Koronavirusas ir vaikai: gydytojas įvardijo, kada atžalų nevesti į mokyklą

 • Teksto dydis:

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistų ir mokyklų, darželių bendruomenių bendradarbiavimas yra pagrindinis raktas į sėkmę, siekiant ugdymo įstaigose užtikrinti tinkamą koronavirusinės infekcijos (COVID-19) prevenciją ir užkirsti kelią infekcijos plitimui, jei nustatomas COVID-19 atvejis. Tai šiandien vykusioje ugdymo įstaigų bendruomenėms skirtoje nuotolinėje konsultacijoje akcentavo NVSC specialistai ir ekspertai.

Pasak NVSC Viliaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, visi renkamės strategiją gyventi su virusu, nes kitokios išeities tiesiog neturime. Tad turime padaryti viską, ką galime, kad ta strategija būtų sėkminga.

„Pirmosios dvi su puse mokslo metų savaitės rodo, kad situacija yra tokia, kokios ir tikėjomės, kokiai ruošiamės. Nors COVID-19 ligos atvejai ugdymo įstaigose registruojami, situacija yra tikrai valdoma. Kad tas „gyvenimas greta viruso“ būtų kiek įmanoma lengvesnis, privalome žinoti svarbiausias prevencijos priemones ir svarbiausius veiksmus, jei mokykloje ar darželyje registruojamas susirgimas koronavirusu“, – sako R. Lingienė.

Ji pabrėžė, kad artimiausiu metu NVSC svetainėje bus pateikti ugdymo įstaigoms skirti algoritmai.

Šeimos gydytojo Valerijaus Morozovo teigimu, virusas atėjo ilgam ir jis pasiliks ilgam, tad reikia išmokti su juo gyventi.

Aiškios rekomendacijos – nevesti sergančio vaiko į ugdymo įstaigą, stebėti, kaip keičiasi vaiko savijauta. Ir, žinoma, patys neikime į darbus, jei blogai jaučiamės.

„Išlikime sąmoningi, nes tik tokiu būdu galime apsisaugoti. Ir tai galime padaryti patys, o ne gydytojai, ne visuomenės sveikatos specialistai. Aiškios rekomendacijos – nevesti sergančio vaiko į ugdymo įstaigą, stebėti, kaip keičiasi vaiko savijauta. Ir, žinoma, patys neikime į darbus, jei blogai jaučiamės“, – sako gydytojas V. Morozovas.

NVSC Vilniaus departamento Visuomenės sveikatos saugos skyriaus patarėja Rūta Maceinaitė akcentavo, jog mokyklos uždarymas – paskutinė prevencijos priemonė.

„Būtina kompleksiškai planuotai taikyti įvairias priemones. Jei mokykloje tinkamai taikomos prevencijos priemonės, mokykla nėra laikoma ta aplinka, kurioje lengviau plistų COVID-19, palyginus su kitomis aplinkomis, kuriose lankosi panašus skaičius žmonių“, – teigė R. Maceinaitė.

Ji atkreipė dėmesį, kad prevencijos priemonės sumažins ne tik koronavirusinės infekcijos, bet ir kitų kvėpavimo sistemos infekcijų plitimo riziką.

NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Ginreta Megelinskienė akcentavo, kaip elgtis, jei ugdymo įstaigos darbuotojas ar mokinys susirgo COVID-19 liga.

„Turime dirbti išvien. Ypač svarbus aktyvus bendradarbiavimas ir dalijimasis informacija – tiek ugdymo įstaigų bendruomenėse tarpusavyje, tiek bendradarbiavimas tarp NVSC ir ugdymo įstaigų“, – sako G. Megelinskienė.

Savo patirtimi vaizdo konsultacijoje pasidalijo ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos direktorius Edmundas Grigaliūnas.

„Aktyviai ieškojome būdų įgyvendinti visus sprendimus. Iššūkių tikrai netrūko. Tačiau dėjome ypatingas pastangas, kad tai būtų mūsų visų – mūsų visos bendruomenės – sprendimai. Kad visi suprastų, dėl ko jie reikalingi, o ne būtų primesti“, – sakė E. Grigaliūnas.

Šiuo metu turimais duomenimis, nuo rugsėjo 1 d. 33-ejose ugdymo įstaigose nustatyti 49 koronaviruso atvejai.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Rasa

Rasa portretas
Lėšų priemonėms įsigyti niekas neskiria tik girdime ,kaip reikia tvarkytis. Tai iš kokių lėšų visa tai atlikti .Reikalavimai auga -o pinigų niekas neduoda.

Kiek sveikatos kainuos eksperimentas su mokyklomis?

Kiek sveikatos kainuos eksperimentas su mokyklomis? portretas
Kiek dar laiko eksperimentuosime su mokyklomis? Mokiniai ir mokytojai tarsi bandomieji triušiai. Dukra sakė, kad vis daugėja į mokyklą neateinančių klasiokų. Vakar nebuvo trečdalio... Mokykla didelė, nors mėgina suvaldyti srautus, be tai neįmanoma... Tik laiko klausimas, kada virusas įsisuks, nes sąlygos didelėse mokyklose jam idealios :) Vien nuotolinis mokymas užkirstų kelią tam.

H

H portretas
Naikinote mokyklas , atseit per maža mokinių . Dabar , kai sugrudote krūvon Gal but pažeisdami asmeninės erdvės pojūti . Atsiradus korono virusui ..... Visi gudrus -pradeda pliurpti .
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių