R. Kėvalas apie mažųjų netektis: su kiekvienu mirti negali

 • Teksto dydis:

„Gydytojas, mokytojas ir kunigas – tai trys profesijos, kurioms būtinas pašaukimas“, – tuo tvirtai įsitikinęs Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas profesorius dr. Rimantas Kėvalas.

Tuo, kad profesorius išties turi šį pašaukimą abejoti neįmanoma: vaikų gydymui, medicinai jis paskyrė visą savo gyvenimą. Pasirinkęs mediko kelią R. Kėvalas suprato, kad tai – išmintinga auka, sunkus kelias ir darbas kitiems, o kartu ir milžiniška grąža sau pačiam, matant išgydytų pacientų džiaugsmą.

Negali būti perdegusi žvakė

Neabejojama, kad toks darbas yra gyvenimo būdas – juk profesoriui tenka kilti ir nuo šventinio stalo bei skubėti pas mažuosius pacientus, o kur dar skaudžios netektys, kurias reikia išgyventi ir nenuleisti rankų... Profesorius R. Kėvalas atviras – reikia surasti aukso viduriuką.

„Negali mirti su kiekvienu pacientu, negali būti žvakė, kuri degdama savo šilumą atiduoda kitiems, kas gi norės eiti pas tokią perdegusią žvakę? Reikia rasti vidinių pastangų energijai atstatyti. Tai labai svarbu“, – pabrėžia profesorius.

Kalbėdamas apie savo patirtį svečias truputį apgailestaus, kad negimė vėliau, juk jam teko dalia pažinti sovietų ir Vakarų medicinos skirtumus, o tų pacientų mirčių, kurios kadaise buvo, šiandien niekas nė nesuprastų – taip toli pažengusi yra medicina.

Pagrindiniai jo mokytojai buvo iš Vakarų – su didele nostalgija profesorius prisimins Australijos Karališkojoje Melburno vaikų ligoninėje praleistą laiką, tai, pasak jo, buvo „NMA lyga medicinos pasaulyje“.

Emigracijos pagundos ir trūkumai

Sukaupta patirtimi profesorius dalijasi Lietuvoje, negailėdamas nei jėgų, nei laiko, gelbsti mažuosius pacientus. Tačiau laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja nepamiršo profesoriaus planų emigruoti ir, žinoma, pasiteiravo jo apie tai.

Negali mirti su kiekvienu pacientu, negali būti žvakė, kuri degdama savo šilumą atiduoda kitiems, kas gi norės eiti pas tokią perdegusią žvakę?

„Nepaisant to, kad gavau licenciją dirbti Jungtiniuose Arabų Emyratuose, atsirado daugiau minusų nei pliusų. Nusprendžiau, kad Dubajaus pediatrinė pagalba kaip nors apsieis ir be manęs“, – kalbėjo profesorius. Labiausiai jam kliuvo toje šalyje būtinas įvaizdžio išlaikymas, kai daug dėmesio reikia skirti ypatingiems rūbams, laikrodžiui ar gyvenamajai vietai, o medicina vertinama kaip antraplanis dalykas.

Laidos svečias, paklaustas apie bendravimą su pacientų tėvais, bus griežtas – dabartiniams gydytojams, ypač jauniems, trūksta gebėjimo ir noro bendrauti su pacientų artimaisiais: „Su siaubu žiūriu į studentus, kurie išvis nemoka bendrauti. O juk mediko tikslas – bendrauti, nuraminti, pasakyti visus galimus variantus“. Tačiau, kaip čia pat pastebės R. Kėvalas – nėra vienodų ligonių, yra tik vienodos ligos, ir tie, kurie pagal visas prognozes negalėjo išgyventi, šiandien vaikšto gyvi ir sveiki.

Nebus pamiršta laidoje ir skaudi smurto prieš vaikus tema, taip pat profesorius atskleis, kas padeda išsaugoti vaikų gyvybes ir sveikatą.

Laidą „Pasaulis pagal moteris“ žiūrėkite sekmadienį 10 val. per TV3.NAUJAUSI KOMENTARAI

na

na portretas
visiems kam teko susidūrti su šiuo puikiu be galo paprastu ir nuoširdžiu pr.gyd. žino, kad daro stebūklus. Puse m. teko praleisti klinikose, mūsų mažylis išgelbėtas jo dėka, o aplink su įvairiaudiom galvos ligom. Dėkojame Jums, kad Jūs esate linkime pasisekimų Jums darbe, laimės askeniniame gyvenime ir visų Jūsų svajonių išsipildymo. Pagarbiai

Profesorius R.Kevalas

Profesorius R.Kevalas portretas
tai Dievo dovana Lietuvai.Tik is pasaukimo dirbantis gydytojas gali visa savo esybe gelbeti musu vaikeliu gyvybes.Sveikatos.istvermes ir ilgu gyvenimo metu Jums...

Lina

Lina portretas
Daktaras Rimantas- visos mūsų šeimos numylėtinis! Esam jam nuoširdžiausiai dėkingi ir linkime, kad Dievulis jam atsiųstų tiek džiaugsmų, pasisekimų ir meilės, kiek jis ir nusipelno!!!
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių