Šeši nauji COVID-19 atvejai – įvežtiniai, virusas plinta ir Kauno „Adform kiemelyje“

 • Teksto dydis:

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad per vakarykštę parą Lietuvoje patvirtinti 26 koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejai. Vienuolika iš jų registruota Vilniaus, devyni – Kauno apskrityse. Dar penki atvejai patvirtinti Klaipėdos ir vienam Šiaulių apskričių gyventojams.

Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė trylika žmonių, septynių asmenų užsikrėtimo aplinkybės šiuo dar nežinomos. Įvežtinių atvejų per praėjusią parą registruoti šeši.

Įvežtiniai atvejai – iš Nyderlandų, Latvijos, Danijos, Indijos, Ukrainos ir Rusijos

Keturi iš per vakar patvirtintų įvežtinių atvejų nustatyti Klaipėdos apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmenims, grįžusiems iš Nyderlandų, Indijos, Latvijos, Danijos. Visi asmenys jaučia koronavirusui būdingus simptomus.

Vienas įvežtinis atvejis registruotas (Vilniaus apskritis) asmeniui, į Lietuvą grįžusiam iš Rusijos. Šis atvejis – simptominis.

Dar vienas įvežtinis atvejis registruotas Kaune. COVID-19 liga patvirtinta į Kaune veikiančią logistikos įmonę dirbti iš Ukrainos atvykusiam užsieniečiui. Šis atvejis vertinamas kaip įvežtinis, asmuo koronavirusui būdingų simptomų nejaučia, testuotas profilaktiškai. 

Po kontakto su sergančiaisiais užsikrėtė trylika žmonių

Trys atvejai per vakar parą registruoti Kaune, siejami su protrūkiu Kauno senamiestyje veikiančiame „Adform kiemelyje“ (Rotušės a. 20, Kaunas). Vienas iš asmenų yra darbuotojas, kiti – sąlytį turėję asmenys. Du iš jų jaučia infekcijai būdingus simptomus, vienam jie nėra pasireiškę. Iš viso su šiuo židiniu dabar siejami septyni atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar.

Vienas atvejis Kauno apskrityje yra siejamas su židiniu ekskursijoje „Išlaužas– Tauragė“. Infekcija nustatyta asmeniui, turėjusiam sąlytį su šios ekskursijos dalyviu. Žmogus jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Tai šešioliktasis atvejis susijęs su šiuo židiniu. 

Šeši atvejai, patvirtinti vakarykštę parą Vilniuje, siejami su protrūkiu Nacionaliniame operos ir baleto teatre.

Vienas atvejis Vilniaus apskrityje siejamas su Šalčininkuose liepos 11 d. vykusia švente. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kontaktavusiam su jau sergančiu žmogumi. Asmuo buvo izoliacijoje. Tai 18-liktasis atvejis, siejamas su šiuo židiniu.

Dar vienas atvejis registruotas Vilniaus apskrityje. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, kuris, kaip nurodė epidemiologinio tyrimo metu, liepos 24 d. lankėsi sostinės senamiestyje veikiančiame bare. Asmuo jaučia koronavirusui būdingus simptomus. Vertinama, jog tai ketvirtasis susijęs atvejis.

Dar vienas atvejis nustatytas Kaune. COVID-19 liga patvirtinta asmeniui, bendravusiam su žmogumi, kuriam anksčiau nustatytas koronavirusas. Asmuo jaučia simptomus.

Septynių asmenų užsikrėtimo aplinkybės dar nėra aiškios

Šiuo metu epidemiologams dar nepavyko nustatyti, kaip užsikrėtė septyni asmenys: trys Kauno, du Vilniaus po vieną – Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse. Visi asmenys tirti dėl jaučiamų koronavirusui būdingų simptomų. Epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, kas asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 2309 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 532 asmenų, 1683 – pasveiko.


Šiame straipsnyje: Koronavirusas LietuvojeCOVID-19 saviizoliacijaįvežtiniai atvejaikontaktas su užsikrėtusiuoju

NAUJAUSI KOMENTARAI

Reziume

Reziume portretas
Ko gero tikslingas virusas tas Covid. Jo paskirtis sumažinti kvailių mūsų populiacijoje. Bent kol kas jis smarkiai įsisautėjo kvailių tarpe. Kvailių, kuriems visokie Dragūnai selai svarbiau už jų gyvybę.

SCIPAKAS.KAU.

SCIPAKAS.KAU. portretas
Keista kada mus pasieks vakcina ,pas ka pirksim kur brangiau ar kur greiciau,GAL PAYS KUREM VAKCINA

cov

cov portretas
Nera ko prie sventos vietos balagano daryt, va ir baigesi cirkai kiemely.
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių