Per metus Lietuvoje išpilta beveik 60 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių

Per metus Lietuvoje išpilta 57,6 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių, informavo Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Vien per pernai gruodį išpilta 6,9 tūkst. dozių – keliais šimtais daugiau nei lapkritį. Iki šiol didžiausias utilizuotų vakcinų kiekis buvo liepą, tuomet išpilta 21,4 tūkst. dozių.

Tąkart ministerija teigė, kad tai susiję su „dramatiškai kritusiu aktyvumu skiepytis ir jau paruoštomis ir atitirpintomis vakcinomis“.

„Utilizuojamu vakcinų skaičius nėra pastovus, tačiau jis neviršija 1–2 proc. Vertinant pasaulinę praktiką, tai yra žemas rodiklis“, – BNS sakė SAM Elektroninės sveikatos sistemos ir informacinių išteklių skyriaus patarėjas Lukas Galkus.

Utilizuojamu vakcinų skaičius nėra pastovus, tačiau jis neviršija 1–2 proc.

Pasak jo, užšaldytų vakcinų Lietuvoje išpilta nebuvo.

„Iš utilizuotų atitirpintų vakcinų 96 proc. utilizuota pasibaigus galiojimo laikui arba neatvykus pacientui, likę keli procentai – dėl pažeisto vakcinos flakono, nepakankamo vakcinos likučio pritraukti vakcinos dozei ir kitų priežasčių“, – dėstė SAM atstovas.

L. Galkaus teigimu, kai flakonas yra pradurtas, vakcina privalo būti sunaudota per 6–24 val., priklausomai nuo gamintojo.

Daugiau – LNK vaizdo įraše:

Iš viso Lietuvoje iki šiol gauta apie 6,4 mln. vakcinų dozių, skiepyti sunaudota maždaug 4,3 mln. iš jų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Graborius.

Graborius. portretas
Štai tiek Antivaxerių. O man - biznelis artimiausiam penkmečiui

Jinas

Jinas portretas
O kam jų tiek reikėjo užsakyti ir pirkti.Ursulos vyrui biznį padarė.Europos sąjungos pirmininkės Ursulos vyras yra farmacijos gamyklos savininkas ,kurioje galima vakcinas Fsizer ir Moderna.Manau sveikatos ministras Dulkys turi atsakyti uz padarytą žalą ,valstybės biudžetui.Užtai jie per prievartą nori paskiepyti visus ir ne norinčius skiepytis. Išgamos nusikaltėliai.

Taigi

Taigi portretas
Pasenusius pripirko ir išpylė
VISI KOMENTARAI 27

Galerijos

Daugiau straipsnių