Mokslininkai: jogurtas gerina mąstymą

Tai, kad jogurtas gerina galvos smegenų darbą atskleidė Kalifornijos universiteto (JAV) mokslininkai. Tyrėjų teigimu, egzistuoja ryšys tarp galvos smegenų darbingumo ir žarnyno mikrofloros, rašo GlobalScience.

Buvo atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 36 visiškai sveikos moterys, kurių amžius svyravo nuo 18-os, iki 55-erių metų amžiaus. Visos tyrimo dalyvės buvo suskirstytos į tris grupes. Pirmosios tyrimo grupės atstovės ilgą laiko tarpą turėjo valgyti jogurtą su mikroorganizmais (gerosiomis bakterijomis), kurie gerino žarnyno mikroflorą. Antrosios grupės atstovės turėjo gerti įprastą geriamą jogurtą, o trečiajai grupei atstovaujančios moterys jogurtą iš savo raciono išbraukė.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad pirmoji grupė, reguliariai vartojusi jogurtą su gerosiomis bakterijomis, beveik nereagavo į dirgiklius. Šiai grupei priklausančių moterų mąstymas tapo greitesnis ir produktyvesnis. Įdomu tai, kad pirmosios grupės atstovių emocinis stabilumas pastebimai padidėjo. Tai buvo pastebima ir po eksperimanto tiriant antrosios grupės atstoves. Tačiau visi išvardinti pastebėjimai nebuvo būdingi trečiosios grupės atstovėms, kurios visiškai nevartojo jogurto.

Kalifornijos mokslininkai paaiškjo, jog šis tyrimas tik dar kartą įrodo, jog brobiotikai teigiamai veikia žmogaus organizmą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių