Planines paslaugas šią savaitę atnaujins ir Santaros klinikos

 • Teksto dydis:

Vilniaus universiteto ligoninė (VUL) Santaros klinikos jau pasirengė atnaujinti ir ambulatorinių, ir stacionarinių paslaugų teikimą. Kaip teigia VUL Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius, šios paslaugos bus teikiamos griežtai laikantis infekcijos kontrolės taisyklių, kurių tikslas – iki minimumo sumažinti pavojų pacientams užsikrėsti koronavirusine infekcija COVID-19.

Kaip teigiama VUL Santaros klinikų pranešime, suderinus pasirengimo planą su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru, klinikos pacientams duris atvers gegužės 13 dieną.

Pasak VUL Santaros klinikų direktorės valdymui Aušros Bilotienės-Motiejūnienės, prie buvusios tvarkos įstaiga dar negrįžta, veikla atsinaujins etapais, kol kas tik iki penkiasdešimčia procentų buvusios apimties.

Ambulatorinės planinės paslaugos bus teikiamos ir nuotolinės, ir pacientui atvykus į polikliniką. Nuotolinei konsultacijai pacientą registruos Konsultacijų poliklinikos registratūros darbuotojai. Nuotolinė konsultacija specialistui parodys, ar pacientui tokios pagalbos užtenka. Jei gydytojas nuspręs, kad reikia konsultacijos gyvai, susisieks su pacientu, kad šis atvyktų apžiūrai į Santaros klinikų Konsultacijų polikliniką.

Atvykstantiems į klinikas bus nurodytas tikslus laikas ir pacientų bus prašoma įstaigoje būti ne anksčiau nei 10 minučių iki vizito pradžios. Tikslus laiko planavimas, kaip teigiama pranešime, padės išvengti pacientų būriavimosi ir nereikalingų eilių poliklinikoje.

Atvykusiam ambulatorinės konsultacijos pacientui bus būtina dėvėti vienkartinę medicininę kaukę, jį lydėti prireikus gali tik vienas asmuo, taip pat dėvintis veido apsaugos priemonę. Atvykus į Konsultacijų polikliniką, pirmiausia bus įvertinta atvykusiojo būklė, pamatavus temperatūrą. Gali būti, kad iš vakaro prieš vizitą bus susisiekta su pacientu ir užduota keletas klausimų apie paciento pasirengimą.

Pasak direktorės valdymui A. Bilotienės- Motiejūnienės, konsultacijos karantino laikotarpiu užtrunka šiek tiek ilgiau, nes prireikia specialaus kabinetų paruošimo – vėdinimo, valymo, dezinfekavimo tam, kad pacientai būtų saugūs.

Jei pacientams kyla klausimų, klinikų svetainėje www.santa.lt yra nurodyti centrų ir Konsultacijų poliklinikos kontaktiniai telefonai, taip pat informacijos gali suteikti ir šeimos gydytojai. Prioritetas šiuo metu teikiamas tiems pacientams, kurie buvo užsiregistravę planinėms paslaugoms gauti iki karantino.

Atvykstantiems planinių paslaugų į Santaros klinikų stacionarą, likus ne daugiau nei 48 valandoms iki hospitalizacijos atvykimo reikia turėti PGR metodu atliktą testą dėl Covid-19. Rekomenduojama tyrimą atlikti mobiliuosiuose punktuose pagal gyvenamąją vietą. Ne Vilniaus miesto gyventojams išimtiniais atvejais gali būti tyrimas atliekamas ir Santaros klinikose, bet neišvengiamai teks palaukti tyrimo atsakymo.

„Griežtai laikantis infekcijų kontrolės rekomendacijų, bus atnaujinamos ne tik ambulatorinės, bet ir stacionarinės paslaugos. Hospitalizuojant ligonius ypač svarbu atskirti pacientų srautus“, – teigia prof. F. Jankevičius. Santaros klinikos turės tris pagrindinius srautus: pacientai, kuriems reikia neatidėliotinos, skubios pagalbos, tie, kuriems numatytos planinės paslaugos, ir įtariami infekuoti pacientai, kuriems įrengtos specialios patalpos D korpuse. COVID-19 sergantys pacientai kaip ir anksčiau bus hospitalizuojami specialiame infekcinių ligų korpuse, kur jiems taikoma deguonies terapija ir plaučių ventiliacija.

Prof. F. Jankevičiaus teigimu, VUL Santaros klinikos, kaip ir kitų šalių ligoninės, imasi būtinų priemonių, siekdamos savo veikla nepadidinti sergamumo infekcinėmis ligomis, stengdamosi neužkrėsti nei konsultuotis, nei gydytis nuo kitų ligų atvykusių pacientų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių