Viltis vyrams – ar įmanoma sustabdyti plikimą?

 • Teksto dydis:

Plikimas – viena iš tų dažniausiai vyriškų problemų, kurios sukelia didžiulį psichologinį smūgį. Niekas nenori pasenti, o plikimas – tarsi pirmasis požymis, kad jaunystė po truputį jus palieka. Laiko niekas nesustabdys, tačiau mokslininkai jau turi idėją, kaip priversti plaukus vėl augti.

Rinkoje yra daugybė produktų, žadančių sustabdyti plikimą. Tai – milijardinė rinka, daugiausia pagrįsta vyrų nepasitikėjimu savimi ir, galbūt, perdėtu dėmesiu išvaizdai. Dauguma tų produktų neveikia. Kad ir kokiuose egzotiškuose kraštuose būtų išgautos jų veikliosios medžiagos, kad ir kiek įsivaizduojamų dermatologų rekomenduotų konkretų gaminį ir kad ir kiek pirkėjų išsirikiuotų eilėje, dauguma vyrų vis tiek lieka nusivylę.

Mokslininkai ragina nešvaistyti pinigų. Taip, yra produktų, kurie gali padėti, bet nėra tokių, kurių veiksmingumas būtų labai didelis. Be to, jie gali sukelti ir šalutinį poveikį.

Tačiau viltis nėra prarasta. Mokslininkai žino, kad plaukų folikulai šiaip sau nežūva – jie tik susitraukia. Folikulo augimo ciklus reguliuoja odos papilės ląstelės. Taigi, jai tas ląsteles pavyktų paraginti, folikulai atsigautų ir plaukai vėl imtų augti. Dabar Šiaurės Karolinos valstijos universiteto mokslininkai surado mikro-RNR (miR-218-5p) – molekulę, kuri gali padėti užauginti sveikas odos papilės ląsteles folikulų atgaivinimui.

Mokslininkai jau atliko eksperimentus su pelėmis. Į nuplikusias vietas suleidus odos papilės ląstelių kultūras plikimas buvo ne tik sustabdytas, bet ir išgydytas – per 15 dienų pelės atgavo 90 proc. plaukų tame plote. Veiksmingiausias preparatas šiame tyrime buvo 3D struktūros ląstelės keratino struktūroje. Keratinas padeda odos papilės lastelėms likti ten, kur jos yra reikalingiausios.

Tai viskas – plikimas yra išgydytas? Na, ne visai. Ši terapija būtų per daug sudėtinga ir brangi. Iš pacientų reikėtų surinkti ląsteles, auginti jų kultūras, jas išsaugoti ir suleisti į galvos odą daugybėje vietų. Tačiau mokslininkai mano, kad miR-218-5p gali būti panaudota paprastame losjone. Jis nebūtų toks veiksmingas, tačiau tai tereiškia, kad jį reikėtų naudoti ilgiau, kad būtų pasiektas tas pats rezultatas. Šis sprendimas būtų pigesnis (vis tiek labai brangus), bet saugesnis, neskausmingas ir universalus. Tačiau dar reikės ne vienerių metų, kol šis tyrimas virs produktu, jei tai apskritai yra pasiekiama.NAUJAUSI KOMENTARAI

Neriju

Neriju portretas
Nu plinku ir ką

...,plikimas VYRAMS yra SMULKMENA neKELIANTI PROBLEMU...

...,plikimas VYRAMS yra SMULKMENA neKELIANTI PROBLEMU... portretas
paLYGINUS su EREKCIJOS suTRIKIMAIS... TASKAS

žmonija išgelbėts

žmonija išgelbėts portretas
Galima ramiai miegoti toliau
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių