- Ignas Dobrovolskas, Leonardas Marcinkevičius, ELTA
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Seimo vicepirmininkas Paulius Saudargas mano, kad didelės eilės siekiant išsitirti, ar nesergama COVID-19 liga, gali būti laikinas disbalansas, tačiau atvejų skaičiui peržengus 10 tūkstančių per dieną, testavimo punktai gali būti nebepajėgūs priimti visų norinčių testuotis.
„Čia galbūt kažkoks laikinas disbalansas dėl to, kad dabar šiaip daugiau žmonių važiuoja testuotis. Turi atvažiuoti tie, kurie registruojasi, ir ta registracija turi būti kas tiek minučių, per kiek punktas logistiškai pajėgus priimti. Man atrodo situacija susinormalizuos, bet jeigu punktai užsikraus dešimtimis tūkstančių atvejų per dieną, galbūt nebus pajėgios laboratorijos nustatyti tikslaus atvejų skaičius ir bus labai platus užsikrėtimas“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė P. Saudargas.
Seimo narys neturi atsakymo, dėl ko prie testavimo punktų yra tokios didelės eilės. Jo teigimu, logistika dabar yra pajėgi priimti žmones testavimui kas tris minutes.
„Ekspertai ir valstybinės institucijos sako, kad gali būti užsikrėtimų skaičius toks per dieną, kad nebus įmanoma visų nustatyti ir nėra pajėgios laboratorijos. Kodėl šiuo metu yra eilės, man sunku pasakyti. Man teko dirbti mobiliuose patikros punktuose, kai jie tik atsidarė, pirmos, antros bangos kontekste, tai ten pradėjome nuo registracijos kas 15 minučių, vėliau susitvarkė logistika ir galėjome kas 5 ir kas 3 minutes registruoti. Negalima registruoti dažniau, negu punktai pajėgūs priimti“, – tikino parlamentaras.
Jeigu punktai užsikraus dešimtimis tūkstančių atvejų per dieną, galbūt nebus pajėgios laboratorijos nustatyti tikslaus atvejų skaičius ir bus labai platus užsikrėtimas.
Praėjusią parą nustatyta 9490 naujų COVID-19 atvejų, 12 žmonių mirė, rodo trečiadienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Tai didžiausias iki šiol registruotas paros naujų atvejų skaičius Lietuvoje. Paskutinį kartą rekordinis atvejų skaičius fiksuotas prieš savaitę, kai nustatyti 7,2 tūkst. atvejų.
Vėl kalba apie privalomą medikų skiepijimą
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys P. Saudargas nesureikšmina, kad parlamentarai praėjusią savaitę nepalaikė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, numatančių medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19. Vis tik Seimo vicepirmininkas sako neatmetąs galimybės, kad esant rimtam poreikiui, prie šio klausimo dar bus galima grįžti.
„Atsiremčiau į sveikatos ministro komentarą, kad dėl to pasaulis nesugriuvo. Bandė priimti šį sprendimą, manė, kad jis yra reikalingas. Bet tokia yra Seimo politinė valia, na ką dabar padarysi. Jeigu reikės, grįšime prie to sprendimo vėliau, jeigu matysime, kad situacija dramatiškai blogėja ir mums vėl reikia visų sprendimų“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė P. Saudargas.
Vis tik parlamentaras tikina, kad šių pataisų nepavyko priimti ne dėl to, jog projektas nesusilaukė pakankamo palaikymo iš konservatorių frakcijos.
„Ten pas mus gal tik koks vienas atvejis buvo, nes buvo ministrų, kurie buvo išvykę. Bet kiti kolegos iš koalicijos partnerių, jie buvo salėje, bet jie tiesiog nebalsavo. Matyt, jie liko prie savo nuomonės ir tas sprendimas nebuvo priimtas“, – aiškino P. Saudargas.
ELTA primena, kad Seimas nepriėmė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisų, numatančių medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos.
Už balsavo 60 Seimo narių, prieš – 53, susilaikė 10 parlamentarų.
Privalomą vakcinaciją buvo ketinama įvesti asmenims, teikiantiems paslaugas sveikatos priežiūros bei socialinės globos įstaigose, taip pat sveikatos priežiūros įstaigose teikiantiems valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas bei į namus vykstantiems socialiniams darbuotojams.
Buvo siūloma, kad, praėjus trims mėnesiams nuo nušalinimo pradžios, darbdavys galės nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.
Išimtį buvo siūloma numatyti tiems darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Taip pat tiems darbuotojams, kurie yra persirgę koronavirusu, kol bus laikomi įgijusiais imunitetą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Karštis: kaip atsivėsinti ir nepraleisti vasariško savaitgalio sergant?
Atėjus karščiams, puolame vėsintis ledais, šaltais gėrimais, kondicionieriais ir maudynėmis vėsiuose vandens telkiniuose. To pasekmė – skaudanti gerklė ir varvanti nosis. Kaip vėsintis, kad nesusirgtume? Pataria vaistininkė. ...
-
Koronaviruso statistika: nustatyta 412 naujų užsikrėtimo atvejų, mirė vienas žmogus1
Praėjusią parą, ketvirtadienį, Lietuvoje nustatyti 412 naujų COVID-19 užsikrėtimo atvejų: 342 žmonės užsikrėtė pirmą kartą ir 70 – pakartotinai, rodo penktadienį Statistikos departamento skelbiami duomenys. Nuo šios infekcijos mir...
-
Pokyčiai: sergantys cukriniu diabetu gliukozės kiekio stebėjimo sistemas gaus nemokamai
Nuo liepos 1-osios nuolatinio gliukozės kiekio stebėjimo sistema Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bus kompensuojama visiems gyventojams, sergantiems pirmo tipo cukriniu diabetu. Pacientai, įpratę matuoti gliukozę imant kraują i...
-
Daugiau žmonių galės gauti kompensuojamųjų vaistų skausmui malšinti
Nuo liepos 1 d. keičiasi vaistų, skirtų skausmui malšinti, kompensavimo būdas. Kompensaciją vaistams nuo skausmo galės gauti ne tik senjorai, vaikai ar neįgalieji, bet ir asmenys, kuriems nustatytos tam tikrų ligų indikacijos. Vaistiniai prepar...
-
Nuo liepos pacientams žadamos palankesnės kineziterapijos paslaugos
Nuo šiol pacientams bus lengviau gauti kineziterapeuto paslaugas, o gydytojams – greičiau ir efektyviau užtikrinti pacientų sveikatos pagerėjimą. ...
-
Klaipėdoje bus pagerbti kraujo donorai
Penktadienį Klaipėdoje bus pagerbti nuolatiniai kraujo donorai, pranešė Nacionalinis kraujo centras (NKC). ...
-
PSO: Europoje šią vasarą tikimasi didelio COVID-19 plitimo masto6
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ketvirtadienį pareiškė, kad šią vasarą Europoje tikimasi didelio COVID-19 plitimo masto, ir paragino šalis stebėti ligos plitimą, per pastarąjį mėnesį atvejų padaugėjus tris kartus. ...
-
A. Valinskas pirmasis Lietuvoje įsigijo Donoro kortelę: apsispręsti neprireikė nė sekundės1
Televizijos laidų ir renginių vedėjas Arūnas Valinskas nemažą dalį savo vaikystės praleido tarp ligoninės sienų, kur suprato, kokia trapi yra gyvybė. Būtent ši patirtis tapo viena iš priežasčių, dėl kurios žinomas vyras nė sekun...
-
Slaugos paslaugos namuose bus teikiamos greičiau ir dažniau1
Liepos 1 d. įsigalioja atnaujinta ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo tvarka, kuri padės greičiau įvertinti pacientų poreikius ir suteikti reikiamas paslaugas laiku. Nuo pacientų poreikių priklausys ir kompensuojamų paslaugų skai...
-
Seimas patvirtino sveikatos reformą: norima, kad daugiau paslaugų būtų teikiama prie namų
Seimas ketvirtadienį patvirtino sveikatos priežiūros sistemos reformą: ją įgyvendinus tikimasi teikti daugiau ambulatorinių paslaugų pacientų gyvenamoje vietoje ir mažinti hospitalizaciją. ...