Labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašas: iš kur atvykus reikės izoliuotis?

Sveikatos apsaugos ministerijai (SAM) atnaujinus labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių sąrašą, nuo pirmadienio bus privaloma izoliuotis atvykus iš Vokietijos, Islandijos ir San Marino, su tam tikromis išimtimis – Lenkijos ir Estijos.

Kaip pranešė SAM, labiausiai koronaviruso (COVID-19) paveiktų šalių sąrašą papildė Estija, Lenkija, Vokietija, Islandija ir San Marinas. Iš paveiktų šalių atvykusiems ar per paveiktas šalis keliavusiems žmonėms yra privaloma izoliuotis, tačiau Lenkijai ir Estijai numatytos išimtys.

Iš labiausiai paveiktų šalių sąrašo taip pat išbrauktas Kazachstanas ir Saudo Arabija, bet užsieniečiams atvykti iš jų galima tik pagal Vyriausybės nutarime numatytas išimtis.

Estijai ir Lenkijai numatytos išimtys ir 14 dienų izoliacija nebus taikoma Lenkijos ir Estijos piliečiams bei teisėtai ten gyvenantiems žmonėms, grįžusiems ar atvykusiems darbo, studijų, su žemės ūkio veikla ar sveikatos priežiūra susijusiais reikalais.

Taip pat izoliacijos nereikės žmonėms, iš koronaviruso nepaveiktos šalies tranzitu grįžtantiems ar atvykstantiems per Lenkiją, kai Lenkijoje užtikrinami tik būtinieji sustojimai, pavyzdžiui, degalų papildymui ar higienos poreikių užtikrinimui.

SAM pažymi, kad žmonėmis, turėjusiais sąlytį, laikomi grįžusieji ar atvykusieji iš šalių, įtrauktų į koronaviruso infekcijos paveiktų šalių sąrašą, arba keliavę per paveiktas šalis. Jiems yra privaloma izoliacija. Tačiau izoliacija neprivaloma, kai žmonės keliauja oro transportu, neišeidami iš oro uosto tranzito zonos arba keliauja iš koronaviruso infekcijos nepaveiktos šalies tranzitu per Lenkiją, kai joje užtikrinami tik būtinieji sustojimai.

SAM primena, kad kiekvienas oro, jūrų ar sausumos transportu reguliariais, specialiais ar užsakomaisiais reisais į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas nuo rugsėjo 15 dienos turi užsiregistruoti Nacionaliniame visuomenės sveikatos centre (NVSC) elektroniniu būdu. Tai reiškia, kad dar prieš įlipdamas į lėktuvą, keltą, autobusą ar traukinį žmogus turės užpildyti anketą NVSC interneto svetainėje ir gautą patvirtinimą – vadinamąjį QR kodą – pateikti įlaipinimo į transporto priemonę metu. 

Tais atvejais, kai žmogus savarankiškai keliavo žemės transportu, jis privalo ne vėliau kaip per 12 valandų nuo grįžimo ar atvykimo į Lietuvą momento elektroniniu būdu užsiregistruoti NVSC.

Lietuvos piliečiams ir Lietuvoje teisėtai gyvenantiems žmonėms, grįžtant ar atvykstant į Lietuvą, toks tyrimas nėra privalomas, tačiau ir toliau išlieka privaloma 14 dienų izoliacija.


Šiame straipsnyje: koronavirusasKoronavirusas LietuvojeCOVID-19 saviizoliacijakoronaviruso paveiktos šalys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Praeivis

Praeivis portretas
Kodėl aš turiu izoliuotis grįžęs iš kokios nors šalies, jeigu esu sveikas, tegul izoliuojasi tie kurie bijo užsikrėsti, COVID, tai liga nuo kurios gali numirti tik invalidai... mūsų regiono žmonėms ji nepavojinga, senai jai mūsų organizmas pripratęs prie tokių virusų ir turi imuniteta prieš tokias infekcijas....

Reikia

Reikia portretas
užsikretusius išsiusti y briuseli

na

na portretas
lenkai nuo mūsų leipsta juoku, uždraudžia mūsiškiai lenkai ne...juokiasi, kad žiniasklaida mala"Š" nes visai taip nėra kaip rašo. Jie net namornikų nenešioja, nes 100 proc. kaip ir skydeliai neapsaugo...o ir tos koronos nėra...jei kas sako yra pasiginčykim...dirba medikai valstybinėje ligoninėje ar poliklinikoje susirgimų tipo daug...tie patys gydytojai dirba privačiose ten serga privačiose ne....ir juokiasi ar galvojat kad korona yra? Tai jei serga tai ko jie dirba tada privačiose...ten visi sveiki. Knisa žmonėms protą kaip nei vienoj valstybėj...todėl kad Veryga žino, kaip valdyti žmogaus mąstysena, kaip jam pudrinti smegenis. Gal užteks propogandos...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių