Lietuvoje stabdomas skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina

Lietuva laikinai stabdo skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso.

„Šiandien gavau valandos bėgyje iš Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos rekomendaciją, kuria tarnyba, kaip ir kitos Europos Sąjungos valstybės, atsargumo sumetimais rekomenduoja sustabdyti vakcinavimą COVID-19 vakcina „AstraZeneca“ iki Europos vaistų agentūra pateiks galutines išvadas dėl šios vakcinos saugumo“, – spaudos konferencijoje antradienį pranešė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

„Tai reiškia, kad mes atsižvelgsime į tarnybos rekomendaciją“, – pridūrė jis.

Posėdį dėl šios vakcinos Europos vaistų agentūra (EVA) šaukia ketvirtadienį. Tikimasi, kad tuo metu bus pateikta ir išvada.

Kaip sakė Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos (VVKT) vadovas, sprendimas priimtas gavus tris pranešimus apie tromboembolijos atvejus.

„Per pastarąsias keletą dienų, iš esmės keliolika valandų, mes gavome tris pranešimus apie sunkias įtariamas netikėtas nepaigeidaujamas reakcijas, susijusias su tromboembolijos reiškiniais, pasireiškusiais Lietuvoje vakcinuotiems „AstraZeneca“ vakcina pacientams“, – sakė VVKT viršininkas Gytis Andrulionis.

„Sąsajų, ar tai yra atsitikę dėl vakcinos, ar tiesiog laike sutapo po vakcinavimo, tokių įrodymų šiai dienai neturime, visi tie duomenys perduodami į bendrą tinklą, juos bendrai vertina EVA“, – pridūrė jis.

Sveikatos apsaugos ministras pabrėžė, kad jis pasitiki šia vakcina ir pakartojo, kad pats ruošiasi ja skiepytis.

Asmeniškai aš pasitikiu „AstraZeneca“ vakcina.

„Asmeniškai aš pasitikiu „AstraZeneca“ vakcina ir tikiu, kad greitu metu gausime iš visų ir Europos, ir nacionalinių tarnybų visus pagrįstus atsakymus ir kai ateis tokia galimybė ir laikas vakcinacijai, pirmas asmeniškai stovėsiu skiepytis būtent su „AstraZeneca“ vakcina“, – kalbėjo ministras.

VVKT Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyriaus vyresnioji patarėja Rugilė Pilvinienė sakė, jog tarnyba, matydama pranešimus apie tromboemobiljos atvejus kitose šalyse, įdėmiai sekė situaciją Lietuvoje, tačiau iki praėjusios savaitės pabaigos jokių nerimą keliančių pranešimų negauta.

„Kadangi žmonės skaito spaudą, domisi, seka įvykius, be abejonės susidaro įspūdis, kad kai kurie žmonės buvo paskatinti viešoje erdvėje vykstančių svarstymų pranešti apie nepageidaujamas reakcijos, kurios, kaip įtariama, yra susijusios su tromboembolijos reiškiniais po vakcinacijos „AstraZeneca“ vakcina“, – sakė ji.

Šie atvejai užfiksuoti Mažeikiuose, Šakiuose ir Vilniuje vyresnėms nei 80 metų moterims.

R. Pilvinienė pabrėžė, jog tarnybos sprendimas nereiškia ryšio tarp vakcinos ir susirgimų, nes tromboembolija yra nuolat pasitaikantis, sunkiai diagnozuojamas susirgimas.

Pasak jos, taip pat buvo pranešta ir apie trombozę, pasireiškusią po kitos vakcinos.

Sveikatos apsaugos ministro duomenimis, Lietuva yra gavusi per 115 tūkst. „AstraZeneca“ vakcinos dozių, paskiepyta apie 74 tūkst., taigi, likutis siekia daugiau kaip 41 tūkstantį. Planuota, kad kovą atvyks dar 74 tūkst. dozių.

„Modernos“ vakcinos, pasak A. Dulkio, yra likę „vos keli tūkstančiai“, o „Pfizer“ vakcinos centruose yra apie 40 tūkst. dozių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tautietis

Tautietis portretas
Cituoju ASTRA ZENEKA ."...Dažniausiai užfiksuotos nepageidaujamos reakcijos buvo: skausmingumas injekcijos vietoje (...), skausmas injekcijos vietoje (...), nuovargis (...), galvos skausmas (...), mialgija (...), bendras negalavimas (...), pakilusi temperatūra, įskaitant subfebrilią (...) ir karščiavimą > 38° C (...), šaltkrėtis (...), artralgija (...) ir pykinimas (...). Dauguma šių nepageidaujamų reakcijų buvo išreikštos silpnai arba vidutiniškai ir dažniausiai praeidavo per kelias dienas po skiepo. Po antros dozės nepageidaujamos reakcijos būdavo lengvesnės ir retesnės negu po pirmos. Senyvų (65 metų ir vyresnių) žmonių reaktogeniškumas buvo silpnesnis ir užfiksuotas rečiau.". Tai tik STATISTIKINIS vertinimas. Kiekviena tokia reakcija turi biologinį pagrindą. Vakcinos gynėjai PRIVALO NUSTATYTI BIOLOGINĮ MECHANIZMĄ, dėl ko tai pasireiškia kaip "nepageidaujamos" reakcijos, nes pripažįsta, kad tai kyla dėl vakcinos. To nepadarius visa ši "vakcinologija" net nekvepia mokslu.

Kęstas

Kęstas portretas
Žinai, Juozai, Lietuvai kvantinis kompiuteris neįdomu, net jei per debesį juo galima naudotis nemokamai. Ką su juo darysi? Kopūstus raugsi, vietoje akmens? Kas kita vaistai nuo Alzheimerio. Dulkys serga - nori skiepytis „AstraZeneca“, bet stabdo skiepijimą „AstraZeneca“. Tuo net Šimonytė serga. Per rinkimus žada nekelti mokesčių, o po rinkimų - pamiršta pažadus. O tie vaistai nuo Alzheimerio, šalinantys iš smegenų šią ligą sukeliantį amyloidą, jau duoda rezultatų su kontroline ir bandomąja grupėmis. Iš pradžių abiejų grupių vidurkis testuose buvo 106. 76 savaites placebą vartojusių pacientų balai sumažėjo vidutiniškai 10,06, o donanemabą vartojusiems - 6,86, o tai sumažintas ligos vystymosi greitis 32%. Tyrėjai leidinyje „New England Journal of Medicine“ teigė, kad pagerėjimas buvo statistiškai reikšmingas, tačiau jis neatitiko jų tikslo parodyti, kad donanemabas sulėtins pacientų būklės sumažėjimą 50 proc. Bet Šimonytei jau yra šiokia tokia viltis. (Apie mokslą-studijas-ekonomiką).

Tiesatiesa

Tiesatiesa portretas
Tiesa ta kad ši vakcina buvo bandoma su jaunais žmonemis iki 55 metų.Tai kodėl skiepijami seni žmonės o ne jauni,Taisingai,kad ministras skiepisis su šia vakcina ,nes jis jaunas.
VISI KOMENTARAI 37
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių