A. Veryga ragina darželių darbuotojus neskubėti tirtis dėl COVID-19: tai neprivaloma

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina darželių, mokyklų pedagogus ir kitus asmenis, kuriems numatyta prevencinių tyrimų dėl koronaviruso galimybė, neskubėti tirtis, nes tai nėra privaloma.

Ministras pabrėžia, kad trečiadienį karštoji koronaviruso linija sulaukė 18 tūkst. skambučių, o didžioji dalis skambinusiųjų buvo darželių darbuotojai, kuriems kai kurios savivaldybės nurodė tirtis privalomai.

„Matyt, kad dalis savivaldybių tai suprato ne kaip rekomendaciją, o kaip prievolę. Gavome tokių ženklų ir žinučių, kad buvo netgi darbuotojams pasakyta, kad jūs negalėsite ateiti į darbą ir dirbti, jei nebūsite išsityrę mobiliuosiuose punktuose. Tai yra klaidinga nuostata, klaidingas įsitikinimas. Tikrai nereikia reikalauti visų išsitirti“, – spaudos konferencijoje pabrėžė A. Veryga.

„Tikrai nėra tokios prievolės prieš grįžtant į darbą per mobiliuosius punktus visiems išsitirti“, – pridūrė ministras.

Jis ragino „nesivadovauti baimėmis“ ir be reikalo neapkrauti karštosios linijos bei mobiliųjų punktų, nes  jie skirti  ne tik profilaktiniams patikrinimams, bet ir simptomų turintiems asmenims, ar žmonėms, kurie turi gultis į ligonines planinėms operacijoms. Pasak jo, darželių ir mokyklų pedagogams pakanka laikytis ministerijos teikiamų rekomendacijų dėl saugaus darbo.

„Noriu paprašyti visų, kurie puolėte tikrintis profilaktiškai, tikrai neskubėti to daryti, nes tikrai bus tikrinami ir ikimokyklinių, ir mokyklinių įstaigų darbuotojai, kai jos pradės veikti, bet tikrai ne masiškai ir ne visi. Nes tokios galimybės ištirti absoliučiai nėra, o nėra ir tokio reikalo“, – sakė jis.

Žada nustatyti kvotas

Ministras žada, kad ateityje profilaktiniai tyrimai bus siejami „su laboratorijų galimybėmis“, t.y. greičiausiai bus nustatomos kvotos.

„Ateity bus tiesiog atsitiktinai renkamos įstaigos, kur bus tiriama po keletą darbuotojų, tokiu būdu, o ne viską iš eilės tyrinėjant. Ne visiems leidžiant registruotis, bet tiesiog ieškant tikslingai, bus profilaktiškai tikrinamos įstaigos.

„Jei skambins pardavėjas, bus žinoma, kad jų šiandien galima užregistruoti tam tikrą skaičių, pavyzdžiui, 200 per dieną. Tai jų ir užregistruos 200. Visus kitus ragins skambinti kitą dieną ar registruos kitų dienų kvotoms“ , – tvirtino A. Veryga.

Spaudos konferencijos įrašas:

 NAUJAUSI KOMENTARAI

A

A portretas
Nu ir snukis to skustagalvio

...

... portretas
Aišku tik viena: tam ve"Rygai jau seniai tos kaukės 'stogą' nukėlė.

Atsiminkite

Atsiminkite portretas
Kas tik issityrsite,,,,neuzilgo susirgsite ! Juk cia is zmoniu pasityciojimas ! Juk cia Biologinis Karas,ten nera joks virusas,tiesiog gripas,bet uzdeda " deguonies kauke" ir po zmogaus,sustabdo plaucius kvepuoti,o kvepuoja tas aparatas. Tai,manau daugeliui zinoma !Bukite budrus...skiepai ir tyrimai tiesesnis kelias kapinynan. ..
VISI KOMENTARAI 23
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių