- diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
-
H. Rusilas
-
H. Rusilas
-
„Šypsenos akademijos“ burnos chirurgas apie efektyvų metodą: dantis atkūrėme per dešimt valandų
-
„Šypsenos akademijos“ burnos chirurgas apie efektyvų metodą: dantis atkūrėme per dešimt valandų
-
„Šypsenos akademijos“ burnos chirurgas apie efektyvų metodą: dantis atkūrėme per dešimt valandų
Odontologijos klinikų paslaugų sąraše dažnai galima išvysti „All-on-4“ („Visi ant keturių“) gydymo metodiką. Kas tai yra ir kaip gydoma, pasakoja odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ gydytojas burnos chirurgas Henrikas Rusilas.
„Mano praktikoje neseniai buvo atvejis, kai visus dantis pusamžiui vyrui atkūrėme per dešimt valandų. Tai išties įspūdinga, kai po dienos vizito klinikoje žmogus gali šypsotis“, – sako burnos chirurgas H.Rusilas.
Gydymo metodas, kuris taupo laiką
„Šypsenos akademijos“ burnos chirurgas H.Rusilas akcentuoja, kad „All-on-4“ – tai gydymo metodika, specialiai sukurta visus ar daugelį dantų praradusiems pacientams gydyti arba turintiems beviltiškai sugedusius dantis.
„Įvertinę paciento dantų būklę, sprendžiame, kokį gydymą taikyti. Naudojant „All-on-4“ gydymo metodiką taupomas pacientų laikas, nes vos vienos operacijos metu yra pašalinami sugedę dantys, įsriegiami keturi implantai ir iš karto pritvirtinami laikini dantys, kurie po kurio laiko pakeičiami nuolatiniais. Naudojant šią gydymo metodiką yra laikomasi specialiai jai sukurto gydymo protokolo, todėl atkurti vieno žandikaulio dantims pakanka keturių implantų ir išvengiama sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų“, – aiškina „Šypsenos akademijos“ burnos chirurgas.
H. Rusilas / „Šypsenos akademijos“ nuotr.
Ši metodika ypatinga dar ir tuo, kad galima planuoti procedūrų trukmę – atkurti dantis kuo skubiau ar atlikti procedūras etapais, pamažu.
Vyrui atkūrė dantis per 10 valandų
H.Rusilas teigia, kad jo praktikoje neseniai buvo atvejis, kai dantis klaipėdiečiui atkūrė per dešimt valandų.
„Taip jau nutiko, kad žmogus, paskyręs visą laiką karjerai, nepasirūpino savo dantimis. Teko ieškoti sprendimų, kurie būtų greiti ir nekliudytų žmogui kokybiškai gyventi.
Tvarkiau tik vieną žandikaulį. Nuo momento, kai sutartu laiku pacientas atėjo procedūros, iki jo išlydėjimo namo su laikinu protezu užtrukome beveik pusę paros. Tai išties įstabu – atkurti dantis per dešimt valandų“, – tikina H.Rusilas.
Kaip gydoma?
Gydytojas aiškina, kad tokių rezultatų leidžia pasiekti tik profesionalaus darbo ir geros logistikos dermė.
„Supraskite, čia esmė yra komanda, kurios veiksmai derinami iš anksto: chirurgas pašalina esamus dantis, įsuka implantus, protezuojantis gydytojas atlieka matavimus, išsiunčia juos dantų technikui, kuris gamina laikiną protezą. Tada protezas uždedamas ant implantų – ir pacientas išlydimas, gyvena su laikinu protezu visavertį gyvenimą ir laukia, kol bus pagamintas nuolatinis“, – sako H.Rusilas.
Klaipėdos „Šypsenos akademijos“ vadovė Eglė Prušinskienė pritaria, kad pasiruošimas procedūrai yra atsakingiausias ir svarbiausias darbas, kuris garantuoja greitį ir kokybę. „Visa komanda – nuo administracijos iki chirurgo, anesteziologo, protezuojančio gydytojo ir asistentų – dirba kaip šveicariško laikrodžio elementai: viskas tikslu, profesionalu, jokio nukrypimo. Būtent tam mes skiriame daugiau dėmesio, kad klientas taupytų laiką ir nevaikščiotų iš kabineto į kabinetą, nelauktų prie durų.“
E.Prušinskienė atkreipia dėmesį, kad visos procedūros metu pacientui, jeigu šis pageidauja, taikoma sedacija (tam yra gydytojas anesteziologas), amnezija. Anot klinikos vadovės, pacientas ramiai guli, išlieka sąmoningas, tačiau atsibudęs neprisimena, kas jam buvo daroma.
Kreipiasi gana jauni pacientai
Klaidinga manyti, kad dėl iškritusių dantų paprastai kreipiasi senyvo amžiaus žmonės. Anot H.Rusilo, 45–55 metai – būtent tas amžius, kai žmonėms dažniausiai prireikia dantų gydymo.
„Paprastai tai būna pacientai, kurie nereguliariai lankėsi pas odontologą ar netinkamai rūpinosi higiena. Paprastai tenka siūlyti šį „kapitalinį remontą“ – metodiką „Visi ant keturių“, nes kiti būdai, žvelgiant į ilgalaikę perspektyvą, būtų ne tokie patikimi.
Džiugu ir tai, kad dauguma mano pacientų žino apie tokio gydymo galimybę ir kreipiasi jau žinodami, kokio metodo norėtų“, – pacientų informuotumą pabrėžia gydytojas.
„Šypsenos akademijos“ nuotr.
Ar visiems tinka metodika „Visi ant keturių“
H.Rusilas tvirtina, kad ir kokia sunki paciento burnos būklė būtų ar kitos ligos vargintų (onkologinės, cukrinis diabetas), visada ieškoma, kaip padėti pacientui, kad jis galėtų gyventi visavertį gyvenimą ir nekompleksuoti dėl iškritusių dantų ar netobulos šypsenos.
„Periodontitas (arba parodontozė) yra liga, dėl kurios ir patariame pacientą gydyti taikant metodiką „Visi ant keturių“. Sergant šia liga, dantys ima klibėti, darytis paslankūs, todėl sudėtinga juos išsaugoti. Dantų atkūrimo metodika „Visi ant keturių“ šiuo atveju yra geriausias sprendimas. Žmogus vėl pajunta galįs kramtyti, valgyti ir šypsotis be baimės“, – teigia H.Rusilas.
Reikėtų pridurti, kad nebūtinai gali būti tvarkomi abu žandikauliai – nuo būklės įvertinimo priklauso, kokį gydymą parinks specialistas. Tarkim, viršutiniame žandikaulyje galima palikti visus dantis, o jei dantų trūksta, pasiūlyti pavienius implantus, o štai apatiniam žandikauliui, kurio būklė avarinė, įsukti keturis implantus ir tvirtinti protezą.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
COVID-19 testai – nemokamai5
Iki kovo pabaigos Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Klaipėdos skyrius nemokamai dalija COVID-19 testus. Jų jau išdalinta per 10 tūkst. Likutis – nedidelis, tad norintieji įsigyti testų raginami nelaukti paskutinės šio mėnesio dienos...
-
Plečiamos slaugytojų atsakomybės – tam tikrais atvejais galėtų išrašinėti receptus ir siuntimus
Mažinant administracinę naštą gydytojams ir didinant sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, Sveikatos apsaugos ministerija inicijuoja slaugytojų ir kitų šeimos gydytojų komandos narių atsakomybės ir teisių plėtimą.&n...
-
Kariuomenės sraigtasparnis iš užsienio į Kauną gabeno donoro organą5
Iš užsienio į Kauną buvo pergabentas donoro organas, pranešė Lietuvos kariuomenė. ...
-
Plungės gydymo įstaigose apsilankęs A. Dulkys pristatė planuojamas priemones, kurios mažins eiles ir krūvį gydytojams16
Pirmadienį, kovo 20 d., sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys lankėsi Plungės gydymo įstaigose: greitosios medicinos pagalbos stotyje, dviejose pirminės sveikatos priežiūros klinikose ir vietos ligoninėje. Kaip praneša Sveikatos apsaugos m...
-
Peršalimo ligos sugrįžo su trenksmu
Vasarį buvo stebimas peršalimo ligų atvejų mažėjimas, tačiau kovo mėnesį jos sugrįžo – medikai vėl fiksuoja augančius sergančiųjų skaičius. Vaistininkai pastebi, kad gyventojams tampa vis sudėtingiau atskirti – peršal...
-
Koloproktologas: vis dar susiduriame su mitu, kad tai labai baisus tyrimas1
Kauno klinikų gydytojas koloproktologas chirurgas Paulius Lizdenis pasakoja, kad pacientų gyvenimo kokybė dėl medicinos pažangos, specialistų profesionalumo net ir po sudėtingų operacijų nepalyginti geresnė nei anksčiau. Be to, žarnyno ligų apskri...
-
COVID-19 statistika Lietuvoje: 560 naujų atvejų, vienas žmogus mirė
Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 560 naujų COVID-19 atvejų, vienas žmogus mirė, rodo antradienį paskelbti Valstybės duomenų agentūros duomenys. ...
-
Šiauliuose ir Visagine pasiektas sergamumo gripu ir kitomis infekcijomis epideminis lygis
Praėjusią savaitę padaugėjus sergančiųjų gripu, ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir COVID-19 epideminis sergamumo lygis pasiektas Šiaulių mieste bei Visagine. ...
-
Praėjusią savaitę Kauno klinikose užregistruotas 10-as šiemet efektyvus organų donoras2
Praėjusią savaitę Kauno klinikose užregistruotas 10-asis šiemet efektyvus organų donoras, pirmadienį pranešė Nacionalinis transplantacijos biuras (NTB). ...
-
Mokslininkai sukūrė nemokamą programėlę: iš balso atpažįsta, ar žmogus serga vėžiu4
Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai sukūrė programėlę, kuri iš žmogaus balso atpažįsta, ar jis serga gerklų vėžiu. Tokia programėlė skirta telefonams ir pritaikyta gerklų vėžiui nustatyti. Medikai sako, kad inovacija pad...