Lietuvio žiemos atostogos: neplanuotos, su antrąja puse ir į šiltus kraštus

Dauguma lietuvių žiemos atostogas atostogų metu eksperimentuoti nelinksta – populiariausios kelionių kryptys šią žiemą liko tokios pačios, kaip ir praėjusiais metais.

Kelionių agentūros „Baltic Travel Service“ duomenimis, dažniausiai lietuviai keliauja į Hurgadą ir Šarm El Šeichą Egipte, o kelionei skiria apie 2200 Lt.

„Tiek vidutiniškai išleidžia vienas žmogus, jei apsiribojama Europos šalimis, Egiptu ir Kanarų salomis. Į tokias keliones tautiečiai dažniausiai keliauja poromis – tai romantiškos atostogos dviese šalyje, kur šilta ir šviečia saulė“, – duomenis komentuoja „Baltic Travel Service“ direktorius Raimondas Ušeckas.

Nors išankstinis kelionės pirkimas atsieina pigiau ir galima gauti geresnį viešbutį atostogomis iš anksto pasirūpina tik kas penktas lietuvis.

Tik 2 proc. atostogauti išsiruošusių lietuvių naudojasi kelionės išlaidų draudimu. Kita vertus, medicininių išlaidų draudimu pasirūpina beveik visi keliautojai. Žmonės, turintys kreditines korteles, naudojasi jų suteikiamu draudimu, o neturintys – kreipiasi į draudikus.

Nors kelionių rinka šiuo metu yra sumažėjusi beveik 25 proc., jau laukiama rinkos atsigavimo, kuris, spėjama, gali įvykti vasaros pradžioje, po gegužės mėnesio pagausėjus poilsinių kelionių.

Kai kurios oro linijų bendrovės jau paskelbė planuojančios iki 15 proc. didinti skrydžių skaičių, tačiau tikslias prognozes kol kas dar sunku nusakyti – daugiau apie vežėjų planuojamus skrydžius bus galima pakomentuoti vasario mėnesio pabaigoje.


Šiame straipsnyje: kelionėsatostogos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių