Valstybinė ligonių kasa svarsto apie rezervinį duomenų centrą

Valstybinė ligonių kasa (VLK) svarsto įsirengti rezervinį duomenų centrą – šią savaitę paskelbtas viešasis konkursas galimybių studijai atlikti.

„Galimybių studijos atlikimas yra numatytas VLK Informacinių technologijų 2020–2022 metų plėtros plane – anksčiau ir 2019–2021 metų plane – kuris dar pernai buvo derintas su Informacinės visuomenės plėtros komitetu“, – BNS sakė įstaigos Informacinių technologijų departamento direktorius Aurimas Baliukevičius.

Ligonių kasa šiuo metu rezervinio duomenų centro neturi, tačiau kitame pastate esančioje serverinėje laiko atsargines duomenų kopijas.

„Mes darome ir kitoje serverinėje saugome atsargines kopijas, kad incidento atveju galėtume atkurti prarastus duomenis, kaip to reikalauja teisės aktai“, – aiškino VLK atstovas.

Pasak A. Baliukevičiaus, rezervinį duomenų centrą VLK siekia įsirengti jau kelerius metus iš eilės, tačiau Informacinės visuomenės plėtros komitetas yra rekomendavęs prieš tai atlikti galimybių studiją.

Įstaigos atstovas taip pat teigė, kad pirkimas „nėra niekaip susijęs su Registrų centre įvykusiu incidentu“.

„Šis pirkimas buvo planuotas ir į VLK 2020 metų pirkimų planą įtrauktas šių metų vasario mėnesį, o dar anksčiau – ir į plėtros planą“, – aiškino jis.

Praėjusią savaitę po Vilniuje vykusios liūties trūkus vamzdžiui buvo užpilta Registrų centro serverinė. Dėl to buvo sutrikusi daugelio įmonės valdomų sistemų veikla.

Mes darome ir kitoje serverinėje saugome atsargines kopijas, kad incidento atveju galėtume atkurti prarastus duomenis, kaip to reikalauja teisės aktai.

E.sveikatos sistema neveikė kiek daugiau nei savaitę, ji buvo atkurta antradienį popiet. Atstatymo darbai užtruko, nes įmonė neturėjo rezervinės duomenų bazės.

A. Baliukevičiaus teigimu, iš viso VLK valdo 19 informacinių sistemų, iš kurių šešios yra valstybinio lygmens. Jose saugoma informacija, kuri yra susijusi su pacientams gydymo įstaigose suteiktomis paslaugomis ar išrašytais vaistais.

Įstaigos atstovas pabrėžia, kad pagal vidines tvarkas kasmet atliekami šių sistemų atstatymo iš atsarginių kopijų realūs praktiniai bandymai.

„Įstaigos duomenų centras įrengtas naujos statybos pastate. Šalia nėra jokių vamzdynų ir kitų pavojų keliančių veiksnių. Taip pat įrengta gesinimo dujomis sistema, kuri net ir gaisro atveju neleistų sugadinti sveikos duomenų centro įrangos“, – aiškino A. Baliukevičius.

„Pastaraisiais metais taip pat nedelsiant buvo atnaujintos kondicionavimo ir maitinimo sistemos: įrengti keli rezervinio maitinimo šaltiniai, taip pat dyzelinis generatorius. Naujos oro kondicionavimo sistemos pagalba patalpose nuolat palaikoma reikiama oro temperatūra – tai irgi pastaraisiais metais naujai įgyvendintas sprendimas“, – pridūrė jis.

Kiek kainuos galimybių studija, įstaigos atstovas atsakyti negalėjo, nes „ši informacija yra konfidenciali ir negali būti atskleista, kol vyksta pirkimo procedūros“.

Įmonės, norinčios dalyvauti konkurse, paraiškas turi pateikti iki rugpjūčio 18 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Inž.dr. Jonas Pakutinskas.

Inž.dr. Jonas Pakutinskas. portretas
Sovietmečiu Lietuvoje praktiškai kiekviena ministerija turėjo savo Skaičiavimo centrą.Žemės ūkio skaičiavimo centras užsiėmė darbais,kurie buvo reikalingi Žemės ūkio ministerijai.Jį likvidavus buvo įsteigta Žemes kadastro automatizavimo įmonė ir Gyvulininkystes skaičiavimo centras.Žemės kadastro automatizavimo įmonės bazėje buvo įsteigtas VĮ Registrų centras.Jis taip pat buvo pertvarkytas ir dabar be svarbiausių Žemės kadastro ir kitų darbų buvo išplėsta labai didelė e.sveikata informacinė sistema.Reikia pagaliau apsispręsti kokios informacinės sistemos Lietuvoje bus sukurtos,kur jos bus sukurtos,koks bus jų pavaldumas ir ekonominis efektyvumas. Aklai tų sistemų kurti negalima.Vėl bus padaryta didelių klaidų,kurios atneš Lietuvai didelių nuostolių.Reikia gerai išnagrinėti ES valstybių ir pasaulinę patirtį.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių