Kova su koronavirusu: A. Veryga neatmeta griežtesnių ribojimų ateityje

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad Vyriausybė gali griežtinti koronaviruso valdymo priemones, jei dabar numatomi ribojimai neduos reikiamo poveikio.

Ministras taip pat sukritikavo Vilniaus valdžią, kad ji nepaisė rekomendacijų sugriežtinti pasilinksminimo vietų veiklą.

„Jeigu liga ir toliau plis, jeigu nesuveiks karantino priemonės, (...) be abejo, kad Vyriausybė spręs dėl griežtesnių priemonių“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministras.

Šiuo metu karantinas galioja 13 šalies savivaldybių: Raseinių, Joniškio, Jurbarko, Kelmės, Klaipėdos, Kretingos, Pasvalio, Plungės, Skuodo, Šiaulių, Švenčionių rajonų bei Elektrėnų ir Marijampolės savivaldybėse.

Nuo trečiadienio jis skelbiamas dar aštuoniose, įskaitant Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestus.

A. Veryga teigia, kad sudėtingą situaciją sostinėje lėmė ir Vilniaus valdžios sprendimas atmesti rekomendaciją riboti barų, kavinių ir naktinių klubų darbo laiką.

„Tai yra savivaldybė, kuri nuolat ieško būdų, kaip apeiti reikalavimus ir rekomendacijas, ir vėliau pamačius, kad situacija yra bloga, puola kaltinti ministeriją“, – kalbėjo A. Veryga.

„Puikiai prisimenu administracijos direktoriaus pasisakymus, kad nereikia čia nieko riboti ir reikia labai preciziškai taikyti priemones. Tai turime dabar rezultatą tų vadinamų precizinių priemonių“, – teigė A. Veryga.

„Man rytais tenka anksti važiuoti į darbą ir puikiai matydavau, kas vykdavo šalia naktinių klubų, kur žmonės skirstydavosi, jokios aliuzijos į nustatytus reikalavimus nebuvo ir negalėjo būti. Taip, kaip žmonės ten elgdavosi, keista būtų, jeigu situacija Vilniuje nebūtų pablogėjusi. Kaip norėjome, taip ir turime“, – sakė ministras.

„Norėjome laisvės, perfrazuojant kai kuriuos politikus, daugiau feelingo, tai turime daugiau koronaviruso“, – teigė A. Veryga.

Karantino metu karantino zonoje esančiose savivaldybėse žmonėms bus privaloma dėvėti kaukes visose viešose vietose su retomis išimtimis. Kaukių nereikės dėvėti ir už gyvenamųjų teritorijų ribų, kai šalia 20 metrų spinduliu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius.

Taip pat jose bus griežčiau ribojamas žmonių srautas prekybos, kultūros, laisvalaikio, pramogų, sporto įstaigose – jos turės užtikrinti ne mažesnį kaip dešimties kvadratinių metrų plotą vienam lankytojui.

Be to, anot ministro, šiose savivaldybėse bus draudžiama lankyti pacientus, išskyrus, kritinės būklės sergančiuosius, vaikus iki 14 metų ir gimdyves.

Taip pat trečiadienį Vyriausybė spręs dėl renginių draudimo, numatant išimtis aukšto meistriškumo sporto varžyboms be žiūrovų bei kultūriniams renginiams.

Vis dėlto A. Veryga sako, kad ir šiuo metu galiojančių priemonių žmonės nesilaiko.

„Nesilaikėme to, kas jau buvo priimta, o jau kalbame apie griežtesnes priemones. Gal yra pats laikas susiimti, nes prie kiekvieno po policininką nepastatysime ir net priėmus kažkokias labai drakoniškas, super griežtas priemones, viskas priklausys nuo to, ar visuomenė tų priemonių laikysis“, – komentavo jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Llll

Llll portretas
Čia kai kurie komentuojantys matos, kad esat psichiniai ligoniai. Linki jie mat mirties ir tt... Žiūrėkit, kad patys anksčiau laiko kojų nepakratytumėt

Kariškis

Kariškis portretas
Verslininkai būtų protingi duotų darbo snaiperiui ir problemos neliktų

Karolis

Karolis portretas
Aš pasimelsiu už tavo mirty, kad tu padvėstum lavone mirk mirk lavone
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių