NVSC: Kernavėje kilęs viruso židinys plečiasi – su juo susiję pusė naujų atvejų

Kernavėje kilęs koronaviruso židinys ir toliau plečiasi – su juo susiję trys iš šešių naujų per praėjusią parą patvirtintų atvejų, trečiadienį informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Antradienį vėlai vakare gavome duomenų, kad koronavirusu užsikrėtė trys šventėje Kernavėje dalyvavusių asmenų vaikai. Vaikai patys nedalyvavo šventėje, jie turėjo sąlytį su dalyviais. Jie nelankė ugdymo įstaigų, bet buvo tam tikrose šventėse, futbolo treniruotėse, šokių būrelyje. Šiai dienai nustatyta mažiausiai 12 asmenų, turėjusių su jais sąlytį“, – BNS trečiadienį sakė NVSC Vilniaus departamento direktorė Rolanda Lingienė.

Jos teigimu, iš viso koronavirusu užsikrėtė šeši iš aštuonių šventėje dalyvavusių žmonių, taip pat šeši su jais susiję artimi asmenys ar kolegos.

Trečiadienį Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė, kad COVID-19 užsikrėtė ir dar vienas su švente Kernavėje susijęs asmuo.

Ž. Pinskuvienė BNS sakė, kad iš visų šių užsikrėtusiųjų bent aštuoni yra kernaviškiai.

Antradienį vėlai vakare Širvintų rajono, kuriam priklauso ir Kernavė, savivaldybė pranešė, jog dėl koronaviruso plitimo grėsmės dviem savaitėms atšaukiami kultūros ir sporto renginiai, stovyklos, treniruotės, varžybos, taip pat uždaroma darželio grupė Musninkuose.

Koronavirusu užsikrėtė trys šventėje Kernavėje dalyvavusių asmenų vaikai. Vaikai patys nedalyvavo šventėje, jie turėjo sąlytį su dalyviais.

Be to, NVSC informavo, kad gauta preliminari informacija apie dar vieną naują atvejį Širvintų rajone. Pirminiais duomenimis, tai su užsikrėtusiais vaikais susijęs asmuo, tačiau R. Lingienė teigė daugiau informacijos neturinti, o naujas atvejis turėtų būti įtrauktas į ketvirtadienio statistiką.

NVSC teigimu, sąlytį su užsikrėtusiais šventės dalyviais ar jų artimais asmenimis iš viso turėjo 61 asmuo, iš jų izoliuoti 47.

Kaip teigė R. Lingienė, apie du iš šešių naujų per praėjusią parą patvirtintų atvejų jau pranešta antradienį – susirgo parduotuvės „Norfa“ ir Santaros klinikų darbuotojai.

„Parduotuvėje nustatyti septyni didelės rizikos asmenys. (...) Susirgęs Santaros klinikų Infekcinių ligų skyriaus darbuotojas yra „Norfos“ darbuotojo artimasis. Ko gero, yra aišku, iš kur į „Norfą“ išplito liga“, – kalbėjo NVSC atstovė.

„Be to, į mūsų įstaigą tai pat kreipėsi asmenys, kurie lankėsi toje parduotuvėje, jų yra apie 40, bendraujame su jais“, – pridūrė R. Lingienė.

Anot jos, vienas atvejis yra įvežtinis – koronavirusas patvirtintas dar vienam iš Nigerijos grįžusiam jūreiviui.

Iš viso Lietuvoje, oficialiais trečiadienio duomenimis, patvirtinta 1733 užsikrėtimo koronavirusu atvejų. Infekcine liga vis dar serga 280 žmonių, pasveiko – 1369.

Nuo COVID-19 mirė 74 asmenys, dar dešimt susirgusiųjų mirė dėl kitų priežasčių.NAUJAUSI KOMENTARAI

kol bus galima

kol bus galima portretas
viruso dėka melžti pinigėlius, tol virusas gyvos.....
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių