Profesorius: gal kolegos pasmerks, bet nepritariu testavimuisi už savo lėšas, privalomam skiepijimui

 • Teksto dydis:

„Gal mano kolegos pasmerks, bet kaip niekada nepritariau galimybių pasui, taip nepritariu nei vienam, nei kitam žemiau pateiktam siūlymui dėl testavimosi už savo lėšas, privalomos mokytojų ar mano kolegų vakcinacijos“, – teigia medikas Vytautas Kasiulevičius. 

Profesorius taip sureagavo į informaciją, kad Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti pataisas, numatančias privalomus skiepus nuo COVID-19 daliai darbuotojų ir prievolę darbdaviams mokėti už nenorinčiųjų vakcinuotis testus.

„Taip, tai sėkmingai daro šalys Europoje, bet Lietuva jau kartą pasirinko skatinimo ir saikingų ribojimų politiką, o ne privalomus sprendimus. Toks blaškymasis pirmyn - atgal neduos jokios naudos“, – feisbuke rašė medikas.

Anot jo, pandemija, skirtingai nuo širdies ligų, nėra tik asmens sveikatos problema, dėl kurios kenčia visuomenė, tai daugiau visuomenės sveikatos problema, dėl kurios kenčia atskiri asmenys. Todėl, anot profesoriaus, perkelti pasaulio tragediją ant atskirų visuomenės individų nėra teisinga.

„Žmonės, kurie nesiskiepija turi turėti alternatyvą – testavimą, kurį apmoka darbdaviai. Taip yra, tarkim, Slovėnijoje. Man atrodo, kad kartais valdžia pasiduoda panikai, kurią jiems bando primesti. Šita delta banga ir eskalacija tema „mes blogiausi Europoje, darykime ką nors“ tapo madinga ne tik žiniasklaidoje, bet ir politikų galvose. Tiesiog laikykitės jau pasirinktos strategijos ir delta banga atslūgs. Mirtys – baisu, bet žmonės, tauta pasirinko sprendimą nesiskiepyti, įkalbėti draugų, kaimynų ar artimųjų, kuriuos įkalbėjo socialinių tinklų „didžiavyriai“. Sprendimai turi pasekmes. Taškas. Aš net trumpam pamirščiau vakcinas. Tegul sau skiepijasi po tuos kelis tūkstančius kasdien. Priverskite geriau verslą ir viešąjį sektorių matuoti savo patalpose CO2. Ir jeigu nepavyksta užtikrinti normų, tegul arba susitvarko ventiliaciją, arba didina nuotoliniu būdu dirbančių procentą. Paprastas ir aiškus sprendimas. O kaukių lauke (kam???) neprireiks, jeigu apribosite renginių dydį. Paskaitykit Slovėnijos patirtį ir nereiks panikuoti“, – rašė profesorius.

Kaip skelbė BNS, Vyriausybė trečiadienį ketina svarstyti pataisas, numatančias privalomus skiepus nuo COVID-19 daliai darbuotojų ir prievolę darbdaviams mokėti už nenorinčiųjų vakcinuotis testus.

Tai numatoma Sveikatos apsaugos ministerijos parengtame Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pakeitimo projekte.

Pagal projektą, esant ekstremaliai situacijai ar karantinui, asmenys, dirbantys tam tikrus darbus arba vykdantys tam tikrą veiklą, turėtų būti pasiskiepiję nuo užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta tokia padėtis.

„Vakcinacija būtų privaloma tam tikriems asmenims, sąrašas bus patvirtintas Vyriausybės nutarimu“, – BNS sakė sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Ji pažymėjo, kad siūlymas kol kas svarstomas tarpinstituciniame pasitarime ir gali būti pasikeitimų. Jei Vyriausybė trečiadienį pritars tokioms pataisoms, jis būtų teikiamas Seimui, kuris priimtų galutinį sprendimą.

Projektu būtų nustatyta, kad „darbuotojai, vykdantys veiklas kurių sąrašą tvirtins Vyriausybė, galės dirbti tik pasiskiepiję, išskyrus atvejus, kai darbuotojas negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų, yra persirgęs užkrečiamąja liga ar neužtikrintas vakcinų prieinamumas“.

Nepasiskiepiję darbuotojai, jei darbo pobūdis leidžia, turės būti skiriami dirbti nuotoliniu būdu, arba perkeliami į kitą darbą toje pačioje darbovietėje, o jei nei vienos iš tokių galimybių nėra – nušalinami nuo darbo, nemokant darbo užmokesčio, iki pasibaigs ekstremali situacija ar karantinas.

Viceministrė taip pat pažymėjo, kad sričių, kuriose dirbti būtų galima tik pasiskiepijus, sąrašas skirtųsi nuo dabartinio, kuriame įrašytų veiklų sričių darbuotojai gali dirbti turėdami imunitetą arba nuolat testuodamiesi.

„Tikėtina, kad jis bus kiek kitoks privalomam vakcinavimu, kadangi privalomam testavimui yra pakankamai platus sričių sąrašas, ir gamybos įmonės, todėl sąrašas, kuriam bus privalomas skiepijimas, bent pirminiam, ką siūlome, atsižvelgta į patiriamų kontaktų  skaičių ir pobūdį, atstumas“, – sakė viceministrė.

„To sąrašo šiandien negaliu pasakyti, bet jis tikrai nebus analogiškas su privalomu testavimu“, – pažymėjo A. Bilotienė Motiejūnienė.

Taip pat siūloma, kad kitų darbuotojų sveikatos patikrinimai dėl užkrečiamosios ligos, dėl kurios paskelbta valstybės lygio ekstremalioji situacija, karantinas, būtų finansuojami darbdavio lėšomis, išskyrus atvejus, kai darbuotojai negali pasiskiepyti dėl medicininių kontraindikacijų.

Siūloma, kad įstatymas įsigaliotų lapkričio 1 dieną. Pažymoje nurodoma, kad iki to laiko darbuotojai, kurie privalės skiepytis, turės pakankamai laiko pasiskiepyti bent viena vakcinos doze ir įgyti imunitetą.NAUJAUSI KOMENTARAI

POPULIARUMAS

POPULIARUMAS portretas
Nori į Seimą , vargšiukas

Tai

Tai portretas
jeigu imunitetą turiu ir be skiepijimosi, kitu atveju liga jau seniausiai būttų užpuolusi, nes kontaktų buvo su sergančiais jau seniausiai. Kodė turi skiepyti per prievartą? Nuosavas imunitetas netinka? Kas čia per politika?!!

kiek

kiek portretas
dar sis zydelis pudrins smegenis musu nuolankiai tautai mes turim garbinga savo medika tai E Vaitkus kurio nuomone mums yra A lygio ===
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių