A. Veryga paaiškino, kodėl buvo paskelbtas netikslus naujų COVID-19 atvejų skaičius

Paskutinės paros naujų koronaviruso atvejų skaičius sekmadienį patikslintas specialistams nespėjant apdoroti duomenų, sako sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos atstovė spaudai.

„Kolegos iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) šiandien ryte norėjo įprastu laiku išleisti kasdienę statistiką ir išleido negalutinę. Nebuvo pilnai suvesti vakar dienos atvejai į IT sistemas ir tinkamai apdoroti. Dienos eigoje priimtas bendras sprendimas, kad bus išleista patikslinta žinutė su tiksliu vakar dienos atvejų skaičiumi. Tai ir buvo padaryta. Pavakare išleista informacija – tikslus vakar dienos atvejų skaičius“, – BNS sekmadienį sakė  Lina Bušinskaitė.

Sekmadienio dieną NVSC buvo pranešęs apie 415 naujų COVID-19 atvejų, tačiau sekmadienio vakarą patikslino informaciją – paskelbtas beveik trečdaliu didesnis naujų atvejų skaičius – 603. Taip pat pranešta apie penkis mirusius žmones.

Nebuvo pilnai suvesti vakar dienos atvejai į IT sistemas ir tinkamai apdoroti.

Tai didžiausias per parą nustatytų atvejų skaičius nuo COVID-19 pandemijos pradžios.

Anot A. Verygos atstovės, Lietuvoje didėjant koronaviruso atvejų skaičiui, vis labiau jaučiamas žmogiškųjų išteklių trūkumas ne tik Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre, bet ir Sveikatos apsaugos ministerijoje, žmonės pavargę ir nespėja atlikti darbų.

„Šios dienos situacija – vienas iš to pavyzdžių, kad jaučiamas darbo rankų stygius. (...) Labai prašome kantrybės ir supratingumo“, – pridūrė L. Bušinskaitė.

Anot jos, tikimasi, kad NVSC bent kiek situaciją palengvins keliasdešimt kariškių, kurie nuo savaitgalio atėjo į pagalbą.

„Jie jau yra apmokyti, tikimės, kad jiems apvyks tinkamai atlikti bent pirmines atvejų analizes, apklausti žmones, nes tuomet dalis krūvio nusiimtų. Į pagalba NVSC pasitelkiama ir daugiau savanorių, pavyzdžiui, organizacija "Stiprūs kartu" taip pat padės, derinamos detalės. Žinoma, ieškosime ir daugiau pagalbos ne tik į NVSC, bet ir į SAM“, – teigė ministro atstovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vitalija

Vitalija portretas
O kur statistika nuo kitu ligu ?

pilietis

pilietis portretas
gal galetu paaiskinti kaip jie istiria po 600-800 tukstancius atvejus,kiek teko girdeti niekas ju net netiria,1-as pasiskundzia kad blogiau jauciasi ir visa kolektyva,ar bendravusius su tuo nelaimeliu pasiuncia i saviizoliacija,gal ir gerai,zmogus nors pailseti gali,nereikia dirbti,iseina,kad 1-a padaugina is 1000,stai jums ir statistika.yra zmoneliu,kurie ir tiki ju pasakom,sen,ligoti ar is naivumo kvaili,kurie neskaito,nesinaudoja internetu ir tiki viskuom kas jam sakoma

Rt

Rt portretas
Ta plikiu asila reike teistiš žmoniu pasityšiojima
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių