A. Armonaitė apie Kinijos veiksmus: situaciją aiškinamės, verslui parama numatyta

 • Teksto dydis:

Kinijai nuo gruodžio išbraukus Lietuvą iš šios šalies muitinės sistemos ir Lietuvos verslininkams negalint išmuitinti į Kiniją nugabentų prekių, ekonomikos ir inovacijų ministrė sako kol kas neturinti oficialios informacijos, tačiau ministerija palaiko ryšį su įmonėmis ir aiškinasi situaciją.

Aušrinė Armonaitė teigia, jog tokiems trikdžiams buvo ruošiamasi, apie paramą verslui jau paskelbta anksčiau – įmonėms padidinta „Invegos“ garantijų už paskolas suma.  

„Ruošėmės galimiems trikdžiams, todėl kaip pagalbą įmonėms, patiriančioms sunkumų ir stokojančioms apyvartinių lėšų, dar lapkričio pabaigoje paskelbėme, kad nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ didina smulkiajam ir vidutiniam verslui teikiamų garantijų už paskolas maksimalią sumą iki 5 mln. eurų“, – komentare BNS sakė A. Armonaitė.

„Verslui palankesnė tapo ir valstybės pagalbos de minimis skaičiavimo tvarka“, – sakė ji.

Pasak ministrės, problemai spręsti reikės ir Europos Sąjungos įsitraukimo, o atsakomieji veiksmai bus derinami su Užsienio reikalų ministerija (URM) ir Vyriausybe.

URM ketvirtadienį BNS teigė, kad sieks ES reakcijos į Kinijos veiksmus.

„Ministerija yra informuota apie galimus Lietuvos produkcijos patekimo į Kiniją trikdžius, palaikome ryšį su Lietuvos įmonėmis, renkame visą įmanomą informaciją iš Kinijos pusės dėl įvedamų ribojimų, taip pat kontaktuojame su Europos Komisija dėl reakcijos ES lygiu“, – komentare BNS nurodė URM.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius BNS irgi teigė, jog į naujus trukdžius Lietuvos eksportuotojams vertėtų reaguoti ES lygiu. Pasak jo, turi būti aiškus Bendrijos atsakas, kadangi viena Lietuva jau turbūt nebegali spręsti problemos.

Pasak A. Armonaitės, Kinijoje dirba komercijos atašė, kuris konsultuoja verslą ir teikia visą įmanomą informaciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

numatyta parama verslui...

numatyta parama verslui... portretas
idomu is kokios pinigines ta parama bus dalijama?,,tose garbanose PROTELIS visai pasiklydo ir ištyzo

kada Lietuvoje politinės partijos s u v o k s ?

kada Lietuvoje politinės partijos s u v o k s ? portretas
kokią ŽALĄ Lietuvos verslui padarė n e m o k š i š k a s konservatorių politikavimas.--Būtinas v i e n i n g a s ir griežtas konservatorių n e a t s a k i n g o s veiklos įvertinimas

ARMONAITE, kad KONSERVATORIAI geriau suvoktų s a v o

ARMONAITE, kad KONSERVATORIAI geriau suvoktų s a v o portretas
darbo BROKĄ ir jo nekartotų-- būtina jų NOSĮ i š t r i n t i, jų pačių k a k o j e
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių