COVID-19 nustatytas psichiatrinės ligoninės darbuotojui, gyvenančiam bendrabutyje

Koronavirusas antradienį nustatytas ir Respublikinės Vilniaus psichiatrinės ligoninės darbuotojui, gyvenančiam bendrabutyje, esančiame sostinės Antakalnio mikrorajone.

„Tas asmuo gyvena Antakalnio mikrorajone esančiame daugiabutyje name, Grybo 33, kuris anksčiau istoriškai žinomas kaip kad jame gyvena daug sveikatos priežiūros specialistų“, – žurnalistams trečiadienį pranešė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

„Dėl ko atskleidžiau adresą, nes epidemiologiškai labai svarbu tai, kad šiame pastate tebėra bendros virtuvės, bendri tualetai ir bendri dušai“, – pridūrė ji.

Specialistė taip pat teigė, kad apklausta dalis bendrabučio gyventojų, jie – sveikatos priežiūros specialistai. Visuomenės sveikatos specialistai prašo šiame bendrabutyje gyvenančių medikų darboviečių atstovų pranešti, kad jų darbuotojai gyvena šiame name.

„Yra apklausti šio namo antro aukšto gyventojai, išsiaiškinta, kad dalis jų dirba sveikatos priežiūros įstaigose, bet vis tik mes prašytume sveikatos priežiūros įstaigų atstovų, jeigu jūs žinote, kad jūsų darbuotojas gyvena šiuo adresu, prašytume nedelsiant kreiptis į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą, kad galėtume imtis prevencinių veiksmų visi kartu“, – kalbėjo R. Lingienė.

Ji teigė, kad tame bendrabutyje gyvena ir dar vienas koronavirusu užsikrėtęs žmogus, nesusijęs su gydymo įstaigomis.

„Abu atvejai registruoti antrame aukšte, apklausti visi jo gyventojai, gal tik du nesurasti“, – teigė Vilniaus departamento vadovė.

Ji taip pat pridūrė, kad svarstoma galimybė testuoti bendrabučio gyventojus.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, vienas užsikrėtęs žmogus yra hospitalizuotas, o kitas izoliuojasi savivaldybės patalpose.

Vieno susirgusiojo atveju daugiabutyje identifikuoti šeši sąlytį turėję žmonės, kito – septyni. Nustatyta, kad bendru sanitariniu mazgu ir virtuve su užsikrėtusiais bendrabutyje galėjo naudotis 14-os būtų gyventojai, gauta jų kontaktinė informacija.

Epidemiologinė diagnostika Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistų vykdoma ir Respublikinėje Vilniaus psichiatrijos ligoninėje. Čia nustatyti aštuoni sąlytį turėję žmonės, trys iš jų – mažos rizikos.

Lietuvoje antradienį nustatyti penki nauji koronaviruso atvejai, bendras atvejų skaičius – 1428, užregistruotos 49 mirtys, o 718 žmonių laikomi pasveikusiais.

Spaudos konferencijos įrašas:

 NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Tą 'koroną' Lietuvoje gydytojai išplatino, jie ir dabar ją platina... negi ne taip, ve'Ryga, kuom tu tapsi jei šios pandemijos neliks?.. :s

tulpes@lrpk.lt

tulpes@lrpk.lt portretas
O tai kas cia keisto??? Taigi tuos parveztus todel psichiatrineje ir apgyvendinos, kad niekas negaletu pasiskusti. Taigi ten tie pacientai visi serga, tiktai jiems sako , kad ir napoleonas sirgo

aš \\\\\\.../////

aš \\\\\\...///// portretas
Pagarba ministrui Verygai,puikiai suvaldžiusiam neįsivaizduojamą situaciją.---Pagal 'profesoriaus' Kaciulevičiaus 'horoskopą',šiuo metu Lietuvojie turėjo būti apie 1.500 MIRČIŲ nuo viruso.---Pilnai tikiu,jei būtų vadovavęs ministerjiai toks "profesorius",tai sapalionės būtų virtę tikrove,gal net ir viršiję.---Sėkmės ministui ir ateityje.
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių