Naujausios žinios iš Šiaulių: pacientui koronavirusas nustatytas po mirties

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pranešė, kad koronavirusas šioje įstaigoje mirusiam pacientui buvo nustatytas tik po mirties. Ligoninės direktoriaus teigimu, šis mirties nuo COVID-19 atvejis buvo kitoks nei iki šiol.

„Pacientas buvo atvežtas vakar per pietus į Šiaulių ligoninę iš Gruzdžių, nedidelio miestelio. Mes turime labai daug informacijos apie jo anamnezę. Pasakojo sūnus, kad pacientas yra apie 30 metų nesilankęs pas medikus dėl to, kad bijojo“, – prie Respublikinės Šiaulių ligoninės surengtoje spaudos konferencijoje penktadienį žurnalistams pasakojo R. Mažeika.

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius taip pat informavo, kad pacientas labai mažai vaikščiojo, o maistą į namus jam atveždavo sūnus. Pacientas ketvirtadienio dieną jau nebeatsiliepė į telefono skambučius, o sūnui nuvažiavus patikrinti, pasak R. Mažeikos, su pacientu buvo sudėtinga susikalbėti.

„Bendrauti buvo sunku, į klausimus atsakinėjo neadekvačiai, todėl buvo iškviesta greitoji medicinos pagalba ir pacientas buvo atvežtas greitosios pagalbos automobiliu į Šiaulių ligoninę“, – informavo ligoninės direktorius, akcentuodamas, kad pacientui pasireiškė simptomai, kurie gali būti priskirti prie įvairių galvos smegenų ir psichikos susirgimų.

R. Mažeikos teigimu, priimant pacientą buvo laikomasi visų saugos reikalavimų, medikai dėvėjo asmens apsaugos priemones.

„Pacientui buvo atlikta krūtinės ląstos rentgenograma, rastas plaučių uždegimas, kardiogramoje – prieširdžių nepakankamumas. Kadangi kontaktas buvo labai sudėtingas, pacientas pagal mūsų algoritmus buvo su apsaugos priemonėmis nuvežtas į švarų skubios pagalbos skyrių“, – informavo R. Mažeika, dar kartą pabrėždamas, kad buvo laikomasi visų saugumo reikalavimų.

Pasak ligoninės direktoriaus, pacientui skubios pagalbos skyriuje buvo atlikta kompiuterinė tomografija, po kurios pacientą ištiko staigi klinikinė mirtis.

„Tuomet buvo iškviesta reanimatologų komanda, kuri taip pat su apsaugos priemonėmis atvyko, bet reanimacinės priemonės buvo neefektyvios ir pacientas 20 valandą mirė“, – informavo R. Mažeika.

„Kadangi buvo įtariama COVID-19, nors pacientas vienas gyveno nedideliame miestelyje, vis tiek buvo daromas tepinėlis, ir šiandien ryte paaiškėjo, kad tepinėlis yra teigiamas“, – pridūrė jis.

R. Mažeika informavo, kad nuo koronaviruso mirusiam pacientui buvo per 60 metų, jis priklausė rizikos grupei. Ligoninės direktoriaus teigimu, tai labai įdomus ir keistas koronaviruso atvejis, kadangi pacientas kilęs iš mažo miestelio, didžiąja laiko dalį leido namuose, o kur galėjo užsikrėsti virusu, yra neaišku.

„Čia yra labai svarbus epidemiologinės situacijos, kontaktų surinkimas ir t. t.“, – sakė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius.

Pasak R. Mažeikos, dėl koronaviruso bus tiriamas ir paciento sūnus.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
URODAAI VISAI NETIKRINA , JEIGU VYRESNIS NEI 60 METŲ , DABAR VISIEMS MIRUSIEMS , KAIP IR DIDVYRIO VARDAS --P O M I R T I E S .

Artūras

Artūras portretas
Koronavirusas galima sakyt geras daiktas, nes jam pasirodžius Lietuvoje baigės mirtys nuo vėžio, infarktų ir kitų ligų !
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių