „premium“ rūšies.

Be to, pirmoji lietuviška ekologiška degtinė yra sertifikuota ir žymima visoje Europos Sąjungoje pripažįstamu ekologinio gaminio logotipu „Europos lapas“. Todėl šį gėrimą visoje Europoje vartotojai identifikuos kaip ekologišką.

Rinką plečia ir pirkėjų žinios

Ekologiškų produktų rinką plečia ir tai, kad vartotojai apie tokius produktus žino vis daugiau ir vis geriau geba juos atskirti nuo įprastų gaminių.

Prie informacijos apie ekologiškus produktus sklaidos prisideda ir patys rinkos plėtra suinteresuoti gamintojai. Pavyzdžiui, Baltijos maisto organizacija su savo narėmis – maisto ir gėrimų pramonės įmonėmis – įgyvendina ES remiamą projektą „Ekologinių produktų informavimo ir skatinimo veiksmai Lietuvoje“.

Šiuo projektu siekiama užpildyti vartotojų žinių apie ekologiškus produktus ir ES ekologiškų produktų ženklinimą spragas bei gerinti ekologiškų produktų pasiūlą. Todėl iki 2016-ųjų, kol tęsis šis projektas, Baltijos maisto organizacija kvies į įvairius renginius ir kurs informacinę medžiagą apie ekologinius projektus.NAUJAUSI KOMENTARAI

idiotizmas

idiotizmas portretas
Gal kas gali pasakyti kokia nauda iš ekologiškos degtinės lyginant su neekologiška? Gal dar pradėkit augint ekologišką tabaką ir garsiai reklamuot ekologiškas cigaretes?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių