Vaikai po daugiau nei metų pertraukos sugrįžo į gydytojų kabinetus: medikai jų neatpažįsta

 • Teksto dydis:

Vaikai po ilgiau nei metus trukusios pertraukos sugrįžo į gydytojų kabinetus. Tačiau gydytojai jų neatpažįsta – vieni nutukę, kitiems stipriai suprastėjusi rega ar net laikysena, praneša LNK.

Keliasdešimt tūkstančių. Tiek mokinių dėl pandemijos praėjusiais metais nepasitikrino sveikatos. 

Pasak medikų, po daugiau nei metų pertraukos vaikai neatpažįstami: jie prasčiau mato, suprastėjo laikysena, gerokai padidėjo svoris. 

Ekspertai nesutaria, ar taip galėjo nutikti dėl to, kad pernai dėl karantino pasitikrinimai buvo neprivalomi ir priduria: jei sveikatos būklė nesikeitė, nereikia ir gydytojo kabineto durų varstyti.

Medikai į tokius komentarus žiūri skeptiškai ir nesutinka, kad vaiko sveikatą įmanoma pasitikrinti namuose. 

Visgi net ir nustačius nutukimą medikai jaučiasi bejėgiai ir padėti nebegali. Tenka apsiriboti pašnekesiu ir rekomendacijomis. 

Patraukti vaikų nuo ekranų nelinkę ir tėvai. 

O kol ir tėvai, ir gydytojai skėsčioja rankomis, pasiūlymų turi sporto bendruomenės atstovai. Šie kritikuoja nuobodžias kūno kultūros pamokas ir siūlo jas iškeisti į fizines veiklas už mokyklos ribų. 

Sporto klubo vadovas įsitikinęs: turi didėti ir neformalaus mokinio krepšelio suma, nes 10 ar 15 eurų vaiko problemų neišspręs. 

O kol valdžia iniciatyvų nesiima, pasak sporto klubo vadovo, problemas išspręsti padės įprasti buities darbai.

Mokinio sveikatos pažymėjimas galioja visus metus. Tačiau sveikatos specialistai pastebi – didžiausi vaikų srautai poliklinikų koridorius užplūsta tik prieš mokslo metus. Anot jų, būtent dėl to, kaip ir kasmet, pasipylė skundai dėl neveikiančios sistemos. 

Kasmetinis sveikatos patikrinimas privalomas visiems vaikams, kurie lanko mokyklas ir darželius. Tėvams tokia paslauga nemokama, tačiau jai valstybė kasmet išleidžia beveik 4 mln. eurų.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Tik tėvai atsakingi

Tik tėvai atsakingi portretas
Kalti visad kiti. Tai vaikus uždarė namie, tai dar kas. Patogu, kai vaikai netrukdo į kompus sulindę. Nutuko? O matėt, ką ir kaip valgo? Kiek čipsų? Užpilamų makaronų? Eidavo pasivaikščiot? Jungėsi į kūno kultūros pamokas? Dar klausimų reik?

Galvoju

Galvoju portretas
Ko stebetis, pas gydytojus specialistus patekti problema. Ne visi isgali lankytis privaciose klinikose. Vaikams nera kur nemokamai ( kieme ) sportuoti ar zaisti. Mityba yra tokia kaip isgali. Nemanau, kad visus medikai ir vaikus pazinojo, o dar antraste, tokia...

nu

nu portretas
dauguma tevu yra nepasiturintys ir vaikams perka pigiausia maista kuriame kaip taisykle buna like visokiu hormonu kuriais seria gyvulius, kad jie greiciau augtu ir storėtų.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių