Quantcast

Nuo spalio – naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas

  • Teksto dydis:

Nuo spalio 1 dienos įsigaliosiančiame naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne įrašyta 2105 vaistai – septyniomis dešimtimis daugiau nei buvo iki šiol. Kainyne – 124 nauji vaistai prekiniais pavadinimais, kurių iki tol nebuvo. Kaip skelbiama Valstybinės ligonių kasos (VLK) pranešime, 47 vaistai nuo spalio nebebus išrašomi kaip kompensuojamieji, jie keičiami kitais.

Palyginti su 2020 metų trečiojo ketvirčio analogišku kainynu, naujajame sąraše sumažėjo 684 vaistų bazinės kainos, 1284 – išliko nepakitusios, 13 – padidėjo. Vaistų tiekėjai sutiko padaryti nuolaidas daugiau kaip 300 į kainyną įrašytų vaistų. Į sąrašą, VLK pateikiamais duomenimis, nepateko 69 vaistai, buvę trečiojo ketvirčio kompensuojamųjų preparatų sąraše. Skaičiuojama, kad naujasis kainynas per šių metų ketvirtąjį ketvirtį Privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF) leis sutaupyti apie 800 tūkst. eurų. Šios lėšos ir toliau bus naudojamos naujiems, inovatyviems vaistams kompensuoti.

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą pacientų gydymą dalis vaistų – 254, nors ir neatitiko paciento priemokai taikomų reikalavimų, Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos sprendimu, liko ir naujajame kainyne. Šie vaistiniai preparatai laikomi būtinaisiais ir jų nėra galimybės pakeisti kitais. Daugiausia tai vieno gamintojo vaistai, biologiniai ir panašaus terapinio poveikio vaistai, taip pat – sudėtiniai preparatai.

Įvertinus komisijos nuomonę, priimtas sprendimas, kad 47 vaistai nuo spalio 1 d. nebebus išrašomi kaip kompensuojamieji, juos bus galima įsigyti tik su tęstiniais receptais: 36 vaistus, išrašytus iki liepos 1 d., 11 vaistų – iki spalio 1 d. (tarp jų yra preparatų nuo hipertenzijos, cukrinio diabeto, alerginio rinito, antibiotikai ir kt.). Pabrėžtina, kad visi jie gali būti keičiami kitais esančiais kainyne kompensuojamaisiais vaistais.

Sprendimas atsisakyti šių preparatų priimtas todėl, kad jų paciento priemokos, gamintojui nesumažinus kainos, neatitinka teisės aktų reikalavimų, sakoma VLK pranešime. Be to, jie gali būti pakeisti kitais kompensuojamaisiais vaistais, todėl šių būklių gydymas iš esmės nepasikeis. Kol kas šie vaistai palikti kainyne, kad būtų galima juos įsigyti pagal jau išrašytus receptus.

Kompensuojamųjų vaistų kainynas Lietuvoje sudarinėjamas keturis kartus per metus. Kaip ir daugelyje Europos šalių, tai leidžia geriau gyventojus aprūpinti būtinais medikamentais, taip pat atsiranda galimybė mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir pacientų mokamas priemokas už juos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Netikėkit

Netikėkit portretas
Vaistai kompenuojami nepabrango , nemeluokit , nes pati pirkau

Agota

Agota portretas
P.Veryga gana eksperimentuoti su ligoniais ,o nesigirti kiek sutaupėt, o kiek nuo jūsų aklo taupymo be laiko paliks šį pasaulį. Glušiau nekilk labai aukštai , žemai tūpsi glušpetrį, negaliu pakęsti tokio melagio

w

w portretas
muzkai, oi kolchoznkai pabrangino vaistus kompensojamus.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių