NVSC apie koronavirusą: kol kas didžiausias plitimas – Vilniaus apskrityje

Iš 11 naujų per praėjusią parą užfiksuotų koronaviruso atvejų dešimt nustatyta Vilniuje, pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

„Per vakar dieną patvirtinta vienuolika naujų atvejų, iš jų vienas Kauno apskrityje, dešimt – Vilniaus apskrityje, kol kas didžiausias plitimas yra Vilniaus apskrityje“, – per spaudos konferenciją penktadienį pranešė NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė.

Trys atvejai nustatyti Santaros klinikose, vienas – Respublikinėje Vilniaus universiteto ligoninėje, dar vienas atvejis susijęs su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje, užsikrėtė darbuotojo šeimos narys.

Taip pat koronavirusas nustatytas bendrabučio Pergalės gatvėje gyventojui bei „Rimi Lietuva“ darbuotojui, apie šiuos atvejus jau buvo pranešta ketvirtadienį. Trijų atvejų užsikrėtimo kelias nežinomas, informavo NVSC atstovė.

Vienas atvejis nustatytas Kaune, susijęs su Kauno klinikine ligonine, užsikrėtė ten dirbančio asmens šeimos narys.

Pristatydama situaciją koronaviruso židiniuose G. Megelinskienė informavo, kad reabilitacijos centre „Pušyno kelias“ iš viso registruota 14 atvejų, iš jų serga slaugytojo padėjėjas, masažuotojas ir pagalbinis darbuotojas, taip pat reabilitacijos centre laikinai dirbę du Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės darbuotojai bei devyni pacientai. „Pacientų susirgimų pastaruoju metu papildomų nustatyta nebuvo“, – sakė G. Megelinskienė.

Santaros klinikose yra registruoti 16 darbuotojų ir pacientų susirgimai  COVID-19 liga, iš jų penki asmenys dirba Infekcinių ligų centre, vienas – III reanimacijos skyriuje. „Septyni atvejai galimai tarpusavyje sietini, t. y. du asmenys, dirbantys II reanimacijos skyriuje, penki – Krūtinės chirurgijos skyrius darbuotojai, ir su šiais atvejais galimai susiję trijų pacientų susirgimai“, – informavo NVSC atstovė.

Antavilių pensionate iš viso registruoti 43 atvejai, iš jų 27 atvejai – gyventojams. 20 gyventojų buvo perkelti į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės padalinį Antakalnyje, septyni – į Ukmergės ligoninę. Pensionate susirgo 16 darbuotojų – 13 slaugytojų padėjėjų, dvi slaugytojos ir psichologas.

„Vakar įstaigoje buvo vykdytas infekcijų reikalavimo užtikrinimo vertinimas ir teiktos rekomendacijos dėl personalo srautų atskyrimo, esminių trūkumų pastebėta nebuvo“, – teigė G. Megelinskienė.

Su „Rimi Lietuva“ yra siejami penki COVID-19 atvejai, jie nustatyti darbuotojams. Cechai, kuriuose buvo pastebėtas ligos plitimas, uždaryti, jų darbuotojai izoliuoti.

NVSC atstovės teigimu, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iki šiol buvo pranešta apie 41 atvejį, vienas naujas atvejis registruotas ketvirtadienį ir du – penktadienį, pastarieji bus įtraukti jau į šeštadienį skelbiamą oficialią statistiką.

Ketvirtadienį COVID-19 infekcija buvo nustatyta pacientui, atvykusiam dializės procedūrai, o penktadienį gauta informacija apie du naujus atvejus vidaus ligų skyriuje, susirgo darbuotojas ir pacientas.

Koronavirusas taip pat nustatytas Nacionalinio vėžio instituto darbuotojui, šis atvejis irgi galimai siejamas su Vilniaus klinikine ligonine.

„Šiandien gavome informaciją apie galimai su Vilniaus miesto klinikine ligonine susijusį atvejį, t. y. Nacionaliniame vėžio institute dirbantis asmuo. Asmens teigimu, darbuotojas, dirbantis Nacionaliniame vėžio institute, su pacientais nedirbo, ir Vėžio instituto Išorinis spindulinės terapijos skyrius, kuriame dirbo šis asmuo, šiuo metu uždarytas, jame dirba ir aplinkybes aiškinasi NVSC specialistai. Asmuo paskutinį kartą darbe buvo gegužės 19 dieną“, – sakė NVSC atstovė.

Anot jos, galima sąsaja su Vilniaus miesto klinikine ligonine – per mirusį artimąjį, nors jam COVID-19 ir nebuvo nustatyta.

„Asmens artimas asmuo buvo išrašytas iš Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, šiam asmeniui nebuvo diagnozuota COVID-19 liga, jis buvo hospitalizuotas vidaus ligų skyriuje, vėliau po išrašymo slaugomas šeimoje ir mirė gegužės 15 dieną, bet, kaip minėta, šiam asmeniui COVID-19 liga nebuvo nustatyta“, – informavo G. Megelinskienė.

Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 11 naujų koronaviruso atvejų, bendras nustatytų atvejų skaičius siekia 1604, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tebeserga 424 užsikrėtusieji, 1111 asmenų pasveiko.

Per ketvirtadienį ištirti 6039 ėminiai, bendras laboratorijose ištirtų ėminių skaičius siekia 259 tūkst. 43.

A. Veryga: „express“ testai ankstyvajai koronaviruso diagnostikai nėra tinkami

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad vadinamieji „express“ testai ankstyvajai koronaviruso diagnostikai nėra tinkami. Taip pat pranešta apie dar vieną mirties nuo COVID–19 atvejį.

„Tyrimai parodė, kad šie „express“ testai ankstyvajai diagnostikai nėra tinkami, tačiau jie gali būti naudojami kitiems tikslams. Paaiškinimas yra labai paprastas – ankstyvajai diagnostikai jų jautrumas yra per menkas, tačiau fiksuoti jau buvusį užsikrėtimą jie būtų tinkami“, – penktadienį spaudos konferencijoje sakė A. Veryga.

„Šiuo metu diskutuojama ir galvojama, kur ir kaip juos geriau būtų galima panaudoti. Kokybė pačių testų tinkama, tik reikia suprasti, kad jų pats panaudojimo tikslas turi būti labai protingai parinktas. Žmonės turi suprasti, ką tas testo rezultatas rodo, tą turi suprasti ir patys specialistai, kurie gauna vienokį ar kitokį testo įvertinimą, kad nekiltų klaidingų interpretacijų dėl testo rezultatų“, – pridūrė ministras.

Jis taip pat pranešė, kad penktadienį Lietuvą turėtų pasiekti siunta iš Rumunijos su 20 tūkst. FFP2 respiratorių.

Užfiksuotas 62 mirties nuo COVID–19 atvejis

G. Megelinskienė patvirtino apie dar vieną mirties nuo koronaviruso atvejį.

Šis pacientas buvo hospitalizuotas Santaros klinikose.

„Šiandien gauta informacija apie vieno paciento mirtį nuo COVID–19 ligos. Šis pacientas buvo hospitalizuotas Krūtinės chirurgijos skyriuje, priklausė 71–80 metų amžiau grupei bei turėjo gretutinių onkologinių ligų“, – sakė G. Megelinskienė.

Ji nurodė, kad į statistiką šis atvejis pateks šeštadienį.


Šiame straipsnyje: Koronavirusas Lietuvojekoronaviruso židiniaiCOVID-19 saviizoliacijakoronaviruso plitimas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Ar tai ne padarinys

Ar tai ne padarinys portretas
per karantiną surengtos masinio Pilsudskio gerbėjų festivalio? Su vaikais, senukais ir jaunais? (O pabandyk neiti - savivaldybę užrūstinsi!) Ar jo rengėjai nesulauks atitinkamo įvertinimo? Ar rengėjai bei savivaldybės darbuotojai neturėtų iš SAVO kišenių sumokėti kompensacijas už kiekvieną apsikrėtusį bei mirusį?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių