Quantcast

Peršalimo ligos sugrįžo su trenksmu

  • Teksto dydis:

Vasarį buvo stebimas peršalimo ligų atvejų mažėjimas, tačiau kovo mėnesį jos sugrįžo – medikai vėl fiksuoja augančius sergančiųjų skaičius. Vaistininkai pastebi, kad gyventojams tampa vis sudėtingiau atskirti – peršalimu, koronavirusu ar gripu jie serga.

Neatskiria, kuo serga

Augant peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligų sergamumui, vaistininkė Jovita Aleknienė pastebi, kad gyventojams tampa vis sudėtingiau atskirti – peršalimu, koronavirusu ar gripu jie serga.

„Šiuo metu nėra vienos vyraujančios ligos – žmonės serga tiek peršalimo ligomis, tiek koronavirusu ar gripu. Dauguma nuo pastarųjų ligų yra pasiskiepiję, todėl šių simptomai būna kur kas lengvesni ir sunkiau atskiriami. Pavyzdžiui, dar šią savaitę vaistinėje teko sulaukti kliento, kuris atėjo įsigyti gydytojo išrašytų vaistų nuo gripo. Pasirodo, jis pasiskiepijęs ir iki greitojo testo rezultatų buvo įsitikinęs, kad jam paprasčiausias peršalimas, kadangi jis skundėsi tik užgulusia nosimi, nors gripui tokie lengvi simptomai itin reti“, – pasakoja vaistininkė Jovita Aleknienė.

Prasideda staiga

Vaistininkė pasakoja, kad atskirti peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligas yra įmanoma, tačiau, remiantis pastaruoju pavyzdžiu, geriausia pasidaryti greitąjį testą.

Visi šie simptomai gali signalizuoti ir apie koronavirusą.

„Įprastai gripą nuo peršalimo galime atskirti. Jis prasideda staiga, aukšta temperatūra gali laikytis iki trijų keturių dienų, kai peršalus ji pakyla labai nežymiai. Gripas išsiskiria šaltkrėčiu, kaulų laužymu, galvos ir raumenų skausmais, sausu ir sunkiu kosuliu, stipriu gerklės skausmu. O čiaudulys, užgulta nosis ar sloga dažniau yra būdingi peršalimui. Vis dėlto visi šie simptomai gali signalizuoti ir apie koronavirusą, todėl pirmiausia rekomenduojama atlikti greitąjį testą ir įsitikinti, su kokia liga mes turime kovoti“, – pasak J. Aleknienės, kombinuoti greitieji testai padeda nustatyti, kovidu ar gripu sergama.

Stiprinti imunitetą

Norint užkirsti kelią peršalimo ir viršutinių kvėpavimo takų ligoms, reikia stiprinti imunitetą. Svarbu užtikrinti vitaminų A, B, C, D ir E kiekį organizme. Jeigu jų trūksta, vartoti papildomai. Būtina sveikai maitintis, kasdien judėti, išsimiegoti ir palaikyti normalią nervų sistemą. Svarbus ir higienos taisyklių laikymasis – dažnas rankų plovimas, patalpų vėdinimas, čiaudėjimas pNAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių