Ministras: blogėjant COVID-19 situacijai, grįš anksčiau buvusi griežtesnė kontrolė

Ir toliau blogėjant koronaviruso situacijai Lietuvoje, vėl bus pradėtos taikyti anksčiau šalyje taikytos griežtesnės kontrolės priemonės, penktadienį spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Tos priemonės jums yra pažįstamos, jas esam taikę, naudoję. Taip, kaip išeidinėjom iš situacijos, taip tam tikru žingsneliu, blogėjant situacijai, į ją vėl įeidinėtume“, – žurnalistams sakė A. Veryga.

Anot jo, šios priemonės, be kita ko, apima platesnio masto kaukių dėvėjimą, darbo laiko ribojimą, srautų valdymą, nuotolinį darbą, sergančiųjų lankymą, susibūrimų ribojimus bei kitas priemones.

„Yra išskirti atskiri sektoriai – viešas, privatus. Švietimas kaip atskiras sektorius išskirtas, tada sveikatos priežiūros sektorius – tiek stacionarinis, tiek nestacionarinis. Taip pat renginiai, prekyba, pramogos, laisvalaikis, paslaugos, viešas maitinimas, naktiniai klubai ir panašiai“, – teigė ministras.

Pasak A. Verygos, įvedant griežtesnius ribojimus bus atsižvelgiama į 14 dienų sergamumo rodiklį 100 tūkst. gyventojų.

„Pasiūlyta prisirišti prie dviejų reikšmių – 16 atvejų 100 tūkst. gyventojų ir 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų. (...) Ką noriu pastebėti, kad siūloma tas priemones taikyti labiau izoliuotai, nei kad buvo pradžioje. (...) Siūloma taikyti labiau lokalizuotai, nukreipiant į miestus, regionus, stebėti atskirai situacijas ten. Taikyti ne visai šaliai, o tam tikrai vietai ar sektoriui“, – aiškino ministras.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad tai tik preliminarūs siūlymai, kurie derinami su kitomis ministerijomis. Šie siūlymai turėtų būti aptariami ir COVID-19 valdymo komitete.

„Jei bus spėta susiderinti, tai kitą savaitę gali būti svarstomi, jei ne – dar kitą“, – teigė A. Veryga.

Pasak ministro, penktadienį per susitikimą su epidemiologais taip pat aptarta, kaip sugriežtinti izoliacijoje turinčių būti asmenų priežiūrą – tiek tų, kurie serga lengva COVID-19 forma ir gydosi namuose, tiek tų, kurie turėtų būti izoliacijoje, nes yra parvykę iš tam tikrų šalių ar turėjo sąlytį su sergančiaisiais.

„Sutarėme, kad bus nustatoma tam tikra proporcija – skaičius arba procentas – asmenų, kuriuos būtų privaloma fiziškai aplankyti ir pamatyti“, – sakė A. Veryga.

Pasak ministro, tą darys Nacionalinis visuomenės sveikatos centras ir policija.

Jis taip pabrėžė, kad koronaviruso plitimo suvaldymas yra „ne valdžios ar Vyriausybės reikalas, o mūsų visų reikalas“.

Ketvirtadienio Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, Lietuvoje sergamumo rodiklis per paskutines 14 dienų siekia 6,7 atvejo 100 tūkst. gyventojų.


Šiame straipsnyje: Koronavirusas LietuvojeCOVID-19 saviizoliacijaAurelijus Verygakoronaviruso grėsmė

NAUJAUSI KOMENTARAI

o, bet.

o, bet. portretas
Užuot padėjęs būti tvirtiems ir sveikatines, šis psy daktaras naudoja savo galias smurtui, kaukės buvo karantinui, dabar kam? Jis mat taip nori, galią it demonstruoja. Kas kuruoja Veryga?

TADAS BLINDA

TADAS BLINDA portretas
o ko miegat imkites veiksmu odabar pisa prota pasakomis pazeizdami konstitucija prievartauja zmones n o jus avinu banda kaukiu nesiojimas negali buti prievartinis o tik rekomendacinio pobudzio o jums asilai dedamos baudos nors jiems patiems galima ir nedeveti atsibuskite karta ir visus lietuviu tautos naikintojus i liaudies teisma nes dabartiniai teismai yra korumpuoti

Alina

Alina portretas
Pritariu komentatoriui Chi. Tiems lietuviams , matyt, problemos su smegenim.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių