VDU rektorius: Lietuvoje vakcinos nuo COVID-19 jau išgelbėjo maždaug 2 tūkst. gyvybių

Prezidentūros iniciatyva suburtos Sveikatos ekspertų tarybos posėdyje dalyvavęs Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektorius prof. Juozas Augutis tvirtina, kad nors vakcinacijos nuo COVID-19 tempai šalyje nėra patys geriausi, tačiau skiepai jau dabar išsaugojo apie 2 tūkst. gyvybių. Tai, kad vakcinacija ženkliai pagerina epidemiologinę situaciją, mokslininko vertinimu, įrodo ir medicinos įstaigų pavyzdys.

„Praeitais metais kylanti banga, galima surasti tą tašką, kada ji buvo pasiekusi vidutiniškai per 7 d. apie 1 tūkst. 500 atvejų (nors šiandien jau matome beveik 2 tūkst.), bet jeigu lygintume tuos taškus, kurie buvo praeitų metų rudenį ir dabar, pasiekus tą patį vidutinių atvejų skaičiaus tašką, ligoninėse buvo apie 500 ligoninių darbuotojų, sergančių arba išėjusių į nedarbingumą dėl kovido. Šiandien pasiekus tą patį atvejų skaičių, ligoninėse turime apie tik apie 80 atvejų gydytojų, slaugytojų, kurie negali dirbti. Taigi, skiriasi ne procentais, o kartais. Kadangi ligoninių darbuotojai yra vieni iš efektyviausiai vakcinuotų, siekia per 90 proc., tai dar kartą įrodo, kad vakcinacija veikia“, – po susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje teigė J. Augutis.

VDU rektorius neabejoja, kad vakcinos leidžia šiuo metu išvengti kur kas aukštesnio atvejų skaičiaus.

„Su labai dideliu patikimumu galima tvirtinti, kad jeigu neturėtume vakcinavimo, šiandieną matytume ne 2 tūkst. atvejų, o turbūt arti 4 tūkst., nes epidemijos kilimo greitis ir delta atmainos aktyvumas yra ženkliai didesnis negu alfa atmainos“, – tvirtino jis.

VDU rektorius prof. Juozas Augutis. D. Labučio / ELTOS nuotr.

Pasak J. Augučio, skiepai per šiuos metus jau leido išvengti 60 tūkst. papildomų užsikrėtimų koronavirusu.

„Jeigu nebūtume turėję vakcinų, tai apie 60 tūkst. atvejų jau vien tik per šiuos metus, daugiausia rugpjūčio, rugsėjo mėnesiais, mes būtume turėję tų atvejų daugiau“, – tvirtino jis.

Profesoriaus skaičiavimais, įvertinus mirčių nuo COVID-19 procentą, galima daryti išvadą, kad vakcinos šalyje jau dabar leido išsaugoti maždaug du tūkstančius gyvybių.

„Iš čia seka ir visos kitos pasekmės. Kadangi yra žinomas labai tikslus procentas nuo mirčių atvejų skaičiaus, šie dydžiai koreliuoja. Mirštančių yra apie pusantro procento tiesiogiai nuo kovido. Apie 2,5 proc. nuo kovido poveikio kartu su kitomis ligomis. Tai štai nuo 60 tūkst. pusantro procento duotų apie 900 gyvybių ir dar papildomai apie 1 tūkst. 500 gyvybių, kurias nusineštų kovidas kartu su kitomis ligomis. Taigi, galima teigti, kad vakcina išgelbėjo tikrai arti 2 tūkst. gyvybių Lietuvoje“, – mano J. Augutis.

ELTA primena, kad praėjusią parą, ketvirtadienį, Lietuvoje patvirtinta 1 tūkst. 970 naujų koronaviruso atvejų, mirė 18 žmonių, penktadienį pranešė Statistikos departamentas.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
o kur vaistai nuo covido, ar niekas nesugeba suskurti ar nepelninga juos kurti,

Loni

Loni portretas
Išgelbėjo 2000, o į anapilį kodėl neparašė kiek palydėjo???

stebina

stebina portretas
Jau ir VDU prisijungė prie reklamos...? Žinoma, skiepai padeda kažkiek apsisaugoti nuo sunkių Covid susirgimų ir mirčių,bet įvardyti kiek- niekas tiksliai negali.Negali ir ponas VDU rektorius,nors ir ,galimai, turi iš tos reklamos naudos...Laukime vaistų,tada bus ramiau,kai turėsim bent dvi priemones nuo Covid...O dabar vakcinos dar tik tobulinamos ir eksperimentuojama.Gal vis tiek geriau, nei visai nieko?
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių