A. Veryga apribojo medikų galimybes teikti planines paslaugas keliose įstaigose

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga apribojo medikų galimybes teikti planines paslaugas keliose sveikatos priežiūros įstaigose.

Pirmadienį pasirašytame jo kaip operacijų vadovo sprendime nurodoma, jog asmens sveikatos priežiūros specialistų darbas, jeigu jie dirba daugiau nei vienoje įstaigoje, organizuojamos ciklais kiekvienoje sveikatos priežiūros įstaigoje.

Sprendime nurodoma, jog „ciklas suprantamas kaip einamojo mėnesio darbo valandų skaičių apimantis darbo epizodas, nepertraukiamai vykstantis vienoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje“.

Jame teigiama, jog tokiu apribojimu siekiama išvengti kryžminės taršos.

Portalas LRT.lt cituoja sveikatos apsaugos viceministrę Liną Jaruševičienę, kurios teigimu, pagal naują tvarką gydymo įstaigos turės suskaičiuoti darbuotojų darbo valandas per mėnesį.

„Tai reiškia, kad jeigu žmogus dirba visu etatu vienoje įstaigoje, tai gal jis tas visas valandas išdirbs per tris savaites vienoje įstaigoje, o likusią savaitę – kitoje. Ciklas negali būti diena, kada iš ryto dirbi vienoje įstaigoje, o po pietų – kitoje. Ar diena, ar savaitė – ta kryžminė taršos prevencija yra labai kukli. Kad maksimaliai įmanomai ją sumažintume, reikia susumuoti visas valandas ir vieną ciklą atidirbti vienoje įstaigoje, tada dirbti kitoje“, – tikino L. Jaruševičienė.

A. Veryga ir anksčiau yra siūlęs, kad medikai dirbtų tik vienoje gydymo įstaigoje, siekiant taip sumažinti koronaviruso plitimo riziką. Nesulaukęs medikų organizacijų pritarimo, jis tuomet įpareigojo medikus deklaruoti, kur dirba.

Siūlymas riboti darbo vietų skaičių medikų bendruomenės anksčiau kritikuotas teigiant, jog mažesnės ligoninės dėl tokių apribojimų gali likti be dirbi galinčio personalo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Na kai pažadėjo 100%pakelti atlyginimą,dirbantiems viruso židiniuose,tai visi medikai,palikę savo neužbaigtus darbus pagrindinese vietose,puolė į tą poziciją,ir iki šiol ten sėdi.O ligoniams,atlikusiems tyrimus,ir laukiantiems atsakymo,tenka skambinėti ir ieškoti,kada ir kur bus išrašas.Tai va iki ko priėjo medikai,kokia jų atsakomybė,ir kas tą sutvarkys.Tai vyksta Kauno Klinikose.

tai

tai portretas
dirba pagal briuselio nurodymus is uz atlanto kad zmogus susirges betkuria liga negaletu gauti paslaugos isskyrus vyruso tai kelia d??? i kuriuos yra begales versiju tvirtinanciu solidziu zmoniu isvadomis ir versijomis?...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių