A. Armonaitė – apie Galimybių pasą: kas galėtų juo pasinaudoti?

Pristatydama Galimybių paso idėją ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė teigia, kad, siekiant didesnei visuomenės daliai atverti daugiau šiuo metu ribojamų veiklų, juo galėtų pasinaudoti visi pasiskiepiję ar persirgę COVID-19, taip pat tie, kurie atlikę koronaviruso testą gautų neigiamą atsakymą.

„Kadangi mes turime įsibėgėjančią vakcinaciją, bet dar neturime galimybės vakcinuoti visų, vertiname galimybes ir ieškome išeičių, kaip būtų galima tuos žmones, kurie dar neturi galimybės vakcinuotis, įgalinti naudotis tam tikromis paslaugomis, ar tai būtų renginiai, ar sporto klubai, ar maitinimo paslaugos. Dėl šios priežasties svarstome ir siūlome Galimybių paso idėją“, – žurnalistams antradienį teigė ji.

A. Armonaitės teigimu, Galimybių pasas ir vasaros pradžioje Europos mastu startuosiantis Imuniteto pasas, atėjus laikui, būtų sujungti į vieną.

„Tai nėra nauja idėja, iš esmės ji veikia Danijoje. Ji susideda iš trijų komponentų: vakcinacijos, imuniteto persirgus ir testo, kuris galioja tam tikrą laiką. Tai būtų vienas iš variantų. Norėčiau pasakyti, kad yra ruošiamasi ir europiniam Imuniteto pasui, tai (Galimybių pasas – ELTA) nedubliuoja jo. Mes tiesiog Lietuvoje greičiau pasitvirtintume savo nacionalinį (dokumentą – ELTA), iki kol įsibėgės europinis, tačiau šitie procesai vėliau bus sujungti į vieną“, – tikino ji.

Visgi ministrė pabrėžė, kad, norint įgyvendinti Galimybių paso idėją, vis dar reikia sulaukti Vyriausybės bei kitų atsakingų institucijų pritarimo.

„Noriu pabrėžti, kad tai yra projektinis Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymas. Yra dar daug diskusinių klausimų, į kuriuos Vyriausybė turi savo ruožtu atsakyti, turime gauti kitų kolegų pritarimą.

Jeigu tokį pritarimą turėtume, galėtume kalbėti apie atvėrimą tų veiklų, kurios šiuo metu yra apribotos. Tai, pavyzdžiui, maitinimas viduje, renginiai, didesni renginiai, sporto klubai su galbūt daugiau žmonių ir panašiai“, – sakė ji.

A. Armonaitė taip pat teigė, kad, sulaukus palaikymo, Galimybių paso idėja galėtų būti įgyvendinta per kelias savaites.

„Kadangi Registrų centras ruošiasi ir europinio Imuniteto paso įgyvendinimo paspartinimui, ir kalbamės, kad įmanoma tai paspartinti, turint pritarimą, būtų galima įgyvendinti (Galimybių paso idėją – ELTA) per kelias savaites. Tačiau dar yra ir logistiniai klausimai, į kuriuos turime atsakyti: kas apmokės testą, kaip jis bus atliekamas – tai yra dalykai, už kuriuos turi pasisakyti ir už sveikatos sritį atsakingos institucijos“, – teigė ministrė.NAUJAUSI KOMENTARAI

IŠVADA

IŠVADA portretas
PIRMA REIKIA ĮSIGYTI PROTĄ O TIK PASKUI MINISTRO KĖDĘ....

ŽMONIŲ RŪŠIAVIMAS

ŽMONIŲ RŪŠIAVIMAS portretas
FAŠIZMAS.....VIŠTAPROTĖ TO NEPAJĖGIA SUPRAST....

NESUPRANTU

NESUPRANTU portretas
Ponai..... Jei zmogus pasiskiepijo nuo koronos, arba persirgo, tai kam jam tas galimybiu pasas ? Juk jis vis tiek bus kaip ten sakoma, besimtomiu viruso platintojas !!! Tas zmogus eis i prekybos centrus ir tt., kur besimpomiu sergantieji liete daiktus...
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių