Sėkmingai atkurti prarasti dantys – sugrąžinta šypsena

 • Teksto dydis:

Šypsodamiesi mes tiesiame kelius iš širdies į širdį. Užkariaujame pasaulį, skleidžiame sielos šilumą, įkopiame į aukščiausias viršukalnes, darome geriausius darbus, patiriame įstabiausių nutikimų.

Vis dėlto kartais šypsenoms reikia truputėlį padėti – kad vėl švytėtų, o mes galėtume dalytis gerumu. CLINIC | DPC klinikos gydytojai labai džiaugiasi prisidėdami prie šypsenų grožio, švytėjimo ir galėdami drauge įveikti kliūtis, pasitaikančias besišypsančiųjų kelyje.

Ne tik apie dantis

Dantys – mitybos proceso pagrindas, leidžiantis mėgautis maistu ir užtikrinantis sėkmingą virškinimo kelio pradžią. Žmogaus organizmas – darni sistema, kurios vienetai yra glaudžiai vienas su kitu susiję. Būtent todėl net vieno danties pažeidimas gali turėti labai nemalonių padarinių viso kūno sveikatai – tiek fizinei, tiek emocinei. Praradus bent vieną dantį dingsta pasitikėjimas savo šypsena, gali pakisti išvaizda, sunkiau mėgautis maistu, stringa virškinimo procesas. Negana to, gali imti silpti visas organizmas.

Mes galime padėti

Ką apie dantų netekimą kalba profesionalai? Šypsenas kuriančio CLINIC | DPC klinikų tinklo gydytojai odontologai Simonas Bankauskas ir Remigijus Laurinčikas aiškino, kad, netekus dantų ir ilgesnį laiką jų neatkuriant, įvyksta labai rimtų pakitimų ir atsiranda defektų rizika, itin apkraunami likę dantys, keičiasi sąkandis.

Vieno danties netekimas gali turėti itin neigiamų padarinių išvaizdai, emocinei ir fizinei kūno sveikatai.

„Visi šie aspektai – labai svarbūs. Vieno danties netekimas gali turėti itin neigiamų padarinių išvaizdai, emocinei ir fizinei kūno sveikatai“, – pabrėžė gydytojas odontologas S.Bankauskas.

Šiuolaikinė odontologija taiko itin saugius ir efektyvius metodus, leidžiančius sugrąžinti burnos sveikatą. Patogiausia ir labiausiai tausojanti kitus dantis yra implantacija, kai į žandikaulį įsriegiamas atitinkamo ilgio implantas, prie jo pritvirtinama atrama, o ant jos – individualiai pagamintas vainikėlis.

„Labai svarbu paminėti, kad implantacija tausoja greta esančius dantis – juk nesinori, gydant vieną, pakenkti kitam. Dantį atkūrus implantu, toje vietoje tiesiogiai stimuliuojamas kaulas, panašiai, kaip tai vyksta esant natūraliam dančiui, taigi užkertamas kelias žandikaulio nykimui“, – kalbėjo gydytojas odontologas R.Laurinčikas.

Rūpinantis savo sveikata, laikantis gydytojų rekomendacijų, reguliariai atliekant profesionalią dantų higieną, dantų implantai yra efektyvus ilgalaikis sprendimas.

Biologinė odontologija

Vienas pagrindinių Hipokrato priesakų: „Pirmiausia – nepakenk.“ Todėl CLINIC | DPC klinikoje itin svarbi biologinė odontologija, pasižyminti holistiniu požiūriu į žmogų. Nuo įprastinės odontologijos biologinė burnos priežiūros sistema skiriasi ypatingu atidumu pacientui, įsigilinimu į viso organizmo būklę ir pagal tai parenkamomis saugiomis, neagresyviomis gydymo priemonėmis. Pabrėžiama, kad bloga burnos sveikata turi milžiniškos neigiamos įtakos viso kūno sveikatai. Todėl CLINIC | DPC gydytojai daug kalba su savo pacientais, aiškinasi burnos priežiūros, gyvenimo būdo ir mitybos įpročius, prireikus skatina juos koreguoti. Biologinės odontologijos srityje svarbus tampa biosuderinamumo faktorius, todėl dirbama naudojant tik itin kokybiškas medžiagas, vengiama naudoti metalo ar amalgamos užpildus, pirmenybė teikiama keramikai ir kitoms natūralioms medžiagoms – tai labai svarbu renkantis dantų implantą.

Svarbu pabrėžti, kad klinikos specialistai, rūpindamiesi viso organizmo sveikata, ima mėginius vėžiniams dariniams burnos ertmėje nustatyti.

Kad pacientams būtų patogiau

Klinikos komanda deda visas pastangas, kad pacientai pasijustų kuo jaukiau, maloniau ir patogiau. Iš klinikos ir į kliniką pacientai vežami nemokamai, belieka tik susisiekti su pageidaujama klinika, susitarti dėl vizito ir transporto. Dar vienas puikus dalykas – Lietuvoje įsikūrusios net dešimt CLINIC | DPC klinikų, todėl, jūsų patogumui, galima pradėti gydytis vienoje klinikoje, o baigti – kitoje. O jei labai stokojate laiko, galimos ir tiesioginės konsultacijos internetu. Be to, visose klinikose yra panoraminis rentgeno aparatas, o Vilniuje ir Kaune – kompiuterinis tomografas. Klinikos gydytojai domisi ir taiko inovacijas, pavyzdžiui, bruksizmui – nevalingam griežimui dantimis – gydyti naudojamos ne (tik) kapos, bet ir labai efektyvios botulino toksino injekcijos.

Be skausmo ir gaišaties

CLINIC | DPC pasiekė įspūdingus skaičius – per dešimt veiklos metų atliko daugiau nei 30 tūkst. implantacijų, todėl drąsiai gali dalytis patirtimi ir rekomendacijomis. Vis dėlto kai kurie neigiami mitai vis dar gajūs, todėl juos reikėtų nedelsiant išsklaidyti.

„Visų pirma, žmones atbaido intervencijos baimė, galbūt anksčiau įgyta neigiama patirtis“, – teigė klinikos gydytojai, užtikrinantys, kad naudojama vietinė nejautra leidžia visiškai išvengti skausmo. Be to, pacientams prieš procedūrą viskas išsamiai paaiškinama, o žinios – kelias į ramybę ir užtikrintumą.

CLINIC | DPC klinikose pasitelkiamos tik naujausios ir patikimiausios darbo priemonės ir technologijos, o implantacija vyksta taikant vietinę nejautrą. Pacientams prireikus siūloma ir sedacija – dalinė trumpalaikė narkozė, padedanti sumažinti įtampą ir diskomfortą. Implantuojant vieną dantį, operacija paprastai trunka apie 30 min.

Gydytojas odontologas R.Laurinčikas mini, kad pojūčiai po tokios operacijos dažniausiai būna net lengvesni nei pašalinus dantį. O paciento darbingumas priklauso nuo operacijos apimties ir individualių organizmo savybių. Kai kurie jau kitą dieną gali eiti į darbą, kitiems pooperacinis laikotarpis gali užtrukti ilgiau.

Dirba sparčiai

Dar vienas mitas, su kuriuo susiduria specialistai, – neva dantų negalima atkurti per vieną dieną. „Laikinus dantis galime pagaminti jau tą pačią dieną“, – tvirtai teigia CLINIC | DPC gydytojas odontologas S.Bankauskas.

Labai efektyvi vadinamoji vienmomentė implantacija, vykstanti to paties vizito metu iš karto po danties pašalinimo ir netekimo. „Ją atliekant išsaugomas dantenų ir kaulo kiekis, sumažėja chirurginių procedūrų skaičius, išvengiama kitų dantų padėties pokyčių, lengviau atkuriama natūrali estetika ir dažnai išvengiama kaulo priauginimo procedūrų. Ji rekomenduojama, kai dantį dėl tam tikrų priežasčių reikia šalinti ar jo netekus, kai vėliau bus planuojama jį atkurti, arba kai dantis yra matomas pacientui šypsantis“, – aiškino gydytojas odontologas R.Laurinčikas.

Pažangiausi metodai

Kiekvienas pacientas – pats svarbiausias. Jo istorija – išskirtinė ir reikalinga didžiausios gydytojo atidos. Kartais prireikia ir itin rimtos pagalbos. Kokią geriausią išeitį šiuolaikinė odontologija siūlo pacientams, kurių didžioji žandikaulio dalis ar visas žandikaulis yra bedantis? Tokiais atvejais rekomenduojama „visi ant keturių“ gydymo metodika. Unikali „visi ant keturių“ gydymo metodika skirta daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms, kuriems iki šiol buvo tradiciškai siūlomi išimami protezai. Taikant šią metodiką vieno žandikaulio dantims visiškai atkurti, yra naudojami tik keturi implantai. Puiki žinia – šis būdas dažnai padeda išvengti sudėtingų kaulo priauginimo procedūrų. O apatinio žandikaulio dantims atkurti reikia vos trijų implantų, ant kurių ir tvirtinamas dantų protezas.

Visiems šiems prarastų dantų atkūrimo būdams naudojamų implantų medžiagos yra biologiškai suderinamos, o jų spalva ir kontūrai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų. Be to, protezai ant įsriegtų implantų ne tik atrodo, bet ir tarnauja kaip tikri dantys.

Cirkonio implantai

Alergijos ir lėtinės ligos anksčiau galėjo sutrukdyti sėkmingai implantuoti dantis. Tačiau naujosios kartos cirkonio implantai – vienas saugiausių, patikimiausių ir ilgiausiai tarnaujančių dantų atkūrimo metodų, tinkančių ir jautriausiems pacientams. Tai natūraliai atrodantys, visiškai netoksiški implantai, kurie neišskiria jokių dalelių, galinčių sukelti alergiją. Šie implantai yra biologiškai suderinti ir tinkami net po onkologinių ligų gydymo.

„Kartais, kad žmogus galėtų gražiai šypsotis, reikia jam truputėlį padėti. Mūsų klinikos gydytojai su malonumu ir ryžtu grąžina  šypsenas. Pacientai – skirtingi, ir gydytojo priimami sprendimai taip pat skiriasi. Svarbiausia ryžtingai kurti tarpusavio ryšį – tarp gydytojų, pacientų, kolegų, draugų, artimųjų, mylimųjų. O šypsena – puikus būdas šiam ryšiui auginti“, – atsisveikindamas sako gydytojas Simonas Bankauskas.NAUJAUSI KOMENTARAI

as

as portretas
Kainos nuo 15000 eurų. Turiu tokius dantis, reklamoje tiesos daug, bet kainos ir kokybės santykis ne pirkėjo naudai. Kasmet bemaž po kartą reikia dantukus remontuoti (lūžinėja) ,-apie 60 eur, kasmet porą kartų profilaktika po tiek pat eur. Beje ir statė tuos dantis pats Simonas. Klaipėdoje Vaidenta tuo pat užsiima. (tokiais pačiais dantukais).

Lina

Lina portretas
Kainos ne visiems prieinamos

skaitytojas

skaitytojas portretas
Baltarusijoje pigiau
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių