Ministerija kviečia pranešti apie skiepų nuo COVID-19 eilės pažeidimus

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kviečia pranešti apie skiepijimo nuo COVID-19 prioriteto pažeidimus – pradeda veikti speciali pasitikėjimo linija telefonu.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad skiepijimo procese būtinas maksimalus skaidrumas.

„Šioje srityje būtinas maksimalus skaidrumas ir viešumas, tačiau kontrolės procesai neturi trukdyti skiepijimo greičiui ir kainuoti daugiau nei galutinis rezultatas“, – ministerijos pranešime penktadienį teigė A. Dulkys.

Apie pažeidimus žmonės kviečiami pranešti numeriu 8 800 66 004, išklausius meniu ir paspaudus „1“.

SAM taip pat primena, kad šia pasitikėjimo linija galima pranešti ir apie korupcijos atvejus, mobingą bei skambinti kitais aktualiais sveikatos priežiūros klausimais.

Procesą kontroliuos ir NVSC

Ministerija tikina, kad be pasitikėjimo linijos taip pat pradeda veikti ir kiti kontrolės procesai, siekiant užkirsti kelią galimam piktnaudžiavimui.

„Nuo šiol gydymo įstaigų sudaromuose skiepijamų asmenų sąrašuose bus ne tik asmens duomenys, bet ir nurodomas kriterijus, kuriuo remiantis asmuo atitinka skiepijimo prioritetą“, – rašoma pranešime.

„Sąrašas turės būti patvirtintas gydymo įstaigos vadovo, o su minėtu sąrašu turės būti supažindinti darbuotojų atstovai“, – teigiama jame.

SAM skelbia, kad skiepijimo kontrolę vykdys Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba ir Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Lietuvoje pradėjus skiepijimą nuo koronaviruso, žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie atvejus, kai buvo paskiepyti pagal nustatytą eiliškumo tvarką teisės tam neturintys medikai ar su medicina susiję verslininkai.

Sveikatos apsaugos ministerija ir teisėsauga sako, kad aiškinsis šiuos atvejus.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje jau paskiepyta per 38 tūkst. žmonių.

Šiuo metu skiepijamos prioritetinės grupės: su COVID- pacientais dirbantys medikai, aukščiausios rizikos pacientai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

teisingiausia.

teisingiausia. portretas
o mes kvieciam ministerija atsakingai dirbti savo darba visuose padaliniuose, ir nereikes musu kviesti buti skundikais, o po to, dar ir nukenteti. Siulau nubausti kaltuosius tokia bauda, kad kitiems nebutu noro piktnaudziauti, pvz.1000 eurubauda, susimokant per puse kam suleido skiepa ir kas itrauke i sarasa.SUPRANTU, KAIP POLICIJA PRASO visuomenes padeti atpazindi nusikalteli,bet medicinoj, visos pavardes viskas yra zinoma, d i r b k i t

\\\\\.../////

\\\\\...///// portretas
PRANEŠU:---lanzborgizmas juodai nualino Lietuvą ir kas iš to.Tas bus ir su skiepais,nes koncervai valdžije,o jų lozungas:---kuo blogiau,tuo geriau.Kche,kche,kche šunauja,stipkit.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių