Prie vakcinų – ir vėl eilės: žmonės be skiepo pabūgo prarasti darbą ir būti neįleisti į parduotuves

 • Teksto dydis:

Prie skiepų seniai neregėtos eilės. Išsigandę, kad nuo rugsėjo 13-osios negalės gyventi kaip gyvenę, gyventojai suskubo skiepytis, informuoja LNK.

Vilniuje, prie „Litexpo“ rūmų, kur vis dar veikia skiepijimo centras – vaizdas seniai matytas. Vėl matyti susiformavusi eilė, kai kurie jaunesni asmenys skiepytis atlydi ir savo vyresnius giminaičius. Iš esmės, eilėje yra didesnė dalis tų žmonių, kurie galėjo pasiskiepyti anksčiau, bet galų gale nusprendė tai padaryti dabar. Kas juos privertė persigalvoti?

Vilniaus miesto savivaldybė sako, kad „Litexpo“ rūmuose skiepijimo centras turėtų veikti pagal naujausią nutarimą – iki rugpjūčio mėnesio pabaigos, o toliau – bus žiūrima.

Pirmojo skiepo atėjusi Alina pasakojo, kad dėl šio sprendimo mąstė ilgai – tarėsi ir su giminaičiais. „Pasakė, netgi internete skaičiau, kad į parduotuves neįleis, į grožio salonus. Tai nusprendėme, kad reikia pasiskiepyti“, – teigė moteris.

„Tai čia tik tai privertė jus ateiti skiepui ar galvojimas apie sveikatą?“ – pašnekovės paklausė žurnalistas Paulius Skučas.

Gal tris mėnesius svarsčiau, darbe sakė, kad atleis iš darbo.

„Ir šitas, ir apie sveikatą (galvojau, – red. past.). Vis tiek baisu gyventi be skiepo“, – sakė moteris.

„Bet jau seniau galėjote būti pasiskiepijusi, tiek laiko pralaukėte“, – kalbėjo žurnalistas.

„Gal tris mėnesius svarsčiau, darbe sakė, kad atleis iš darbo“, – situaciją komentavo pašnekovė.

Alinai antrino ir pro šalį ėjas kitas vyras. „Man irgi sakė, iki rugsėjo mėnesio sako pasiskiepyji arba bye bye“, – kalbėjo vyras.

„Baimė prarasti darbą ir ribojimai jus atvedė čia?“ – Alinos klausė žurnalistas.

„Taip. Ir net pati direktorė sakė, kad jeigu nepasiskiepysi, atleisiu iš darbo ir man toks darbuotojas nereikalingas“, – tarstelėjo moteris.

Kita žurnalisto kalbinta pašnekovė Mingailė, kaip ir Alina, atėjo pirmam skiepui. „Delsiau, delsiau, bet dabar, kai jau tikrai reikia, nes ir į parduotuves neįleis ir niekur...“ – motyvus vardijo pašnekovė.

Paklausta, ar skiepytis nusprendė dėl Vyriausybės nutarimų, ar dėl sveikatos, moteris tarstelėjo: „Labiau gal dėl Vyriausybės nutarimų“.

„Jau reikia. Visi daro, ir mes turime pasidaryti“, – kalbėjo kita žurnalisto kalbinta moteris. Pasak jos, dvejonių ji neturėjo, tiesiog nebuvo laiko.

„O nebaisu, kad tas laiko nebuvimas gali priversti į ligos patalą gulti?“ – pašnekovės klausė P. Skučas.

„Na, jau žinokite, kaip yra, taip yra jau. Kažkaip apsisaugojome, tai tikėsimės, kad ir toliau...“ – mintimis dalijosi moteris.

Delsiau, delsiau, bet dabar, kai jau tikrai reikia, nes ir į parduotuves neįleis ir niekur...

Pasak savivaldybės, norinčiųjų pasiskiepyti pastaruoju metu išties padaugėjo. „Paskutines keletą savaičių tikrai stebime padidėjusius norinčiųjų skiepytis srautus. Per dieną pirmam dūriui pasiskiepyti atvyksta apie 2,5-3,5 tūkst. gyventojų. Tai padidėjo prieš pusantros savaitės. Iš esmės, tokių skaičių mes neturėjome jau nuo birželio trečios savaitės. Šitas padidėjimas lėmė tai, kad „Litexpo“ vakcinacijos centro darbą pratęsėme dar mėnesiui, t. y. iki rudens“, – kalbėjo Vilniaus savivaldybės sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Viktorija Turauskytė.

Kaip alternatyva Vilniuje buvo paleisti skiepobusai – eilės buvo pakankamai didelės. Tačiau kodėl pastaruoju metu taip padaugėjo norinčių skiepytis? „Su Vyriausybės priimtais sprendimais, nutarimais. Tai tikrai žmones tai skatina skiepytis. Mes džiaugiamės, kadangi Vilniuje šiuo metu vakcinuotų gyventojų dalis – 52 proc. Mes tikrai siekiame to procento didesnio. Taigi, skiepobusai yra labai populiarūs ir dabar juose yra pasiskiepiję jau daugiau nei 9 tūkst. gyventojų“, – statistiką aptarė savivaldybės atstovė.

„Taip pat labai populiarus Lukiškių vakcinacijos centras ir Gerulaičio vakcinacijos centras visiškai naujas, tačiau su labai puikia galimybe atvykti su mašina ir gauti skiepą neišlipus iš mašinos. Tai labai aktualu gyventojams, kurie turi judėjimo problemų ir senjorams. Taigi, labai raginame pasinaudoti šia galimybe“, – kalbėjo pašnekovė.

Plačiau – vaizdo įraše:

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Vitalija

Vitalija portretas
O idomu kiek jie gauna kad pildo tas 'eiles' skiepams?

S.S.S.

S.S.S. portretas
nėra jokio įstatymo galinčio nušalinti nuo darbo dėl nesiskiepijimo, lygiai taip pat ir atleisti. lai darbdavys raštiškai pateikia nušalinimo priežastis. Lygiai taip ir atleidimo priežastį. Nesirašykite jokių dokumentų savu noru ir pan. Kol kas tai tik valdžios kliedesiai, teisiškai nėra jokių įstatymų ir darbo kodeksas taip pat nėra pakeistas.

pensininkė

pensininkė portretas
manau vadžia juokiasi, pagąsdino ir eilės , o kai prasidės vėl dideli užsikrėtimai po vasaros atsipalaidavimų ir švenčių ir sirgs ir paskiepytieji, ką tada sakys valdžia, mano nuomonė reikia gyventi be jokių karantinų ,skiepų ir suvaržymų tik saugotis saugotis ir dar kartą saugotis, tada ir neužsikrėsime , išmokti tinkamai dėvėti kaukes kad visur būtų decinfekcinio skysčio, o ne tušti buteliukai,,daug kas priklauso nuo pačių
VISI KOMENTARAI 24
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių