D. Kreivys: dujų kainų lubos – ilgalaikis sprendimais pigesnei energijai

Dujų kainų lubos būtų ilgalaikis sprendimas Europai siekiant atpiginti elektrą, sako energetikos ministras Dainius Kreivys. Tai jis teigė premjerei Ingridai Šimonytei pareiškus, jog pagrindinė problema – kaip atsieti elektros kainas nuo dujų.

„Ką girdžiu iš mūsų kolegų Lenkijoje, kad jie taip pat tam tvirtai pritaria, ir mes tos pozicijos laikomės visuose kituose Europos formatuose, COREPER (Europos Sąjungos valstybių narių Nuolatinių atstovų komitetas – BNS) ir kitur – lubos turi atsirasti. Ir lubos yra ilgalaikis sprendimas tam, kad būtų užtikrinti pigesni energetikos ištekliai visai Europai“, – žurnalistams penktadienį sakė D. Kreivys.

„Šiandien dujų kaina diktuoja elektros kainą. Jeigu mes galėtume apriboti dujų kainą uždėdami jai tam tikras lubas, tai automatiškai elektros kaina mažėtų“, – teigė ministras.

Pasak ministro, dujų kainų luboms Europos Sąjungos (ES) transporto, telekomunikacijų ir energetikos ministrų tarybos posėdyje prieš savaitę pritarė visų šalių, išskyrus Vengrijos, ministrai.

„Energetikos taryboje vienareikšmiškai buvo sutarta, kad dujų lubos turi atsirasti. Visi ministrai turbūt, išskyrus Vengriją, pasakė, kad taip“, – teigė D. Kreivys.

„Vykstant dabar diskusijoms taryboje dėl Komisijos pateiktų dokumentų vienbalsiškai visi klausia, kur yra dingusios lubos. Mes tą taip pat sakome (...), kad lubos dujoms turi atsirasti“, – kalbėjo ministras.

D. Kreivys nesiėmė spręsti, kokio dydžio galėtų būti kainos lubos – pasak jo, dėl to turėtų susitarti specialistai.

„Buvo diskusijų ir 200 (eurų už megavatvalandę – BNS), ir žemesnių, bet turbūt skaičius turi būti optimalus, kad nenukentėtų jų tiekimas į Europą (...) Dabar nereikėtų diskutuoti apie dydį – tai yra specialistų reikalas. Mūsų, politikų sprendimai turi būti nukreipti, kad tos lubos atsirastų“, – teigė energetikos ministras.

Tarp trečiadienį paskelbtų Europos Komisijos (EK) pasiūlymų, kaip vartotojams skubiai sumažinti rekordines elektros kainas, neliko siūlymo įvesti dujų kainų lubas. D. Kreivys anksčiau ne kartą teigė, jog toks siūlymas Lietuvą tenkintų labiau, nes užtikrintų mažesnes elektros kainas tiek gyventojams, tiek verslui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Lietuvis

Lietuvis portretas
Reikalingas paradoksalus koeficientas , kurio reikšmė visada mažesnė už vienetą ir kurio dydį , tam tikram laiko periodui , nustato kokia nors EU institucija . Dujų kainą padauginus iš šio paradoksalaus koeficiento elektros energijos skaičiavimo formulėje , ženkliai pavyktų atpiginti elektros energijos kainą ... Susiklosčius tam tikroms aplinkybėms rinkoje , elektros kainos skaičiavimo formulėje galima būtų naudoti ir keletą paradoksalių koeficientų ... Nevarkite su lubomis , verčiau naudokite paradoksalų koeficientą ir visas šio koeficiento teikiamas naudas ... Prie darbo ponai politikai ...

Antanas

Antanas portretas
P:.s. Siūlo atkūrti tą Sovietinį Reliktą - kainų reguliavimą ? Tuomet jis net ne "konservatorius", o tikrų tikriausias RESTAURATORIUS !

Antanas

Antanas portretas
Ministeri, nesi energetikas ir visiškai nesirūpini patikėta ūkio šaka.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių