A. Veryga: privalomos kaukės lauke galėtų būti įvestos tik grąžinus karantiną

Tik nuo žmonių elgesio priklausys, ar dar reikės griežtinti tvarką siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Ministras taip pat pabrėžia, kad užtikrinti kaukių dėvėjimą vidaus patalpose turi įstaigos ir įmonės, nes ekstremalios situacijos sąlygomis tokia prievolė nustatoma ne žmonėms, o konkrečiai vietai.

„Norisi paprašyti žmonių sąmoningumo, nes nuo to, kaip mes elgsimės, priklausys, ar reikės griežtinti kažkokį reglamentavimą ir nustatinėti papildomas sąlygas, ar ne. Yra tokių viruso atvejų, kurių užsikrėtimo šaltinio nustatyti nėra galimybės, tai reiškia, kad virusas cirkuliuoja visuomenėje, tai nėra tik židininiai atvejai“, – per spaudos konferenciją penktadienį sakė A. Veryga.

Ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu nuo šeštadienio privaloma kaukes dėvėti viešajame transporte, prekybos ir paslaugų teikimo vietose. Taip pat kaukes turės dėvėti valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų, įmonių lankytojai bei lankytojus aptarnaujantys darbuotojai.

Prievolė užtikrinti, kad į uždaras patalpas nepakliūtų žmonės be kaukių, tenka verslo, įmonių ir įstaigų vadovams.

„Tuo metu, kai yra ne karantino režimas, o ekstremalios situacijos režimas, asmeniui tas reguliavimas yra nenustatomas, yra nustatomas tam tikrai vietai. Įmonių, įstaigų vadovai privalo užtikrinti, kad asmenys į tokias vietas be veido apsaugos priemonių tiesiog negalėtų patekti“, – pažymėjo ministras.

Vėliau SAM patikslino ministro skelbtą informaciją: nuo šeštadienio sugrąžinus privalomą kaukių dėvėjimą vidaus patalpose, už šio reikalavimo nesilaikymą bus galima bausti ne tik įmones, bet ir fizinius asmenis.

„Ekstremaliosios situacijos metu baudas galima skirti ir fiziniams, ir juridiniams asmenims, jei nesilaikoma Operacijų vadovo sprendime numatytų taisyklių, šiuo atveju – jei nedėvima kaukių“, – BNS sakė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

„Vadinasi, jei nuo rytojaus nebus dėvimos kaukės ar kitos veidą dengiančios apsaugos priemonės, gali būti skiriamos baudos ne tik juridiniams asmenims, bet ir pavieniams žmonėms“, – teigė ji.

Anot jos, pagal Administracinių nusižengimų kodeksą baudas skirti gali Karo policija, Policija, Priešgaisrinio gelbėjimo departamentas, Viešo saugumo tarnyba, Sienos apsaugos tarnyba, Savivaldybių administracijos.

Biuruose dėvėti kaukių „nėra labai didelės logikos“

Pasak A. Verygos, visiems dėvėti kaukių biuruose „nėra labai didelės logikos“, svarbu saugotis kontaktuojant su žmonėmis iš šalies.

„Tikrai nėra labai didelės logikos saugotis ir dėti kaukes, kur mes nuolat bendraujam, darbo vietoje, bendram kabinete dirbam, bet ten, kur mes aptarnaujam žmones iš išorės, bendraujam  su asmenimis, kurie nėra mūsų kasdieniai kaimynai, reikėtų pasisaugoti, juo labiau, kad dalies atvejų atsekti nebeįmanoma“, – sakė ministras.

Pasak A. Verygos, grąžinti privalomą kaukių dėvėjimą lauke būtų įmanoma tik vėl paskelbus karantiną.

„Kaukės lauke, kad būtų įmanoma asmeniui nustatyti privalomą kaukių dėvėjimą, privaloma skelbti karantiną“, – teigė A. Veryga.

Taip pat jis pažymėjo, kad karantinas gali būti skelbiamas nebūtinai valstybės lygiu, o protrūkio židiniuose nustatomas lokalus karantino režimas.

Ministras pripažino, kad nebus išvengta piktybinių atvejų, kai žmonės nesilaikys reikalavimų, tačiau prognozuojam, kad tokių bus nedaug.

„Tokių atvejų neišvengsime, kad ir koks būtų režimas, ir šita grupė žmonių visada elgsis neadekvačiai, bet absoliuti dauguma Lietuvos gyventojų per pirmąją bangą elgėsi visiškai atsakingai, aš neturiu jokio preteksto galvoti, kad šį kartą bus kitaip. Aš manau, jei žmones ateis į prekybos vietą ar kur nors kitur be kaukės, bus tiesiog pamiršę, tokių atvejų gali atsitikti, bet, manau, kad tikrai išsispręs, prekybos vietos pasiūlys įsigyti ar kitą mechanizmą sugalvos“, – kalbėjo ministras.

Pagal patvirtintas taisykles, kaukės minėtose vietose bus vėl privalomos visiems, vyresniems nei 6 metų asmenims, išskyrus viešojo maitinimo įstaigas, kur ši prievolė galios tik darbuotojams. Taip pat kaukių bus galima nedėvėti teikiant specifines paslaugas, kaip barzdos skutimą ar panašiai, lankantis sporto klubuose.

Per praėjusią parą Lietuvoje buvo patvirtinta 13 naujų koronaviruso atvejų, septynių iš naujai užsikrėtusių asmenų susirgimo aplinkybės nėra žinomos. Keturi atvejai – susiję su kitais sergančiaisiais, du atvejai – įvežtiniai, penktadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Pulkininkas

Pulkininkas portretas
Ne komentatoriai , o kiaulės laukinės.kokias biaurastis rašot, net skaityt šlykštu. Beto rašyti nemokate. Kas atsakingas už šias rašliava. Esate tautos gėda.

F

F portretas
Tegu Veryga ir pampersa užsideda ne tik kauke jam tinka pagal prota

Ux

Ux portretas
Neišnešiotas pisgalvis
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių