Quantcast

Didžiosiose lenktynėse debiutuoja ir Mini žiedas

Gausioje ir turiningoje didžiausio ir prestižiškiausio automobilių sporto renginio Baltijos šalyse - „Omnitel 1000 km lenktynių“ – programoje vietos rado ir Mini žiedo lenktynės, kurias į Palangą susirinkę žiūrovai galės stebėti liepos 19-20 dienomis. 

Ketvirtadienį, liepos 19-ąją, nuo 13.30 val. Mini žiedo dalyviams rengiamos treniruotės, o nuo 14.45 val. sportininkai kvalifikacinėse varžybose kovos dėl geresnių kitą dieną vyksiančių pagrindinių lenktynių starto pozicijų.

„Džiaugiamės, kad vienos jauniausių, tačiau bene sparčiausiai išsikovojusios populiarumą šalyje Mini žiedo automobilių lenktynės rado vietos ir po jau antrą dešimtmetį be pertraukų rengiamų „Omnitel 1000 km lenktynių“ sparnu, - sako vienas jų organizatorių Remigijus Venys, kurio drauge su Gintautu Firantu ir dar kelių bendraminčių pastangomis prieš ketverius metus Lietuvoje startavo Mini žiedo serija. – Tai bus kartu ir nauja, kur kas atsakingesnė pakopa nuolatiniams mūsų varžybų dalyviams, Palangoje neabejotinai sulauksiantiems ir didesnio žiūrovų dėmesio bei palaikymo. Kartu tai – ir gerokai atsakingesnis egzaminas“. 

Palangoje Mini žiedo gerbėjai varžysis pirmą kartą, o iki šiol nuo pat 2009-ųjų balandžio, kai startavo Mini žiedo pirmenybės, pakaitomis jos buvo rengiamos Kazlų Rūdos aerodrome ir Kačerginės „Nemuno žiede“. Iš pradžių Mini žiedo lenktynių rengėjai sulaukė 25 dalyvių atsako, o vėliau kiekviename etape startuoja maždaug po 50 lenktynininkų. Maždaug tiek jų varžysis ir Palangoje, kur vyks jau ketvirtojo šių metų pirmenybių etapo varžybos.

Kiekviename etape rengiamos dvejos lenktynės. Pirmosiose sportininkai privalo įveikti tik 6 ratų, o antrosiose -  8 ratų distanciją. Antrųjų lenktynių startinė tvarka rikiuojama  pagal pirmojo važiavimo finišą, tačiau atvirkštine eile, kai finišavęs paskutinis startuoja iš  pirmosios pozicijos, priešpaskutinis – iš antrosios ir t.t. 

Vienas iš įdomesnių lenktynių elementų, „pasiskolintas“ iš ralio kroso varžybų, vadinamasis „Joker“ ratas. Tai ilgesnė papildoma trasos distancija, kurią kiekvienas dalyvis turi įveikti vieną kartą kiekvieno važiavimo metu. 

Tad sportininkas, atsižvelgdamas į varžybų aplinkybes ir kitų dalyvių veiksmus,  turi strategiškai numatyti kuriame rate tai įmanoma padaryti su menkiausiais nuostoliais. 

„Joker“ ratas naudojamas ir kaip bauda už sportininkų pražangas lenktynių metu.

Mini žiedo dalyviai varžosi keturiose klasėse, kurios sudaromos atsižvelgiant į variklio darbo tūrį arba pavaros tipą. „Nors Mini žiedo projektas orientuotas į pradedančiuosius lenktynininkus, tačiau džiaugiamės, kad mūsų rengiamas trumpas, labai dinamiškas lenktynes pamėgo ir keli jau ne vieną garbingą titulą iškovoję sportininkai, - pasakoja viena šių lenktynių rengėjų Justina Bezarienė. - Tai sporto meistrai, daugkartiniai ne tik žiedinių lenktynių, bet ir ralio čempionai Ramūnas Čapkauskas, Dovilas Čiutelė, Audrius Makarskas, Evaldas Ugenskas ir kiti.“  

Tačiau Mini žiedo rengėjus bene labiausia džiugina šios serijos varžybose atsiskleidę jauni talentai, kuriems mini trasos tampa jau per ankštos. Antai pernai prizinę antrąją vietą savo klasėje iškovojęs penkiolikmetis Ignas Brusokas šiemet „Eletrobig-Žaibelis“ komandos sudėtyje debiutuoja ir 1000 kilometrų lenktynėse. 

Jo bendraamžis, daugkartinis šalies kartingo čempionas Airidas Šiaurys, pernai sėkmingai pasirodęs „Formula BMW Talent Cup“ serijos varžybose, šiemet neturi sau lygių A2000 klasėje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių