Ministras: artimiausiomis savaitėmis diskutuosime dėl galimybių paso efektyvumo

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad dar neaišku, kokia gali būti galimybių paso ateitis jau po kelių savaičių. Visgi ministras pabrėžė, kad sprendimas turėtų būti priimtas per artimiausias savaites.

„Šiandien pasakyti, kas bus su galimybių pasu, aš negaliu. (...) Galimybių pasas tėra įrankis, jo svarba, jo galingumas, jo efektyvumas priklauso nuo kitų priemonių ir nuo konteksto“, – ketvirtadienį „Žinių radijui“ sakė A. Dulkys.

Pasak jo, per artimiausių savaites, žiūrint į tai, kaip elgiasi omikron, bus diskutuojama, kuo galimybių pasas dar gali padėti, kaip gal reikia koreguoti savo veiksmus.

Visgi A. Dulkys pabrėžė, kad kol kas tik vyksta diskusijos, o konkrečių pasiūlymų, kokia galėtų būti galimybių paso ateitis, nėra.

„Konkretaus pasiūlymo dar niekas nėra pateikęs. Jei prisiminsime patį kontekstą, tai galimybių pasas atsirado prie kitų atmainų, kai buvo labai aiški takoskyra, kalbant apie užkrečiamumą. Dabar situacija yra tokia, kad skiepytis yra labai svarbu, jo reikšmė nesumažėjo, o dar padidėjo, todėl vakcinos ir toliau apsaugo nuo sunkių ligos būklių, jos apsaugo nuo mirties. Bet omikronas savo užkrečiamumu siaučia. Kadangi mastas yra didžiulis, tai lygiai taip pat dar gali būti rizikų ir ligoninėms, ir reanimacijoms, mes dar to nežinome. Šiandien sąlyginai yra stabilu, todėl šiandien atsakyti, kas bus po dviejų, trijų ar keturių savaičių, aš negaliu“, – teigė A. Dulkys.

Be to, A. Dulkio teigimu, šiuo metu didžiausios rizikos kyla ne dėl išaugusių užkrėtimų skaičiaus ir ligoninėse užimtų lovų, tačiau dėl didelės testavimo apkrovos laboratorijose.

„Iki šiol didžiausias rizikas mes turėjome dėl reanimacijos, dėl ligoninių, o šiandien didžiausios rizikos yra dėl laboratorijų, tyrimų, mobiliųjų punktų, dėl jų apkrovos. Ir čia dabar yra mūsų didžiausias dėmesys“, – teigė ministras.

ELTA primena, kad šalyje pradėjus plisti naujai koronaviruso atmainai omikron, Vyriausybė nutarė, kad nuo sausio 10 d. galimybių pasą galės gauti tik persirgę liga bei serologinio (antikūnų) testo teigiamą rezultatą gavę asmenys. Pasiskiepijusiems antikūnų tyrimas nesuteiks galimybių paso, jie skatinami skiepytis stiprinamąja skiepo doze.

Trečiadienį A. Dulkys užsiminė, kad Vyriausybės darbo stalo yra analizė, kokia galėtų būti galimybių paso ateitis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Blondinių

Blondinių portretas
Iškrypę norai priverčia žmones švilpti.

pensininkė

pensininkė portretas
pasai dėl epidemijos stabdymo neduoda jokios naudos ir asilui aišku, bet dauguma skiepijasi tik dėl paso , gal priešinkime pasui o kas nori gali skiepytis be prievartos jr ne dėl paso kuris yra didesnis užkratas ne tas kuris nesiskiepijas nes jis saugojasi o pasiniai jaučiasi nepažeidžiami bet apsirinka jie užkrečia kitus

Mm

Mm portretas
Tegu armonikaite su pišpasiais sužymi savo partijos ir jai prijaučiančių narius, tada žmones nuspręs kur jie gali, eiti kur ne.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių