Quantcast

SAM primena, kokiais būdais galima saugiai pasiekti mobiliuosius punktus

  • Teksto dydis:

Viešojoje erdvėje prasidėjus diskusijoms, kokiais būdais saugu vykti į mobiliuosius punktus išsitirti dėl koronaviruso infekcijos (COVID-19), Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena galimybes ir ribojimus, akcentuodama, kad visais atvejais turi būti siekiama apsaugoti ne tik save, bet ir kitus.

Važiuoja automobiliu pats

Nosį ir burną dengianti apsaugos priemonė privaloma viešoje vietoje, kol žmogus eina iki automobilio ir atvykus į mobilųjį punktą. Grįžus iš mobiliojo koronaviruso tyrimo punkto žmogus dezinfekcine priemone (skirta aplinkos paviršiams valyti) nuvalo ir tuo pačiu dezinfekuoja vairą, pavarų dėžės svertį, durelių rankenas, jei tuo pačiu automobiliu naudosis kitas šeimos narys.

Veža šeimos narys / giminaitis / draugas

Tokiu atveju galimai užsikrėtęs koronaviruso infekcija žmogus sėdi ant galinės sėdynės šachmatų principu, t. y. ne už vairuotojo, o įstrižai salono. Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilųjį punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, prieš įlipdamas į automobilį tiriamasis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavežėjimo į mobilųjį punktą, rekomenduojama automobilį išvėdinti, dezinfekuojančia priemone nuvalyti durelių rankenas.

Veža taksi, pavežėjas

Pažymėtina, kad Transporto veiklos pagrindų įstatyme viešasis transportas apibrėžiamas kaip keleivių, bagažo ir (arba) krovinių vežimo nustatytais maršrutais nustatytu laiku paslauga, teikiama visiems, kurie kreipiasi. Tai reiškia, kad taksi ir pavežėjai nėra viešasis transportas.

Taksi vairuotojams ir pavežėjams nedraudžiama vežti galimai koronavirusu užsikrėtusio žmogaus į mobilųjį punktą tyrimui atlikti. Rekomenduotina, kad tokiu atveju vežančiame automobilyje būtų įrengta pertvara tarp vairuotojo ir keleivių vietos. Tiek vairuotojas, tiek keleivis, vežamas į mobilųjį punktą, privalo dėvėti nosį ir burną dengiančią apsaugos priemonę, prieš įlipdamas į automobilį keleivis privalo dezinfekuoti rankas. Po pavežėjimo į mobilųjį punktą, automobilis išvėdinamas, dezinfekuojančia priemone nuvalomos durelių rankenos.

Veža savivaldybės transportas

Vertėtų pasidomėti, ar gyvenamosios vietos savivaldybė teikia pavežėjimo paslaugą iki mobiliųjų punktų.

Važiuoja nuomotu automobiliu

Užsakovas, prieš pradėdamas naudotis transporto priemone, privalo susipažinti su paslaugos teikėjo pateikta informacija (atmintine) ir ja vadovautis. Rekomenduojama naudojantis paslaugos teikėjo paliktomis valymui ir dezinfekcijai skirtomis priemonėmis nuvalyti dažniausiai liečiamus paviršius (vairas, pavarų perjungimo lazda, durų rankenėlės, salono panelė). Jei važiuojantysis turi ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomų, svarbu informuoti paslaugų teikėją, kad po šios kelionės automobilis būtų papildomai išvalytas ir dezinfekuotas.

Veža viešasis transportas (autobusas, troleibusas ir kt.)

Važiuoti į mobilųjį punktą viešuoju transportu (autobusu, troleibusu) griežtai draudžiama.

Specialistai primena, kad atvykus į mobilųjį punktą, žmonėms neleidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. Kartu su savimi žmogus turi turėti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys.

Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti.

Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama greitoji medicinos pagalba ir pacientas transportuojamas į ligoninę.

SAM primena apie taikomas išimtis dėl veido apsaugos priemonių negalią turintiems žmonėms, kai jie dėl savo sveikatos būklės šių priemonių dėvėti negali. Tie, kurių turima negalia leidžia dėvėti veido apsaugos priemones, gali rinktis alternatyvias veido apsaugos priemones, pavyzdžiui, veido skydelius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių