Seimas priėmė rezoliuciją dėl Astravo AE grėsmės branduolinei saugai Europoje

Baltarusijoje baigiama statyti Astravo atominė elektrinė (AE) kelia grėsmę branduolinei saugai visoje Europoje, todėl jėgainės veiklos parengiamieji darbai, kurie dėl politinio nestabilumo yra visiškai nepriimtini, turi būti nedelsiant nutraukti, teigiama Seimo antradienį priimtoje rezoliucijoje.

Už ją balsavo 72 parlamentarai.

Europos branduolinės saugos reguliatorių grupės (ENSREG) prašoma imtis visų priemonių stabdyti Astravo AE reaktorių veiklos pradžią, kol nebus išsklaidytos abejonės dėl jėgainės statybos ir pasirengimo veikti atitikimo tarptautiniams reikalavimams.

Rusijos visuomenės, atominės energetikos bei civilinės saugos specialistai prašomi daryti įtaką savo šalies institucijoms siekiant stabdyti Astravo AE reaktorių veiklos pradžią ir taip sumažinti branduolinės katastrofos grėsmę.

Rezoliucijoje taip pat reiškiamas susirūpinimas dėl persekiojamų Baltarusijos visuomenės veikėjų, kurie siekia viešumo su Astravo AE statyba susijusiais klausimais.

Rezoliuciją inicijavo „valstiečiai“ Jonas Jarutis, Tomas Tomilinas, Audrys Šimas, Guoda Burokienė, Rima Baškienė, Vida Ačienė, Valius Ąžuolas, Aušrinė Norkienė, konservatoriai  Vilija Aleknaitė-Abramikienė, Audronis Ažubalis, Rasa Petrauskienė ir Stasys Šedbaras, liberalas Eugenijus Gentvilas ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Egidijus Vareikis.

„Iš tų veiksmų, kurie vyksta dabar, (...) matyti, kad delsti negalime. (...) Tokioje suirutėje, kai nežinoma, kas yra reali valdžia, būtų pražūtinga, nes atominė energetika ne juokas, ji turi būti valdoma realios valdžios“, – Seimui pristatydamas rezoliucijos projektą teigė J. Jarutis. 

Baltarusija Astravo AE pirmąjį reaktorių planuoja įjungti į sistemą 2021 metų pirmąjį ketvirtį, o antrąjį – 2022 metais. Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka anksčiau yra sakęs, kad Astravo AE elektrą turėtų pradėti gaminti lapkričio 7 dieną.

Lietuva kritikuoja Astravo elektrinės projektą ir ketina boikotuoti elektrą iš Baltarusijos, pradėjus veikti šiai jėgainei. Minskas atmeta kritiką dėl jėgainės saugumo.NAUJAUSI KOMENTARAI

nordland

nordland portretas
sitie kounai, daro is lietuvos, pajuokos objekta ir dar gauna uz tai atlyginimus.

didziausia gresme europoje

didziausia gresme europoje  portretas
lietuvos Seimas su prezidentura ir linkevicium priekyje...

O iki šiol

O iki šiol portretas
neuždaryta ir nesutvarkyta Ignalinos AE su radioaktyviom atliekom (girdėjau kad kažkur apie 2 tonas..), kurios sandėliuojamos tos pačios elektrinės kiemo angare, ar nekelia branduolinės grėsmės?
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių