Migrantų skiepijimas nuo COVID-19 Rukloje: vakcinuotis sutiko šeštadalis

Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje, Jonavos rajone, pirmadienį nuo COVID-19 skiepyti į Lietuvą atvykę neteisėti migrantai, šia galimybe užsieniečiai naudojosi vangiai, BNS sakė Nacionalinio kraujo centro vadovas Daumantas Gutauskas.

„Sekėsi ne taip ir blogai, bet vis dėlto migrantų noras skiepytis yra vangokas. Ten, kur mes buvome, neskiepytų žmonių buvo apie 300, o pasiskiepijo 50 – tik šeštadalis“, – teigė skiepijimą vykdžiusios įstaigos direktorius.

„Kai kurie domėjosi vakcinavimu. Nesivakcinavo, bet žadėjo tą padaryti ateityje (...) Aišku, ne visi gali vakcinuotis – yra tam tikrų sveikatos problemų, dalis jų yra persirgę neseniai“, – teigė jis.

D. Gutausko teigimu, pirmadienį migrantų skiepijimas vyko keletą valandų.

„Net jeigu paskiepijome 50 migrantų, tai vis tiek – kiekvienas iš jų yra svarbus ir jie taip pat yra žmonės. Džiaugiamės, kad atėjo 50 žmonių. Mažiau galimų problemų ir mūsų valstybei, nes kiekvienas sunkiai susirgęs žmogus – lietuvis ar nelegalus migrantas – vidutiniškai kainuoja 6 tūkst. eurų“, – kalbėjo Nacionalinio kraujo centro vadovas.

Anot įstaigos direktoriaus, pirmadienį skiepytos migrantų šeimos.

„Čia buvo vaikai, moterys, vyrai – daugiausia šeimos. Vaikų nemažai atėjo pasiskiepyti. Kai kurie, kuriems dar nėra 12 metų, bandė gauti skiepą – mes tokių neskiepijome, bet 14–15 metų atėjo ir ne tiek jau mažai“, – teigė D. Gutauskas.

Praėjusią savaitę, penktadienį, bendradarbiaujant su Raudonuoju Kryžiumi ir Pasaulio sveikatos organizacijos biuru, migrantams Rukloje išplatintos skrajutės apie vakcinas ir jų naudą penkiomis užsienio kalbomis.

„Jeigu žmonės jau gavo informaciją keletu kalbų penktadienį ir jie vis tiek nenori skiepytis, tai kažkaip labai neperkalbėsi“, – sakė D. Gutauskas.

Jis pridūrė pirmadienį Rukloje pasiskiepijęs ir pats – kad padrąsintų tą padaryti migrantus.

„Aš ir pats pasiskiepijau kartu, kad jiems būtų drąsiau, nes kaip tik suėjo man trečiosios dozės laikas“, – kalbėjo įstaigos vadovas.

Migrantai Rukloje pirmadienį skiepyti „Pfizer-BioNTech“ vakcinomis, po trijų savaičių bus vykdoma revakcinacija.NAUJAUSI KOMENTARAI

ALGIS

ALGIS portretas
Vadinasi , jie rupūžės ne tik sienos pažeidėjai , bet nori ir zarazą platinti Lietuvoje, tai dalis hibridinio karo , APIE KOKIAS ŽMOGAUS TEISES GALIME KALBĖTI , VYKSTANT TOKIAM KARUI .

yja

yja portretas
skiepyt visus ir vardo neklaust. Jei saviems, net turint sunkių ligų, reik privalomai skiepytis tai kuo šitie tokie išskirtiniai

pensininkė

pensininkė portretas
o ką jų prievarta neverčia veltui gyvena jie be skiepo, o mūsų gyventojai net darbo negaus neskiepytas , tai teisybė demokratinėje , teisinėje laisvoje valstybėje
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių