NVSC specialistė: COVID-19 atvejų skaičius kelia nerimą, dauguma užsikrėtusiųjų – jauni asmenys

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Vilniaus departamento specialistė Austina Vžesniauskaitė pripažįsta, kad pastaruoju metu fiksuojamas koronaviruso atvejų skaičius kelia nerimą, o situacija dėl COVID-19 plitimo šalyje išlieka sudėtinga. Specialistė teigia, kad kol kas sudėtinga įvertinti tai, ar taikomos karantino priemonės veikia. Tikslesnes išvadas, pasak jos, bus galima daryti praėjus tik trims karantino savaitėms.

„Kol kas dar yra sunku pasakyti, nes praėjo tik antroji karantino savaitė, tai situacija tokia, kad po trijų maždaug savaičių turėtų paaiškėti, ar priemonės veikia ir ar sumažės užsikrėtimų skaičius. Taip, tas skaičius išlieka labai didelis ir neraminantis“, – Eltą informavo NVSC Vilniaus departamento specialistė A. Vžesniauskaitė.

NVSC specialistė teigia, kad dėl didelių užsikrėtimo skaičių prisideda ir gyventojų neatsakingumas.

„Šį kartą antrasis karantinas yra švelnesnis, galbūt žmonės dar neišsigando tuos skaičius matydami. Nes, deja, tenka pamatyti labai didelį būriavimąsi tiek apsipirkimo vietose, tiek viešajame transporte. Tai sudėtinga pasakyti, kaip žmonės laikosi karantino reikalavimų, tiesiog atvejai vis dar auga, situacija išlieka sudėtinga“, – atkreipė dėmesį ji.

Paklausus, ar šiuo metu NVSC pakanka pajėgumų, A. Vžesniauskaitė akcentuoja, kad prie centro veiklos prisideda labai daug savanorių. Visgi specialistė pripažįsta, kad per 24 val. ištirti užsikrėtimo aplinkybes paprastai nepavyksta.

Tenka pamatyti labai didelį būriavimąsi tiek apsipirkimo vietose, tiek viešajame transporte.

„Prie mūsų prisideda labai daug tiek kariuomenės savanorių, tiek visuomenės sveikatos biurų atstovų, sveikatos apsaugos ministerijos įstaigų darbuotojai ateina mums į pagalbą. Tai situacija tokia, kad mums ne per vieną dieną tuos atvejus pavyksta ištirti, šiek tiek išsiplečia atvejų informavimo laikas, bet testai suplaukia į mūsų sistemą jau po darbo valandų, tai tie testai ir yra tiriami kitą dieną“, – sakė ji.

A. Vžesniauskaitė taip pat teigia, kad nemaža dalis koronavirusu susirgusių asmenų nenurodo, kur galėjo užsikrėsti, nes tiesiog to nežino. Ji taip pat atkreipia dėmesį ir į tai, kad dauguma užsikrėtusiųjų COVID-19 yra jaunesni asmenys.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai čia tie

tai čia tie portretas
kurie korona netiki? Tai kam juos gydyt jeigu jiems ,,koronos nėra"? Uždaryt ir tegu sėdi patys sau kol pasveiks.Nuo gripo vaistus gerdami:D)

jopapa

jopapa portretas
specelistei kelia nerima,kad jauni uzsikrecia,tai kaip ji noretu,kad tik pagyvene sirgtu?tada nerimo nebutu?

Anonimas

Anonimas portretas
Veryga skelbia,kad užsikrėtusieji nuo 50-90m.,o NVSC ,kad jaunesni...Tik informuoja,o prisidėti,kad sustabdytų COVID-19 plitimą neprisideda.Aiškinamasis darbas nelabai veikia,be to ir ES skyrė pinigus priemonėms,tik kodel jomis spekuliuojat,o ne duodat žmonems,kad jomis naudotųsi.Varguoliai neišgali maisto nusipirkti,o čia matai kasdien keiskit kaukes.Kas lėkė susikibt rankomis,palaikydami Baltarusijos maištininnkus?Kas stumdytųsi PC,jei akcijas darytumėt ir retkarčiais atvežtumėt maisto nedirbantiems.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių