Uodai jau puola: vaistininkė pataria, kaip apsisaugoti nuo jų įkandimų

 • Teksto dydis:

Uodai, ko gero, yra vieni nemaloniausių šiltojo meto palydovų. Daugumai yra tekę justi jų įkandimus lydintį niežulį ar net atsiradusį patinimą. Sveikatos priežiūros specialistai sako, kad nuo diskomfortą keliančių įkandimų gali apsaugoti repelentai ir kitos apsaugos priemonės.

Apsauga nuo uodų

Gamtos apsuptyje gyvenanti vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako galinti pasidžiaugti, kad šalia namų uodai jos nepuola, tačiau ji visada repelentų turi atvykstantiems svečiams. Pasak jos, renkantis repelentus svarbu atkreipti dėmesį, kiek laiko jie veikia, – nuo to priklausys vartojimo dažnumas, kokiai amžiaus grupei skirti, ar apsaugo tik nuo uodų ar ir nuo erkių, o jei tai ne naujai perkamas repelentas, būtina patikrinti jo galiojimo datą.

Jeigu esate vietoje, kur ypač daug uodų, geriausia naudoti kelias priemones.

"Atkreipkite dėmesį į naudojimo būdą, nes kai kurie gali būti skirti naudoti tik ant odos ir perspėjama, kad ant drabužių gali likti dėmių. Stiprių repelentų, kurie veikia ir uodus, ir erkes, reikėtų vengti mažiems vaikams, žmonėms, kurių jautri odą ar sergantiems dermatitu", – pataria vaistininkė. Repelentų nereikėtų purkšti ant nudegusios, pažeistos odos, nes tai gali paskatinti alerginę reakciją.

Ieškantys apsaugos nuo uodų pastebi, kad galima įsigyti įvairių apsaugos priemonių, o ne tik repelentų. Pasak vaistininkės, kurios veiksmingiausios – individualus sprendimas, tačiau jeigu esate vietoje, kur ypač daug uodų, geriausia naudoti kelias priemones.

Norintiems naudoti natūralias priemones sveikatos priežiūros specialistė pataria rinktis citrinkvapių eukaliptų purškalą ir visada turėti arbatmedžio aliejaus, kuriuo galima patepti įkandimo vietą. Jeigu norite atbaidyti uodus namų aplinkoje, vaistininkė rekomenduoja pasimerkti levandų.

Apsauga: jeigu norite atbaidyti uodus namų aplinkoje, pasimerkite žydinčių levandų.

Rimčiau, nei atrodo

Vis dėlto uodus galime atbaidyti, o kovoti su erkėmis, K.Kudzinskienės teigimu, sudėtingiau.

"Lengvais eteriniais kvapais erkių neatbaidysime. Joms reikia stiprių repelentų, bet jaustis 100 proc. saugūs vis tiek negalime. Rekomenduoju dėvėti šviesius drabužius, taip ant jų lengviau pastebėsime erkes. Venkime vaikščioti po nešienautą pernykštę žolę ir brūzgynus. Norint išvengti rimtų padarinių rekomenduojama skiepytis nuo erkinio encefalito", – pataria ji.

Vaistininkė sako, kad po uodo įkandimo didžiausią diskomfortą sukelia niežulys, kurį geriausia malšinti dimetindeno turinčiais tepaliukais arba tą vietą atvėsinti – vandeniu, losjonais su mentoliu ar kamparu, padėti gali netgi trauklapiai. Žmonėms, kurie oda jautri ir linkusi į atopinį dermatitą, K.Kudzinskienė pataria naudoti greito poveikio niežėjimą raminančius purškalus, kurie tinka nuo kūdikystės.

Apie alergiją vabzdžių įkandimams dažniausiai išduoda smarkus ir ilgai neatslūgstantis patinimas. Vaistininkė sako, kad nors ir retai, bet pasitaiko atvejų, kai po įkandimo atsiranda bendras silpnumas, svaigsta galva, atsiranda viso kūno pabėrimų, gali užtinti gerklos ir veidas, atsirasti dusulys, kilus tokiai anafilaksinei reakcijai į vabzdžio įkandimą, svarbu kuo skubiau suteikti pirmąją pagalbą.

Naudinga: visada turėkite arbatmedžio aliejaus, kuriuo galima patepti įkandimo vietą.

Gelia ne visiems

Nors vaikus uodai puola rečiau, nes jie mažiau prakaituoja ir mažiau išskiria uodus viliojančių kvapų, tačiau jų apsauga taip pat svarbu pasirūpinti.

Vaistininkė akcentuoja, kad vaikams nerekomenduojama naudoti stiprių repelentų ir geriau sukurti fizinį barjerą, trukdantį pas juos patekti, pavyzdžiui, apdengiant vežimėlį šilko skraiste. Vyresniems vaikams vaistininkė rekomenduoja naudoti apyrankes arba natūralaus pagrindo repelentus, eterinius atliejus.

Kartais nutinka taip, kad, leidžiant laiką gamtoje su artimųjų kompanija, vieni lieka sugelti uodų, kiti jų net nepajunta. Pasak vaistininkės, taip yra dėl to, kad uodai labiau gelia prakaituojančius, aukštesnę kūno temperatūrą turinčius žmones, intensyviau linkę gelti pavartojusius alkoholio.

Uodai reaguoja ir į iškvepiamo anglies dvideginio kiekį bei kraujo grupę, mažiau gelia žmones, kurie yra A kraujo grupės.


Patarimai, naudojantiems repelentus:

• Nepurkškite ant veido.

• Nesudarykite aerozolinio debesies, kad neįkvėptumėte repelento.

• Vaikams iki 3 metų nenaudokite repelentų odai.

• Venkite purkšti vaiko vežimėlį, jei vaikas guli jame.

• Nepurkškite vaikų plaštakų, nes vaikas gali jomis pasitrinti veidą.

• Neleiskite vaikams žaisti su repelentais.

• Jei maudėtės, išdžiūvę repelentu pasipurkškite pakartotinai.

• Jeigu gausiai prakaituojate, repelentus naudokite šiek tiek dažniau.NAUJAUSI KOMENTARAI

Romas

Romas portretas
Negi 21 amziuje nera israste kaip teritorija nupurksti nuo erkiu kazkokia nesamone.skrenda i marsa o kazkokia suknista erke neimanoma sunaikinti juoku amzius.

Nagi

Nagi portretas
Erkes reikia naikint tai tuoj subinės bus pilnos erkių o ne repelenrus siūlyt Valdžiai dzin tuoj bus pilnas ir kūš...ir barzdos ir vistiek siūlys savo biznį repelentus Dar tokių kvailų pasiūlymų gyvenime nemačiau Kas jums darosi ar protą pametėt Su šunų še...lyg ir susitvarkėt bet su erkėm nesugebat Gėda gėda gėda..
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių