G. Nausėda: spragą dėl „AstraZeneca“ padės užpildyti „Johnson & Johnson“ vakcina

Nuo kovo beveik ketvirtadaliu pusmečiui sumažintos „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimtys, pirmadienį BNS informavo sveikatos apsaugos ministro atstovė.

„Praėjusią savaitę mes gavome pranešimą, kad yra sumažinami kiekiai. Jie atsiųsti yra pusei metų, sumažinimas yra maždaug 26 procentais“, – teigė Aistė Šuksta.

„Argumentų nepateikė, kodėl taip atsitiko“, – pridūrė ji.

Ministro atstovė sako, kad kiekiai sumažinti, „lyginant su preliminariais prieš tai atsiųstais kiekiais“.

A. Šuksta vėliau informavo, kad dėl sumažintų tiekimo apimčių kis ir vakcinacijos grafikas „drauge su atnaujinamu prioritetų sąrašu“.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad spragą dėl sumažintų  „AstraZeneca“ vakcinų tiekimo apimčių turėtų kompensuoti JAV gaminama „Johnson & Johnson“ vakcina, kuri Europos Sąjungoje turėtų būti patvirtinta kovo mėnesį.

„Johnson & Johnson“ vakcina išskirtinė tuo, kad pakanka vienos jos dozės. Neseniai ją leista naudoti Jungtinėse Valstijose.

„Šiandien mes nebesame priklausomi vien tik nuo „AstraZenecos“, mes netrukus jau turėsime ir ketvirtąjį gamintoją, „Johnson & Johnson“, kuris jau praktiškai Amerikoje baigia paskutinius etapus, Europoje turėtų gauti licenciją taip pat kovo mėnesį ir, ko gero, tiekimo taip pat ilgai nereikėtų laukti“, – pirmadienį žurnalistams Kaune sakė prezidentas.

G. Nausėda sakė, kad dėl šio pranešimo kol kas nėra reikalo daryti „kažkokių labai toli siekiančių išvadų“. Prezidentas sakė, kad jis kartu su kitų ES šalių vadovais nuolat spaudžia Europos Komisiją kietai derėtis su vakcinų gamintojais, kad jie laikytųsi savo įsipareigojimų.

„Aš nedaryčiau kažkokių labai toli siekiančių išvadų iš tokių vienetinių pranešimų, tikrai, patikėkite, ir mes neleidžiame nurimti Europos Komisijai Europos Vadovų Tarybos posėdžiuose, kad su gamintojais turi būti deramasi ir deramasi taip kietai, kad jie net negalvotų apie jokias kitas alternatyvas, tiktai įsipareigotų laikytis tų reikalavimų, kuriuos jie priėmė, arba laikytųsi tų įsipareigojimų, kuriuos jie turi“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas pabrėžė, jog masinis skiepijimasis yra vienintelė sąlyga, kuri padėtų galų gale „atidaryti gyvenimą“ ir grįžti į įprastas veiklas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Penktadienis13

Penktadienis13 portretas
Varge varge, vėl Gitanui smūgis iš apačios. Tik pasipiarino Kaune kiek daug Kaunas gali suvakcinuoti per dieną, kas atitinka gerovės valstybę, ir čia šnai - vakcinų bus mažiau. Tai ir sputniką sakė Europos vaistų tarnyba svarstys, laikas kažką daryti. Arba geriau tegul į Kiniją vizitą daro, ten JAV diplomatams COVID testus iš išangės ima, prasitestuos ir papildomos vakcinos į Lietuvą parveš.

Anonimas

Anonimas portretas
Mėtotės brangūs ponai dėl vakcinos ? Kuri saugiausia ? Ir vėl fiasko ?

klaipėda

klaipėda portretas
66% veikimas eilinis š....
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių