Didieji prekybos centrai jau dabar trina rankomis: Kalėdos bus dosnios

Kasmet vis anksčiau prasidedanti prekyba kalėdinėmis prekėmis didžiuosiuose prekybos centruose jau įsibėgėjo, tuo metu smulkus verslas dėl per pandemiją apnykusių kalėdinių mugių tradicijų pirkėjų antplūdžio kol kas nejaučia.

Pasak „Iki“ komunikacijos vadovės Vaidos Budrienės, prekybą kalėdinėmis prekėmis parduotuvėse jau įsibėgėjo, o šiuo metu populiariausios prekės – kūčiukai ir advento kalendoriai.

„Nors kūčiukai – tradicinis patiekalas Kūčių vakarą, jau spėjome parduoti per dvi tonas šio kalėdinio skanėsto. Žmonės mūsų centruose juos pakankamai entuziastingai perka ir valgo“, – BNS sakė V. Budrienė.

„O su advento kalendoriais šiemet tiesiog yra sprogimas. Dabar tai prekė Nr. 1 – savotiškas mados klyksmas, nes ir pasirinkimas yra didžiulis – vietoj tradiciškai 2-3 skirtingų kalendorių dabar siūlome per 10 skirtingų rūšių ir žmonės prašo dar didesnės jų įvairovės“, – pridūrė „Iki“ atstovė.

V. Budrienė prognozuoja, kad nepaisant pabrangimo ir kalbų apie mažėjantį vartojimą, bent jau didiesiems prekybų centrams Kalėdos bus dosnios.

„Nepaisant pandemijos ir piktų paburnojimų dėl kainų, pastaruosius penkerius metus dar nebuvo nė vienų Kalėdų, kurios neviršytų mūsų lūkesčių. Šie metai irgi greičiausiai nebus išimtis“, – sakė V. Budrienė.

Žmonės nori susikurti šventinę nuotaiką ir pabėgti nuo kartais labai niūrios kasdienybės.

„Tiesiog žmonės nori susikurti šventinę nuotaiką ir pabėgti nuo kartais labai niūrios kasdienybės“, – pridūrė ji.

Tuo metu smulkūs prekybininkai tokiu entuziazmu nėra linkę užsikrėsti. Individualia veikla užsiimanti pirštinių mezgėja Adelė Stankūnienė iš Vilniaus BNS sakė laukianti tik dviejų dalykų: šalčių ir mugių.

„Apie pirštines, ypač megztas, žmonės pradeda galvoti, kai nušąla pirštus arba kai nori jas kam nors padovanoti“, – sakė pati pirštines mezganti ir jomis prekiaujanti A. Stankūnienė.

„Be to, per pandemiją, karantiną faktiškai buvo sužlugdyta kalėdinė lauko prekyba. Taip, dabar ji atsigauna, tačiau įvairios biurokratinės kliūtys, vėlyvas jų atidarymas mus, mažuosius prekybininkus, nustumia į paribius. Kam laukti kalėdinių miestelių atidarymo, kai kas savaitgalį nuo lapkričio pradžios vienas po kito žmonių protus jaukia prekybos centrų išpardavimai“, – teigė verslininkė.

Ji vis dėlto tikisi, kad į kalėdinius miestelius užsukantys žmonės užsikrės kalėdine nuotaika ir bent jau nupirks „pandeminių laikų pirštines“.

„Mano kuklus megztų pirštinių sandėlys užsipildęs dar nuo praėjusių metų Kalėdų. Gal šiemet pavyks jį atlaisvinti, o gal ir ne“, – entuziazmu dėl prasidėsiančios kalėdinių prekių prekybos netryško vilnietė mezgėja. NAUJAUSI KOMENTARAI

puiku

puiku portretas
Nesuprantu tų,kurie keikia valdžią,kad mažos pensijos,kad lgos mažos, pasižiūrėjus kokia perkamoji galia,koks beprotiškas pirkimas,tai kam didinti ką,pirkite kiek tik galite.

Nepirkejas

Nepirkejas portretas
Nieko jie netrina,o laiko uz siknu susiėme.Viskas cia pizdiošas.

nuomonė

nuomonė portretas
Nei kalendoriai,neipirštinės nevilioja absoliučiai,tuose kalendoriuose būdavo pats prasčiausias tik vadinamas šokoladas,dabar net nežinau kas ten ir neįdomu,opirštinių kiek jau reikia žmonėms,nuperki,padovanoji ar numezgi ir numeta į kampą,tą pastebėjome jau seniai.Jei žmonės nepultų pirkti visokio šlamšto ,tai ir kainos kristų,dabar esame turtingi,pinigų iki valios,tailamingai,pirkite,sotinkite prekybininkus.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių