Santaros klinikose trečiąja vakcinos doze pradėti skiepyti medikai

Santaros klinikose pradėta medikų revakcinacija sustiprinančiąja „Pfizer“ ir „BioNTech“ gamintojų „Comirnaty“ vakcinos doze tokia pačia prioritetine tvarka kaip ir pirmojo skiepijimo metu. Trečiadienį numatyta paskiepyti 140 medikų.

Pasak Santaros klinikų direktorės valdymui Jolitos Jakutienės, pirmiausia bus skiepijami dirbantieji COVID-19 padaliniuose, priėmimo-skubios pagalbos, reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuose, – būtent tie, kurie pirmieji buvo paskiepyti 2020 metų gruodžio mėnesį. „Santaros klinikose, atliekant antikūnų testus, buvo pastebėta, kad antikūnų titras mažėja, todėl sustiprinančiosios dozės medikai labai laukė: ji leis jiems jaustis labiau užtikrintiems, o pacientai bus saugesni“, – sakė J. Jakutienė.

Kaip pažymima Santaros klinikų pranešime, pagal prioritetų sąrašą su pirmaisiais taip pat bus skiepijami Vaikų onkohematologijos, suaugusiųjų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro medikai, taip pat dirbantys chirurgijos profilio skyriuose, o vėliau ir kitų skyrių medikai.

Taip pat bus vakcinuojami profesinio mokymo įstaigų mokiniai ir aukštųjų mokyklų studentai, ligoninėje atliekantys praktinį ar klinikinį mokymą, dalyvaujantys teikiant asmens sveikatos priežiūros paslaugas, taip pat asmenys, ligoninėje vykdantys savanorišką veiklą, kitų juridinių asmenų darbuotojai, ligoninėje teikiantys valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas, turintys sąlytį ir būnantys patalpose, kuriose lankosi pacientai.

Darbuotojai vakcinuojami praėjus ne mažiau nei 180 dienų (6 mėnesiams) po antrosios vakcinos dozės. Šiomis dienomis revakcinuojami darbuotojai praėjus beveik 8 mėnesiams nuo antrosios vakcinos dozės ir ypač džiaugiasi galimybe gauti sustiprinamąjį skiepą.

Pasak gydytojo anesteziologo-reanimatologo Albino Kalimavičiaus, „mes pirmieji buvome paskiepyti, šiandien mūsų antikūnų titras yra nukritęs, reikia pastiprinimo, todėl natūralu, kad pirmieji paskiepyti pirmieji ir gauname trečiąjį skiepą.“

Jo kolega gydytojas anesteziologas-reanimatologas Šarūnas Judickas džiaugėsi, kad dėl šio skiepo medikai vėl galės jaustis saugūs.

COVID-19 II skyriaus vyresnioji slaugytoja – slaugos administratorė Virginija Savickienė taip pat labai laukė šio skiepo. „Jis – labai reikalingas, todėl ir džiaugiamės, kad sulaukėme jo rugsėjo mėnesį“, – sakė ji.

Jaunas medikas, dirbantis reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriuje prisipažino, kad jam labai svarbu, jog pagaliau jis ramiai galės bendrauti su savo seneliais ir artimaisiais.

Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja vaikų ligų gydytoja dr. Inga Ivaškevičienė itin akcentavo savo pacientų saugumą. „Vertinant statistinius duomenis, matyti, kad medikų sergamumas auga, o ankstesnė patirtis rodo, kokių pasekmių galime sulaukti, jei nesiskiepijama. Mes, vaikų ligų gydytojai, ypač jaučiame atsakomybę dėl savo pacientų – juk kai kurių dėl amžiaus net ir negalima skiepyti, todėl jų saugumu turi pasirūpinti tie, kas yra šalia“, – sakė ji po trečiosios dozės įskiepijimo.

Skiepijamuosius po vakcinacijos stebėjo šeimos medicinos centro medikai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Medikams paprasčiau persikvalifikuoti

Medikams paprasčiau persikvalifikuoti portretas
Žimiai paprasčiau persikvalifikuoti medikams į akupunktūros, osteopatijos (pabaigti kursus) ir kt. privačius specialistus, darbui nedidelėse patalpose, negu gadinti savo sveikata eksperimentiniais skiepais.

taigi

taigi portretas
Gauni švirkštą į petį ir stoji į eilę ketvirtam.

onute

onute portretas
Nejaugi klinikose taip nemastantis gyditojai leidžiasi i savo kuna kažkokio neištyrto skystalo Mane sudurnino du kart antra karta taip sirgau kad maniau mirsiu dabar dave popiergali atseit pasa BET JUS PROTINGI MEDIKAI PASAKYKIT KOKIA IŠ TO NAUDA NUO KO APSAUGOS TAS POPIERGALYS JEI AŠ VISTIEK GALIU SUSIRGTI TIK NEREIKIA PUST NESAMONES KAD LENGVIAU TO JUS NEŽINOT MANO KRAUJOTAKA PABLOGĖJO IR GALVOJU KAD NUO TO SKIEPO NES ESU HIPERTONIKĖ IR JUS MANOT EISIU 3 SKIEPO NE NE
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių