Daugiau nei trečdalis žmonių mano, kad socialinės išmokos per mažos

Daugiau nei trečdalis – 37 proc. Lietuvos žmonių mano, kad socialinės išmokos yra per mažos ir neapsaugo nuo skurdo, rodo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atlikta apklausa.

„21 procentai gyventojų mano, kad socialinės paramos išmokos yra subalansuotos ir jų pakanka, tačiau 37 procentai teigia, kad išmokos yra mažos ir neapsaugo jų nuo skurdo“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė ministrė Monika Navickienė.

Pasak jos, 50 proc. gyventojų mano, kad socialinės išmokos turėtų būti mokamos tik įvertinus jos gavėjų materialinę padėtį: „Taigi, socialinė parama turi būti taikli, skiriama tiems, kuriems jos reikia labiausiai“.

76 proc. apklaustųjų nurodė žinantys, kur kreiptis dėl socialinės pagalbos ir paramos. 

„Tas rodiklis šiandien – 76 procentai – man atrodo yra pozityvus. Be abejo, norėtųsi, kad kuo daugiau žmonių žinotų, kur jiems reikia kreiptis ištikus problemai arba preventyviai“, – teigė M. Navickienė.

Anot ministrės, 35 proc. apklaustųjų nurodė, kad indeksuojant išmokas ir pašalpas geriausia jas sieti su vidutiniu kainų ir atlyginimų augimu, 26 proc. – su kainomis, 19 proc. – su atlyginimais. 

Tuo metu svarbiausia priemone, apsaugančia nuo nepritekliaus pagyvenusius žmones, 40 proc. apklaustųjų įvardijo „Sodros“ mokamas pensijas.

SADM užsakymu „Spinter“ spalį atliktoje reprezentatyvioje apklausoje dalyvavo 1009 gyventojų nuo aštuoniolikos iki 75 metų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jos niekines

Jos niekines portretas
o ne "per mazos". Ir gauna jas tik savivaldos kumuciu pazistami,o ne tie,kam tikrai reikia.

Klausimas

Klausimas portretas
O kur kreiptis,kad 1995m.būtų įskaityti į darbo stažą,tai tikrai nežinau.1993m.susilaukiau dvynių.Pagal tuomet galiojusius įstatymus išėjau vaikų auginimo atostogų iki trijų metų.Į ministrus išrinko M.Mikailą ir jis pasirašė įsakymą,kad tik iki vaikui sueis metai skaitomas darbo stažas,o vėlesnis laikas ne.(po metų atšaukė)Dabar sugalvotos visokios vienišų asmenų pensijos,priešlaikinės pensijos atititaisytos turintiems 40m viršaus darbo stažą,o vaikus auginusioms motinoms 1995 metai taip ir lieka išmesti.Vaikų susilaukiau vyresniam amžiui,tai man dabar aktualu,o tada buvusios jaunos mamos dar dabar dirba ir apie tai net nesusimasto

Anonimas

Anonimas portretas
Gryžau po mokslų į Lietuvą, užsiregistravau Darbo Biržoje, pašalpos išvis nedavė, darbo nepasiūlė, gavau vienkartinę socialinę išmoką 31€. Pasijuokiau ir tuoj pat išvažiavau į užsienį. Lietuvoje, su tokiu požiūriu į savo piliečius, gyventi ne tik nesinori bet ir kenksminga!
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių