SAM žada, kad COVID-19 testavimosi vietų padaugės keliais tūkstančiais

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) žada, kad testavimosi punktuose formuojantis eilėms dėl išaugusio naujų COVID-19 atvejų skaičiaus patikros vietų artimiausiomis dienomis padaugės keliais tūkstančiais.

Anot ministerijos, atsižvelgusios į susidariusią situaciją Lietuvos savivaldybės didina testavimo vietų skaičių, ilgina mobilių punktų darbo laiką ir dažnina ėminių paėmimo periodiškumą.

„Vietų skaičius mobiliuosiuose punktuose didinamas pasitelkiant žmogiškuosius išteklius, steigiant naujas pamainas, dažninant ėminio paėmimo laiką, kai kurie punktai ėmė kas dvi–tris minutes, dabar ims kas minutę“, – žurnalistams vėliau penktadienį sakė SAM Farmacijos politikos skyriaus patarėja Monika Girdvainytė.

„Taip pat dalis punktų organizuoja darbą taip, kad suteikia žmonėms galimybę atvykti tiek pėsčiomis, tiek automobiliu“, – teigė ji.

Pasak jos, taip pat plečiamas ėminius tiriančių laboratorijų tinklas.

„Šią savaitę pradėjo naujos laboratorijos tirti, kitą savaitę tikimės, kad dar viena bus pasitelkta ir pradės tirti ėminius“, – kalbėjo ministerijos atstovė.

M. Girdvainytės teigimu, šiuo metu gyventojų ėminius dėl koronaviruso tiria 24 laboratorijos.

Ministerija taip pat pažymi, kad prie testavimo infrastruktūros efektyvumo palaikymo gali prisidėti ir patys gyventojai – užsiregistravus tyrimui, atvykti į mobilų punktą laiku, nevėluoti, taip visi galimi laikai bus panaudoti, nesusidarys eilės.

Prognozuojama, kad didžiausia apkrova testavimo vietose bus artimiausias kelias savaites, nes prognozuojamas staigus naujų COVID-19 atvejų augimas.

Pasak M. Girdvainytės, laboratorijose koronaviruso tyrimų eilės kol kas nesiformuoja.

„Yra nustatyta teisės aktuose, kad laboratorija turi atlikti tyrimą per 24 val. nuo tada, kai ėminys patenka į laboratoriją. Pagal dabar turimus duomenis, eilė ėminių nėra susidariusi“, – kalbėjo ministerijos atstovė.

„Savaitės pradžioje buvo sutrikimų su sistema, todėl užtruko ėminių suvedimas. Fiziškai laboratorijos ištyrė, bet negalėjo pateikti atsakymų. Sutrikimai išspręsti ir tikimės, kad nepasikartos“, – pridūrė ji.

Pajutus koronavirusui būdingus simptomus (kosulį, karščiavimą ar dusulį), reikia registruotis COVID-19 tyrimui internetu www.1808.lt arba Karštąja linija 1808. Kol bus gautas tyrimo rezultatas, privaloma izoliuotis, dirbti nuotoliniu būdu arba kreiptis į šeimos gydytoją dėl nedarbingumo.

Praėjusią parą nustatyti 11 tūkst. 365 susirgimai koronavirusu. Tai didžiausias iki šiol paros atvejų skaičius, antirekordai fiksuojami trečią dieną iš eilės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių