Sveikatą galima stiprinti ir darbe

 • Teksto dydis:

Beveik pusė projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ dalyvių, dalyvavusių trijų mėnesių fizinio aktyvumo veiklose, teigė, jog jų sveikata pagerėjo.

Beveik pusė projekto „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ dalyvių, dalyvavusių trijų mėnesių fizinio aktyvumo veiklose, teigė, jog jų sveikata pagerėjo. Remiantis jų patirtimi, projekto autoriai specialistams parengė rekomendacijas, kaip gerinti kitų darbuotojų sveikatą jų darbo vietose. 

„Pagerėjo savijauta, būnu aktyvesnis darbo metu“, „Projektas pastūmėjo rūpintis savimi“, „Nustojo skaudėti sprandą, pagerėjo laikysena“, „Priverčia judėti, kai esu aptingęs“, „Pasirodo, kad labai paprasta pradėti rūpintis savo sveikata“, – šitaip besibaigiant projektui savo įspūdžiais dalinosi jo dalyviai.

Tris mėnesius projekte dalyvavo apie 200 AB „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių vežimo direkcijos ir Kėdainių rajono policijos komisariato darbuotojų ir pareigūnų. Projekto pradžioje fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai supažindino su fizinio aktyvumo darbo vietose privalumais bei būtinybe rūpintis savo sveikata. Vėliau kas savaitę darbuotojai ir pareigūnai buvo kviečiami į kalanetikos, pilates, jogos, dinamines mankštas, šiaurietiško ėjimo užsiėmimus, savimasažą, kovos menų treniruotes bei praktines paskaitas apie stuburo sveikatą. Ir projekto pradžioje, ir pasibaigus projekto veikloms, darbuotojai buvo prašomi įvertinti savo sveikatą.

Po projekto 44 proc. AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir 42 proc. Kėdainių rajono policijos komisariato darbuotojų bei pareigūnų, kurie dalyvavo visose arba keliose projekto veiklose, teigė, jog jų sveikata pagerėjo. Net 78 proc. geležinkelio darbuotojų ir 58 proc. policininkų tvirtino, jog jiems asmeniškai projektas „Fizinio aktyvumo skatinimas darbo vietose“ buvo naudingas.
Projekto dalyviams labiausiai patiko ir daugiausia naudos davė įvairios mankštos, kurių metu dalyviai ne tik mankštinosi, bet ir buvo mokomi savarankiškai atlikti įvairius raumenų ir sąnarių tempimo pratimus, šiaurietiškojo ėjimo pamokos ir mokytojų geranoriškumas bei dėmesys.

Darbuotojai įvertino ir projekto naudą įmonei. Jie teigė, kad darbuotojai susidraugauja, pabendrauja neformalioje aplinkoje, jie skatinami labiau rūpintis savo sveikata, atsipalaiduoja, o sveikesni darbuotojai yra darbingesni. Pareigūnai pasidžiaugė, kad vadovybė leido darbo metu jiems rūpintis savo sveikata, tačiau visi pasigedo, kad užsiėmimuose nedalyvavo vadovai.

Pasibaigus projektui beveik pusė darbuotojų teigė norintys, jog fizinio aktyvumo veiklos darbe tęstųsi, o daugiau kaip trečdalis tikino, jog tai darys savarankiškai.

„Tikimės, jog šio projekto dalyviai taps geruoju pavyzdžiu kitoms Lietuvos įmonėms ir įstaigoms. Norime paskatinti jas atkreipti dėmesį į savo darbuotojų fizinį aktyvumą bei kviečiame kartu kurti darbuotojų sveikatos stiprinimo kultūrą Lietuvoje. Labiausiai džiugina gerėjanti projekto dalyvių savijauta bei jų praktinis patyrimas, kad rūpintis savo sveikata darbe yra būtina, o svarbiausia – įmanoma“, – teigia projekto koordinatorė Sigita Vičaitė.


Šiame straipsnyje: sveikatadarbasmakšta

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių